ZGJIDHJET IMAZHERIKE

Funksionet biometrike

Regjistrimi i fytyrave për dokumentet e identitetit, lejet e sigurisë dhe aplikimet për burimet njerëzore mbështetet mbi informacionin e saktë dhe të besueshëm. Kamerat e Canon me sensorët e tyre të rezolucionit të lartë dhe gamën mahnitëse të objektivave e bëjnë këtë detyrë të lehtë dhe efikase me zgjidhje ciklesh pune që u vijnë për shtat.
Canon Camera

Identifikoni dhe verifikoni

Informacion biometrik, që ndryshe nga fjalëkalimet, nuk mund të harrohet, ndryshohet apo falsifikohet. Regjistrimi i suksesshëm i fytyrës së njeriut mbështetet në një kombinim teknologjish të provuara imazherike dhe programesh të jashtëzakonshme që arrijnë rezultate të shpejta me shtypjen e një butoni. Për këtë arsye, kamerat, sistemet e bliceve, printerët SELPHY dhe objektivat nga Canon përdoren nga shumë organizata dhe biznese për të marrë të dhëna për fytyrën për repartet e burimeve njerëzore, të kartave të sigurisë dhe lejekalimeve të vizitorëve, së bashku me skanerët për skanimin e dokumenteve të identitetit që, së bashku, integrohen në zgjidhje ciklesh pune për ta bërë procesin sa më të thjeshtë të jetë e mundur.

 • PËRFITIMET

  Merrni të gjitha detajet

  Regjistrojini imazhet me ngjyra të përpikta dhe qartësi mahnitëse në detaje sireale falë sensorëve tanë të rezolucionit të lartë dhe printojini subjektet me precizion me anë të printerëve SELPHY.

 • PËRFITIMET

  Zgjidhje mahnitëse për ciklet e punës

  Integrim i shkëlqyer në ciklin tuaj ekzistues të punës falë zgjidhjeve tona SDK që e përshtatin kamerën sipas nevojave tuaja.

 • PËRFITIMET

  Lidhje me komandim të lehtë

  Përfitoni kontroll të njësuar të kamerës me SDK koherente burimhapur përmes USB-së me sinkronizim preciz dhe funksionim në distancë përmes celularit me Camera Control API (CCAPI).

Si mund ta ndihmojnë funksionet biometrike biznesin tuaj

Hidhuni një sy aplikimeve të shumta ku kamerat tona mund të regjistrojnë imazheri biometrike dhe të përmirësojnë sigurinë.

 • SEKTORI

  Lejet e sigurisë

  Krijoni imazhe të detajuara, të pastra dhe të mprehta të imazhit dhe të vizitorëve për etiketa sigurie.

 • PËRFITIMET

  Dokumente identiteti

  Zgjidhje e thjeshtë imazherike që integrohet me lehtësi në një cikël më të gjerë pune regjistrimi biometrik, ndërsa respekton rregulloret përkatëse.

 • PËRFITIMET

  Shërbime fotoidentifikimi

  Nga pasaportat deri te lejet e drejtimit dhe gjithçka tjetër midis, Canon dhe printerët SELPHY ofrojnë një zgjidhje identifikimi për pikat e shitjes.

 • PËRFITIMET

  Lejekalime për aktivitete

  Krijoni lejekalime aktivitetesh me gamën e kamerave dhe të printerëve plus objektiva nga Canon që punojnë në çfarëdo moti.

 • Pse "Canon"?

  Canon është emri lider në imazheri dhe ka qenë i tillë për mbi 80 vitet e fundit. Ne jemi ofruesi numër një i zgjidhjeve të imazherisë digjitale për konsumatorë, biznes-biznes dhe sektorit nga zbatimet SDK për kamera komerciale, qeveritare dhe mjekësore deri te kamerat dhe objektivat profesionalë me shërbim rezervimi dhe mbështetjeje teknike që nuk ka të dytë.

  Zgjidhje të ngjashme

  Nga ciklet plotësisht të automatizuara dhe të njësuara të punës deri tek imazheria dhe skanimi mjekësore, Canon ka një përvojë të gjerë në të gjitha aspektet e fotografisë industriale, korporative dhe komerciale.

 • ZGJIDHJET IMAZHERIKE

  Programi i zhvilluesve të Canon

  Sajti i uebit më i fundit i mbështetjes për zhvilluesit nga Canon është i mbushur plot me burime të dobishme për komunitetin e zhvilluesve të softuerëve, si dhe zgjidhjet e biznesit, ashtu edhe për imazhet dixhitale.

 • ZGJIDHJET IMAZHERIKE

  Fotogrametria 3D

  Fotogrametria 3D është procesi i kryerjes së matjeve nga fotot që mundëson skanimin, redaktimin dhe riprodhimin e shpejtë të artikujve fizikë.

 • ZGJIDHJET IMAZHERIKE

  Fotokabina

  Një stacion i njësuar fotografik që ofron një mënyrë të shpejtë dhe të lehtë për të shkrepur një portret në një larmi të gjerë aktivitetesh dhe funksionesh. Thjesht pozoni, shtypni dhe merrni printimin në vetëm pak sekonda.

 • ZGJIDHJET IMAZHERIKE

  Fotografi dhe videografi tregtare

  Mësoni se si sektori i modës gjeneron mijëra foto bindëse të produkteve çdo ditë.

 • ZGJIDHJET IMAZHERIKE

  Canon Medical

  Canon Medical Europe ofron një gamë të plotë zgjidhjet imazherie mjekësore, mes të cilave CT, MR, grafi, eko dhe informatikë shëndetësore.

 • Produktet përkatëse

 • Kamera DSLR

  EOS 2000D

  Përqafoni fotot mahnitëse 24.1-megapikselëshe dhe filmat Full HD. Zgjeroni krijimtarinë tuaj me këtë DSLR argëtuese dhe të lehtë.
 • Printerë për shtëpi

  SELPHY CP1300

  Elegant dhe portativ për printime të bukura pa tela dhe fotografi dokumentesh identifikimi nga kamerat dhe pajisjet inteligjente të përputhshme.
 • Canon Camera

  BOJA DHE LETRA

  Printoni me bojë ngjyrash cilësie të lartë dhe set letre me madhësi kartoline për printerin tuaj SELPHY.
 • Objektiva për DSLR

  EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM

  Çojeni EOS-në tuaj në më shumë vende me një lente zmadhimi standarde portative.
 • Canon Camera

  SKANER BIZNESI

  Kompakt, ekonomik dhe i thjeshtë - CanoScan LiDE 300 është një skaner ideal për shtëpinë ose zyrën. Një skaner peshëlehtë tryeze me modelim elegant, butona funksioni 4 EZ dhe teknologji Auto Scan për skanim të drejtpërdrejtë pa telashe.
 • DËSHIRONI TË DINI MË SHUMË?

  Ju duhet më shumë informacion?

  Nëse doni të kuptoni më në detaje zgjidhjet e biznesit nga Canon, ndiqni në lidhjen e bisedës me Canon, plotësoni informacionin dhe një anëtar i ekipit tonë të dedikuar të B2B Segment për produktet profesionale të imazherisë do t'ju kontaktojë së shpejti.