Objektiv zmadhues ultra i gjerë

Canon RF 14-35mm F4L IS USM

Zgjeroni botën tuaj, nga peizazhet në arkitekturë dhe kapni detaje tejetej që janë të mprehta dhe të qarta me një objektiv zmadhues kompakt e këndgjerë, duke kombinuar rendimentin me prakticitetin.

Zbuloni botën tuaj më të gjerë

Shihni se si RF 14-35mm F4L IS USM mund t'ju japë rezultate mahnitëse krijuese

Kaloni së gjeri. Kaloni më së gjeri.

RF 14-35mm F4L IS USM kombinon rendimentin e shkëlqyer optik me fleksibilitet mahnitës. Apertura maksimale F4 qëndron konstante mbi diapazonin me gjatësi të plotë fokale, prandaj ka shumë pak variacion në shpejtësinë e shkrehësit ose ISO kur zmadhoni.

ZMADHIM MAKSIMAL

Diapazon zmadhimi ultra i gjerë 14-35mm

Ky zmadhues i gjerë kompakt kombinon rendimentin e shkëlqyer optik me fleksibilitetin, duke e bërë atë ideal për peizazhe, arkitekturë, udhëtime dhe video - duke nxjerrë imazhe të qarta dhe imponuese.
Canon Camera

APERTURË FIKSE

Aperturë konstante F4

Apertura maksimale F4 qëndron konstante mbi diapazonin me gjatësi të plotë fokale, prandaj ka shumë pak variacion në shpejtësinë e shkrehësit ose ISO kur zmadhoni.
Canon Camera

VESHJET E OBJEKTIVIT

Cilësi mahnitëse optike

RF 14-35mm F4L IS USM përdor një kombinim të elementeve asferike për mprehtësinë përmes diapazonit të gjatësisë fokale plus elemente UD (me shpërndarje ultra të ulët) veshjet e njohura të Canon, ASC dhe SWC.
Canon Camera

FOTOSTABILIZIM I AVANCUAR

Imazhe pa lëkundje çdo herë

RF 14-35mm F4L IS USM sjell imazhe të palëvizshme edhe kur shkrepen me dorë në ndriçim të ulët. Teknologjia e fotostabilizuesit të tij me 5.5 nivele ngrihet në 7 nivele me kamerat e pajisura me IBIS.
Canon Camera

NANO USM

Reagues dhe preciz

Gëzojuni fokusimit të shpejtë dhe të saktë falë motorit “Nano USM" që garanton vetëfokusim të çastit dhe pa zhurmë me rrjedhshmëri të jashtëzakonshme, ideal për videoblogim dhe videografë.
Canon Camera

UNAZË KOMANDIMI E OBJEKTIVIT

Kontrolli intuitiv për të kapur momentin

RF 14-35mm F4L IS USM përmban një unazë të personalizueshme komandimi të objektivit për akordim të imët të çastit të ISO, aperturës apo ndryshimin e modalitetit AF pa e hequr syrin nga skena.
Canon Camera

SERIA L

Rezistenca legjendare e serisë L

Shkrepni të qetë në të gjitha rrethanat falë cilësisë së serisë L me izolim atmosferik dhe veshje fluori për rezistencë optimale ndaj pluhurave/ujit.
Canon Camera

Zbuloni trininë F4 të zmadhuesve Canon RF

Kjo treshe zmadhuesish F4 ofron një rrugë kompakte dhe peshëlehtë për imazhe të jashtëzakonshme dhe video superelegante. Klikoni butonin më poshtë për më shumë informacion.
KLIKONI KËTU

Objektiv fantastik për…

RF 14-35mm F4L IS USM është aktualisht objektivi më i gjerë në gamën e Canon RF dhe ofron një sërë mundësish krijuese.

Specifikimet

 • 14-35mm

  Fushëpamje e mrekullueshme me kënd të gjerë

 • me 5 ndalesa

  5,5 nivele stabilizimi për foto pa dridhje

 • Josferike dhe UD

  Për mprehtësi dhe kontrast të jashtëzakonshëm

 • Motor "Nano USM"

  Për funksionim të shtruar, të shpejtë dhe pa zhurmë

 • Veshje e strukturës nën gjatësi vale

  Për të parandaluar vezullimin dhe hijezimin

 • Unaza e komandimit të objektivit

  Për komandim të mëtejshëm të ISO, aperturës dhe funksioneve të tjera

REGJISTROHUNI TANI

Regjistroni interesin për RF 14-35mm F4L IS USM

Mos i humbisni ofertat e fundit nga Canon, këshillat e udhëzimet, lajmet dhe ftesat për aktivitete.

Çfarë ka në kuti

Gjithçka që duhet për të shkrepur më shumë nga bota

 • RF 14-35mm F4L IS USM

 • Qaforja e objektivit EW-83P

 • Çanta e butë e objektivit LP1219

 • Kapaku i lentes E-77 II

OBJEKTIVAT

Krahasimi

Shikoni se si krahasohet RF 14-35mm F4L IS USM me homologet e saj EF dhe RF

Nivelet IS

5,5 ndalesa

5 ndalesa

5 ndalesa

Tipi i lentes

Pa pasqyrë

Pa pasqyrë

DSLR

Min. distanca e fokusimit

0,20m

0,28m

0,28m

Zmadhimi maks. i imazheve

0.38x

0.22x

0,23-fish

Konstrukti i objektivit

16 objektiva në 12 grupe

16 objektiva në 12 grupe

16 objektiva në 11 grupe

Pjesë speciale optike

3 UD /3 Asph

1 UD /3 Asph

2 UD /3 Asph

Madhësia e filtrit

Φ77mm

Φ82mm

Φ77mm

Kundër motit

Po

Po

Po

Gjatësia totale

99,8mm

126,2mm

112,8mm

Diametri maksimal

Φ84.1mm

Φ88.5mm

Φ82.6mm

Pesha

540g

840g

615g

Aksesorët e objektivit

 • Canon Camera

  Qaforja e objektivit EW-83P

  Nuk lejon që drita verbuese të hyjë në lente, duke mos lejuar që shkëlqimi i padëshiruar të ndikojë në fotografitë.

 • Canon Camera

  Çanta e butë e objektivit LP1219

  Kasë e butë mbrojtëse për lentet e zgjedhura RF.

 • Canon Camera

  Filtër mbrojtës objektivi 77mm

  Mbron elementin përpara të lentes nga papastërtitë dhe dëmtimet. Bën për lentet me fije filtri 77mm.

 • Produktet e lidhura