ZHANRI

Fotografia e natyrës

Qoftë nëse shkrepni foto të kafshëve tuaja shtëpiake, krijesave në kopshtin më të afërt zoologjik apo faunën e egër ekzotike në safari, mësoni se si t'i fotografoni kafshët në të gjitha ambientet e tyre natyrore, me anë të këshillave nga ekspertët.

Fotografia e natyrës

Produktet dhe paketat e rekomanduara

 • Kompakt Dixhital

  PowerShot ZOOM

  Një "PowerShot" në përmasa pëllëmbe për shkrepjen e atyre momenteve magjike të familjes apo të natyrës në 100mm, 400mm2 ose me zgjatim digjital në 800mm.
 • Kompakt Dixhital

  PowerShot SX740 HS

  Kapni çdo detaj me zmadhimin optik 40x dhe Përkufizimin ultra të lartë 4K nga një kamerë kompakte në madhësinë e xhepit.
 • Kamerat pa pasqyra

  EOS R50

  Krijoni përmbajtjen më tërheqëse me këtë kamerë EOS R pa pasqyrë, nga fotot e mprehta deri te filmat 4K dhe transmetimet e drejtpërdrejta. Të gjitha në një pajisje të dedikuar.
 • Kamerat pa pasqyra

  EOS R7

  Eksploroni natyrën me një kamerë që vjen me shpejtësi dhe cilësi sensacionale figure në një trup portativ APS-C të projektuar për të ardhmen.
 • Kamerat pa pasqyra

  EOS R6 Mark II

  Foto apo video, aksion apo portret – ndërthurja e rendimentit me cilësinë e figurës te Canon EOS R6 Mark II jua lë të lirë krijimtarinë
 • Lentet RF-S

  RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM

  Një objektiv zmadhues EOS R-series APS-C i gjerë deri në telefoto që është ideal për udhëtime, faunën e egër, sportin dhe stilin e jetesës.
 • Objektivat RF

  RF 800mm F11 IS STM

  Një objektiv kompakt, peshëlehtë dhe i fuqishëm supertelefoto synuar kryesisht për të apasionuarit pas natyrës së egër që kërkojnë rrezen më të mirë të mundshme.
 • Objektiv zmadhues me telefoto

  RF 100-400mm F5.6-8 IS USM

  Një objektiv fleksibël, kompakt dhe peshëlehtë RF 100-400mm me fotostabilizim 5.5-nivelësh për shkrepjen e natyrës dhe të aksionit pa u rënduar nga pesha.
 • Objektivat RF

  RF 600mm F11 IS STM

  Një objektiv revolucionar supertelefoto që është kompakt e peshëlehtë, ideal për natyrën e egër, udhëtimet në natyrë apo fotografët që gjurmojnë trenat.
 • Objektivat RF

  RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

  Një objektiv me aperturë të shpejtë 35mm f/1.8 për perspektivë këndgjerë, fokusim nga afër dhe Hybrid IS.
 • Makroobjektiva

  RF 100mm F2.8L Macro IS USM

  Si makroobjektiv profesional RF, RF 100mm F2.8L MACRO IS USM është ideal për imazhe fotoreale dore 1.4x dhe portrete mahnitëse, me cilësinë e serisë L.
 • 8x20 IS

  Dylbitë kompakte, praktike dhe më peshëlehtat tonat deri më sot, me zmadhim 8-fish dhe stabilizim figure, ideale për udhëtim, natyrën e egër dhe sporte me spektatorë.
 • Zhanre të tjera

  Rregjistrohuni për buletinin tonë

  Merrni të gjitha të rejat më të fundit dhe informacione për produktet