A man stands under a city centre bridge beside a road to take a photo with a Canon camera.

Këshilla e teknika

Këshilla e teknika të fotografisë së portreteve

Përmirësoni fotografinë tuaj të portreteve me këto këshilla dhe teknika kryesore.

Lexoni më shumë

Portrait photography

Këshillat e teknikat tona

Dëshironi të provoni mësoni aftësitë bazë të fotografisë, të provoni një teknikë të re krijuese apo përmirësoni rezultatet tuaja? Shfrytëzoni këshillat e udhëzimet e ekspertëve tanë për të fituar vetëbesim dhe aftësi për t'ia dalë mbanë që sot.

Po kërkoni për diçka konkrete? Rafinoni kërkimin
Filtroni sipas

A Canon PIXMA TS5350 Series printer next to school books, a pencil case and a pair of scissors.

Kësaj vjeshte teksa fëmijët i kthehen shkollës, bëjeni shtëpinë gati për të vazhduar me mësimet e tyre përmes printerit "Canon PIXMA TS5350 Series" që u përgjigjet edhe nevojave më të vështira të familjes suaj

Lexoni më shumë

star trails over mountain

Në të shumtën e herëve është avantazh ta keni kamerën me vet që të mund të reagoni shpejt për të kapur pozën ideale, por ka dhe raste kur më shumë ju bën punë sikur ta vendosni kamerën në stativ dhe të përdorni shkrepjen në distancë.

Lexoni më shumë

See the difference with a specialist action lens

Një mënyrë e njohur për të arritur poza aksioni të cilësisë së lartë është mbushja e kuadrit me pjesën e aksionit, duke e shfaqur subjektin me detaje në plan të afërt. kjo mund të arrihet me objektiva të specializuar që ju lejojnë planet e afërta, pa qenë vetë afër. Shihni këshillat tona për shkrepjen e pozës optimale, me objektivin më të mirë.

Lexoni më shumë

kayaker in water

Sërfi, kajaku dhe sportet e tjera të ujit përbëjnë subjekte të goditura për fotografim. Ne kemi mbledhur disa këshilla për shkrepjen e pozave më të bukura dhe për printimin e rezultateve tuaja sapo t'i keni nxjerrë.

Lexoni më shumë

corgi running

I gjithë fotografimi i aksionit ka të bëjë me kapjen e momenteve në të qindtat e sekondës. Duhet të ndjekësh lojën, të ndjekësh miqtë e snoubordit ose të jesh i drejtpeshuar të kapësh serfistët e qytetit ndërsa rrëshqasin mbi dallgë. Por nuk do të kesh nevojë të lëvizësh kaq shpejt nëse je i përgatitur.

Lexoni më shumë

studio portrait of man in sunglasses

Fotot e portreteve janë të thjeshta për t'u bërë por të vështira për t'u mjeshtëruar. Kemi mbledhur disa këshilla të dobishme themelore për t'i kthyer pozat tuaja të mira në poza fantastike.

Lexoni më shumë

dirt bikes perform jumps

Shkrepja e aksioneve fantastike si serfistët e lumenjve në qytet, snoubordistët ose vrapuesit, do të thotë të mendosh që më përpara. Së pari, duhet të mendosh çfarë do të kapësh, sa shpejt lëviz subjekti dhe ku do të vendosesh dhe nga ku do të shkrepësh.

Lexoni më shumë

Mirror Photography Tips

Pasqyrat ofrojnë një mënyrë të shpejtë e të lehtë për t'u dhënë një dimension tjetër portreteve tuaja. Lexoni këshillat tona për fotografinë me pasqyra për t'ju ndihmuar t'ia kaloni më së miri dhe të realizoni poza mbresëlënëse.

Lexoni më shumë

A close-up photograph of five droplets of water on the surface of an autumnal leaf.

Makrofotografia është aktiviteti ideal për muajt e verës dhe të dimrit, pasi mund të bëhet edhe në ambiente të mbyllura edhe në natyrë, kur ditët janë më të shkurtra dhe moti është më pak i parashikueshëm.

Lexoni më shumë

time lapse of night sky

Pa dyshim që do të keni parë disa video mahnitëse me intervale të Rrugës së Qumështit që ngrihet në qiellin e natës ose të trafikut që vërshon në një skenë qyteti. Në këtë video dhe udhëzues të shkurtër do të mësoni se si të filloni me fotografinë me intervale.

Lexoni më shumë

A dancer poses next to a bath tub.

Si regjisor dhe producent filmash për mbi 16 vjet, Sébastien Devaud është, mbi të gjitha, i pasionuar pas fotografisë. U takuam me Sébastien-in për t'i marrë disa këshilla se si ta shfrytëzojmë më mirë dritën e dimrit në foto dhe në video.

Lexoni më shumë

Të interesuar për një teknikë të veçantë fotografie?

Aplikacioni Canon Photo Companion

Me përmbajtje të personalizuara, sfida dhe frymëzime për t'ju drejtuar përgjatë udhëtimit tuaj të fotografisë, aplikacioni ynë Photo Companion është partneri i përsosur për çdo rrëfimtar vizual.

Shkarkoni aplikacionin

A man stands on rocks in front of a bright blue mountain river, taking a photo on a Canon camera.

Hidhuni një sy artikujve tanë

Gjeni intervista dhe histori frymëzuese nga njerëz të apasionuar

SHIHNI ARTIKUJT

Fotografi Richard Walch kundron bregdetin, duke shkrepur një foto me kamerën e tij "Canon".

Rregjistrohuni për buletinin tonë

Merrni të gjitha të rejat më të fundit dhe informacione për produktet

REGJISTROHUNI TANI