Objektiva RF dhe RF-S

Objektivat RF dhe RF-S ofrojnë cilësi, shpejtësi dhe funksionim më të lartë falë teknologjisë dhe dizajnit të jashtëzakonshëm optik. Krijuar për videokapacitetet e përmirësuara për të ardhmen, plus opsione ide të këndshme si p.sh. unaza e kontrollit dhe përmasat më kompakte.

Na e lini ne t'ju gjejmë objektin tuaj të përsosur Canon

Përzgjedhësi i lenteve do t'ju drejtojë në një gamë të tërë të lenteve dhe do t'ju ndihmojë të gjeni lenten më të përshtatshme për ju dhe kamerën tuaj.

Gama e objektivave RF dhe RF-S

Objektivat e shpejtë RF dhe RF-S me nivele edhe më të larta qartësie optike vijnë si standard me EOS R System.

41 Produktet

  41 Produktet

  Filtrat e zbatuara

  • Objektiv ultra i gjerë

   RF 10-20mm F4L IS STM

   Një gamë gjatësish fokale ultra të gjera në një objektiv zmadhues portativ profesional

  • Objektivat RF

   RF 100-300mm F2.8L IS USM

   Një objektiv zmadhues telefoto, profesional, kompakt dhe i lehtë f/2.8 që ofron mprehtësi dhe shpejtësi të jashtëzakonshme me fleksibilitet të pashoq.

  • Objektiv zmadhues me telefoto

   RF 100-400mm F5.6-8 IS USM

   Një objektiv fleksibël, kompakt dhe peshëlehtë RF 100-400mm me fotostabilizim 5.5-nivelësh për shkrepjen e natyrës dhe të aksionit pa u rënduar nga pesha.

  • Objektivat RF

   RF 100-500MM F4.5-7.1 L IS USM

   RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM ofron qartësi e fleksibilitet me fuqi mahnitëse supertelefoto dhe fotostabilizim 5-nivelësh në një trup kompakt.

  • Makroobjektiva

   RF 100mm F2.8L Macro IS USM

   Si makroobjektiv profesional RF, RF 100mm F2.8L MACRO IS USM është ideal për imazhe fotoreale dore 1.4x dhe portrete mahnitëse, me cilësinë e serisë L.

  • Objektivat RF

   RF 1200mm F8L IS USM

   Një supertelefoto 1200mm i serisë RF me manovrim dhe projektim të avancuar për rezultate mahnitëse te kafshët, sportet dhe detajet në largësi.

  • Objektiv telefoto

   RF 135mm F1.8L IS USM

   Një objektiv 135mm i serisë L me aperturë të shpejtë, të shndritshme f/1.8 dhe fotostabilizues me 5.5 nivele për shkrepje krijuese, ditën ose natën.

  • Objektiv zmadhues ultra i gjerë

   RF 14-35mm F4L IS USM

   Objektivi ultra i gjerë RF nga Canon sjell detajet me precizionin e serisë L, nga 14-35mm, ndërsa mbajtja në dorë është e lehtë me fotostabilizimin 5.5-nivelësh.

  • Objektiv zmadhimi ultrakëndgjerë

   RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM

   Një zmadhues RF 15-30mm kompakt dhe peshëlehtë, ideal për udhëtime që përfshijnë peizazhe urbane, peizazhe natyrore, arkitekturë dhe videoblogim në ecje e sipër.

  • Objektiva për "EOS R"

   RF 15-35mm F2.8L IS USM

   Ultra i gjerë dhe super i mprehtë galë cilësisë optike të serisë L dhe stabilizimit me 5 nivele të figurës për kënde dinamike edhe në hapësira të ngushta

  • Lentë me kënd të gjërë

   RF 16mm F2.8 STM

   Një objektiv kompakt dhe ekonomik, ultra i gjerë, kuadërplotë, 16mm për serinë EOS R, krijuar për videoblogerë dhe krijues përmbajtjesh.

  • Objektivat RF

   RF 200-800mm F6.3-9 IS USM

   Një objektiv i fuqishëm zmadhimi supertelefoto me një gjatësi fokale 200–800 mm, ideal për fotografi sportive, kafshë të egra dhe aksion.

  12 / 41 rezultate

  Udhëzuesi i pajtueshmërisë së objektivave

  Mësoni më tej mbi llojet e ndryshme të objektivave të kamerave nga Canon dhe si të kuptoni nëse përshtaten me kamerën tuaj.

  EOS R Camera System

  Së bashku me teknologjinë tonë inteligjente të vetëfokusimit dhe një gamë të pabesueshme objektivash RF, EOS R System i nderuar me çmime ofron një qasje tejet intuitive ndaj fotografisë dhe videos, duke punuar më së miri me ju për t'ju mbajtur të fokusuar te subjekti dhe mjeshtëria juaj.

  EOS R BK FSL
  Çlironi fuqinë e EOS R-System për biznesin tuaj

  Çlironi fuqinë e EOS R-System për biznesin tuaj

  Mësoni se si sistemi ynë i kamerave pa pasqyrë mund t'ju ndihmojë të rrisni potencialin e biznesit tuaj me integrime të njësuara mes sektorëve të ndryshëm.

  Rrisni audiencën

  Zgjatuesit e Canon (të njohur edhe si telekonvertues) rrisin rrezen fokale efektive të objektivit tuaj. Zgjidhni zgjatuesin e duhur për objektivat tuaj dhe mësoni më shumë se pse dhe si të përdorni telekonvertuesit.

  I pajtueshëm me:
  RF 600mm F11 IS STM, RF 800mm F11 IS STM, RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM

  RF-extenders
  Canon Club

  Regjistrohuni në Canon Club

  Vijoni të ndiqni pasionin tuaj dhe mos e humbisni mundësinë për të marrë mbështetje, frymëzim, përfitime dhe më shumë.