Photographer Richard Walch looks out over a coastline, taking a photo with his Canon camera.

Historitë

FOTOGRAFI PEIZAZHI

Sfida e objektivave të peizazhit

Fotografja profesioniste, Verity Milligan, tregon përvojën e saj të shkrepjes së peizazheve krijuese me dy objektiva peshëlehtë.

Lexoni më shumë

Landscape lens challenge

Artikujt tanë

Intervista me fotografët kryesues, artikuj frymëzues nga njerëz të apasionuar dhe një vështrim informues mbi zhanret e ndryshme krijuese - gjithçka mund ta gjeni këtu, nëpër artikuj.

Po kërkoni për diçka konkrete? Rafinoni kërkimin
Filtroni sipas

girl poses with leaf

Stili krijues i portreteve i Maja Topčagić-it ka ngjallur shumë interes në internet, sidomos me pozat e saj mahnitëse të flokëkuqeve. Shikoni Maja-n teksa lëviz nëpër qytetet e vendit të saj, Bihaçit dhe të Sarajevës, duke fotografuar shoqërinë.

Lexoni më shumë

children stand on stool in kitchen

Biseduam me Caroline Holt për udhëtimin e saj në fotografinë e familjes. Kishim kërshëri në lidhje me mënyrën se si ia del të shkrepë bukurinë e përditshmërisë dhe përse bashkëveprimi me familjen është thelbësore në realizimin e narrativës së secilit.

Lexoni më shumë

busy road in Cuba

Për shumicën prej nesh ideja e udhëtimit për shtatë vite rresht për të shkrepur foto anembanë botës mund të duket si një ëndërr në diell. Folëm me Jeroen rreth udhëtimit të tij, vizitave anembanë botës dhe ekspozitës së tij aty ku më parë ndodhej një "fabrikë vdekjeje".

Lexoni më shumë

couple ride through town on scooter

Shkrepja e portreteve interesante është tejet e vështirë dhe kësisoj të dalësh nga komoditeti personal është diçka e rëndësishme. Ne folëm me fotografin urban, Emmanuel Cole, për punën e tij në eksplorim të personazheve dhe peizazheve më ekscentrike dhe interesante të Londrës.

Lexoni më shumë

snowboarder performs jump on slope of mountain

Në një intervistë ekskluzive, Lorenz Holder u shpreh përpara autorit të CPN, Steve Fairclough, duke folur për punën e tij, qasjen e tij në krijimin e fotove dhe përse i pëlqen të punojë me modelet "Canon EOS DSLR" dhe objektivat EF.

Lexoni më shumë

cars driving in rain

Sarah Caron është një fotogazetare franceze që jeton në Paris. Ne u takuam me të në Kubë, ku ajo gjeti kohë gjatë një seance fotografike të ngarkuar të modës për të testuar kamerën EOS M5 dhe për të na treguar pak mbi karrierën e saj dhe mënyrën e saj për realizimin e imazheve të shkëlqyera.

Lexoni më shumë

shadows cast on wall

Fotogazetari autodidakt Christopher Anderson ka lindur në Kanada, është rritur në Teksasin perëndimor dhe ka quajtur Nju Jorkun shtëpinë e tij për pjesën më të madhe të jetës si një i rritur. U takuam me të teksa po eksploronte ambientin përreth për të mësuar më shumë për konceptin e tij të shtëpisë.

Lexoni më shumë

A dancer poses next to a bath tub.

Si regjisor dhe producent filmash për mbi 16 vjet, Sébastien Devaud është, mbi të gjitha, i pasionuar pas fotografisë. U takuam me Sébastien-in për t'i marrë disa këshilla se si ta shfrytëzojmë më mirë dritën e dimrit në foto dhe në video.

Lexoni më shumë

RNLI worker

Clive Booth njihet për stilin e tij të veçantë: fokusin selektiv në ndriçimin natyral të ambientit, çka i jep punëve të tij një cilësi atmosferike, eterike. E pyetëm sakaq se si e ka formësuar ndriçimi fotografinë e tij.

Lexoni më shumë

Keni interes në ndonjë zhanër të caktuar?

Hidhuni një sy këshillave e teknikave tona

Ndiheni të frymëzuar sa ta bëni një provë? Fitoni vetëbesim me anë të udhëzimeve tona nga ekspertët që t'i provoni që sot ndonjë nga teknikat e reja krijuese

SHIHNI KËSHILLAT E TEKNIKAT

Një burrë qëndron nën urën e qendrës së qytetit ndanë një rruge për të shkrepur një foto me një kamerë "Canon".

Frymëzohuni, regjistrohuni tani

Mos i humbisni ofertat e fundit nga "Canon", këshillat e udhëzimet, lajmet dhe ftesat për në aktivitetet vendore.

Regjistrohuni tani