Objektiv zmadhues me telefoto

Canon RF 70-200mm F4L IS USM

Shkrepni botën me cilësinë e serisë L me një zmadhues kompakt, peshëlehtë dhe telefoto.

Të udhëtosh pa peshë

Shikoni se si përfaqësuesi i nderit i Canon, Lucia Griggi, ka përdorur RF 70-200mm F4L IS USM për të dokumentuar një udhëtim në malësitë skoceze.
Canon Camera

Kompakt, i lehtë dhe portativ

Ideal për udhëtim, sporte dhe natyrë falë përmasave kompakte dhe peshës së lehtë, RF 70-200mm F4L IS USM ka funksione profesionale në përmasa të vogla dhe nuk ju zë shumë vend në çantën e aparatit.
Canon Camera

Cilësi profesionale e figurës

Përveç veshjes Air Sphere Coating, katër thjerrat UD korrigjojnë aberracionet ndërsa irida 9-fletëshe dhe apertura konstante F4 japin efekt fantastik Bokeh, edhe në fokusin e vet më të ngushtë prej 0.6m.
Canon Camera

Stabilizim i avancuar

Projektuar për shkrepje të qëndrueshme dore, fotostabilizuesi optik ju jep vetëbesim të lartë me deri në 5 nivele.
Canon Camera

Vetëfokusim i qetë, i shpejtë dhe preciz

Motorët "Dual Nano USM" sjellin nivele të tjera e të pabesueshme fokusimi të shpejtë, të qetë e të vazhduar, ideal për foto ose video.
Canon Camera

Konstrukt pa kompromise

Ky objektiv i serisë "L" vjen me izolim atmosferik dhe veshje fluori për mbrojtje ndaj pluhurave dhe ujit, si dhe me bojë nxehtësiduruese për të reflektuar nxehtësinë në rrethana me diell.
Canon Camera

Një objektiv për çdo rast

Tejet e mprehtë dhe me pamje të bukura e të thelluara, RF 70-200mm F4L IS USM ju jep lirinë të kompozoni pozën ideale.

Specifikimet

 • Aperturë konstante maksimale F4

  Për rendiment të lartë në situatat e përditshme

 • Dual Nano USM

  Për fokusim të vazhduar, shtruar, shpejt e thuajse pa zhurmë

 • Elemente UD dhe veshje ASC

  Për pamje jashtëzakonisht të mprehta e me kontrast të lartë

 • Fotostabilizues optik me 5 nivele

  Qëndrueshmëri e jashtëzakonshme në nivelet më të ulëta të dritës

 • Izolim rezistent ndaj pluhurit dhe ujit

  Ofron jetëgjatësi dhe rezistencë ndaj kushteve atmosferike

 • Unaza e komandimit të objektivit

  Ndryshojini cilësimet teksa jeni ende duke e parë subjektin

Pamje plani e RF 70-200mm F4L IS USM, Lens cap E-77 II, Lens hood ET-83G, Lens Dust Cap RF dhe Soft pouch LP1319

Çfarë ka në kuti

 • RF 70-200mm F4L IS USM

 • Kapaku i lentes E-77 II

 • Qafore objektivi ET-83G (WIII)

 • Kapak pluhuri për objektiv RF

 • Çantë LP1319

OBJEKTIVA ME ZMADHIM

Krahasimi

Montimi

MBËRTHYESE

EF

MBËRTHYESE

Ndërtimi i lentës (elementë/grupe)

16/11

20/15

17/13

Xham i posaçëm

4 x UD elemente

1 x fluorit, 2 x UD elemente

1 x Super UD,
4 x UD,
2 x GMo elemente josferike (njëri ndodhet nën një prej elementeve UD)

Veshje e posaçme

ASC, veshje me fluor

Veshje me fluor

SWC, veshje me fluor

Nr. i teheve të diafragmës

9

9

9

Hapja minimale

f/32

f/32

f/32

Distanca minimale e fokusimit

0,6m

1m

0.70m

Zmadhimi maksimal

0,28-fish

0.27x

0,23-fish

Fotostabilizues optik (efekt korrigjimi standardi CIPA)

5 ndalesa

5 ndalesa

5 ndalesa

Aktualizuesi AF

Dual Nano USM

Unazë USM

Dual Nano USM

Qëndrueshmëria ndaj pluhurit/lagështirës

Mbështetet

Mbështetet

Mbështetet

Diametri i filtrit

77 mm

72 mm

77 mm

Nr. maks. diametri x gjatësia min.

83.5 x 119mm (tërhequr)

80 x 176mm (gjatësi fikse)

89.9 x 146mm (tërhequr)

Pesha

Rreth 695g

Rreth 780g
(duke përjashtuar montuesin e stativit)

Rreth 1 070g
(duke përjashtuar montuesin e stativit)

Përputhshmëria e zgjatuesit

Jo e pajtueshme

EF 1.4x III / EF 2x III

Jo e pajtueshme

Unazë montimi në stativ

Jo e pajtueshme

A II (W II) (opsional)

E (WIII) (jepet)

Artikuj të ngjashëm

 • Lucia Griggi holding a Canon EOS R6 with a Canon RF 70-200MM F4L IS USM lens.

  ARTIKULLI

  Udhëtim i ngadaltë dhe aventura të çmendura me RF 70-200MM F4L IS USM

  Delfinë, brigje shkëmbore dhe portrete përplot personalitet – si ia doli Lucia Griggi të shkrepte natyrën e ashpër të Inner Hebrides me RF 70-200MM F4L IS USM.

 • Photographer Ejiro Dafé photographs a woman in bright clothing with a Canon EOS R6 and a Canon RF 50mm F1.8 STM lens.

  ARTIKULLI

  Këshilla krijuese për fotografinë me objektiv 50 mm

  Ejiro Dafé thotë se shkrepja vetëm me 50mm i ka zgjeruar krijimtarinë. Zbuloni këshillat e tij për sukses me Canon RF 50mm F1.8 STM.

 • Produktet e lidhura