Objektiva për "EOS R"

Eksploroni gamën e lenteve të gjeneratës së ardhshme të sistemit EOS R të projektuara për përsosmëri optike.
Canon Camera

Eksploroni çdo mundësi

Fotografët dhe regjisorët mund të eksplorojnë një larmi mundësish krijuese në shkrepje me anë të "Canon EOS R". Objektivat novatorë RF sigurojnë fokusim super të shpejtë dhe cilësi të jashtëzakonshme optike. Adaptorët "EOS R" ofrojnë lidhje të njësuar me objektivat ekzistues EF dhe EF-S pa rënie të performancës.
 • SHPEJTËSI DHE CILËSI

  Lente RF

  Lentet RF ofrojnë cilësi dhe shpejtësi më të lartë me një rendiment të optimizuar për kamerën EOS R. Ato janë të shpejta dhe të ndritshme me cilësi unike që ofrojnë nivele të reja të kontrollit intuitiv.

 • CILËSI THELBËSORE

  Objektivat "Trinity"

  Tri objektiva thelbësorë, zmadhues RF, aperture të shpejtë, performance të lartë që mbulojnë rreze ultra të gjera, standarde dhe telefoto. Optimizuar për kamerën "EOS R", ata vijnë me stabilizim figure dhe cilësi optike të serisë L.

 • PËRMIRËSONI OBJEKTIVAT TUAJ

  Adaptorët EOS R

  Adaptorët e sistemit "EOS R" janë unikë dhe ofrojnë një kontroll më të madh krijues, duke bërë të mundur që fotografët dhe regjisorët të përdorin objektivat e tyre ekzistues EF dhe EF-S me pajtueshmëri të plotë dhe pa rënie në performancë.

 • FIKSË E FLEKSIBËL

  Lentet EF

  Një larmi e gjerë objektivash me gjatësi fokale fikse, zmadhim dhe të specializuar, si p.sh. makro e sypeshk, që ofrojnë pamje mahnitëse për kamerat DSLR.

 • KOMPAKTË E PESHËLEHTË

  Lentet EF-S

  Objektivat peshëlehtë nxjerrin pamje mahnitëse për kamerat DSLR me sensorë APS-C.

 • PËRSOSMËRI OPTIKE

  Lentet e serisë L

  Objektivat RF dhe EF të serisë L për profesionistë dhe entuziastë seriozë ofrojnë performancë të parivalizuar optike në kushte dhe ambient të vështira.

Filtri për objektivat "EOS R"

Përdorimi i objektivave EF dhe EF-S me sistemin EOS R kërkon një adaptor mbërthimi EOS R, që ofron pajtueshmëri të plotë dhe asnjë rënie të performancës.

41 Produktet

  41 Produktet

  Filtrat e zbatuara

  • Objektiv ultra i gjerë

   RF 10-20mm F4L IS STM

   Një gamë gjatësish fokale ultra të gjera në një objektiv zmadhues portativ profesional

  • Objektivat RF

   RF 100-300mm F2.8L IS USM

   Një objektiv zmadhues telefoto, profesional, kompakt dhe i lehtë f/2.8 që ofron mprehtësi dhe shpejtësi të jashtëzakonshme me fleksibilitet të pashoq.

  • Objektiv zmadhues me telefoto

   RF 100-400mm F5.6-8 IS USM

   Një objektiv fleksibël, kompakt dhe peshëlehtë RF 100-400mm me fotostabilizim 5.5-nivelësh për shkrepjen e natyrës dhe të aksionit pa u rënduar nga pesha.

  • Objektivat RF

   RF 100-500MM F4.5-7.1 L IS USM

   RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM ofron qartësi e fleksibilitet me fuqi mahnitëse supertelefoto dhe fotostabilizim 5-nivelësh në një trup kompakt.

  • Makroobjektiva

   RF 100mm F2.8L Macro IS USM

   Si makroobjektiv profesional RF, RF 100mm F2.8L MACRO IS USM është ideal për imazhe fotoreale dore 1.4x dhe portrete mahnitëse, me cilësinë e serisë L.

  • Objektivat RF

   RF 1200mm F8L IS USM

   Një supertelefoto 1200mm i serisë RF me manovrim dhe projektim të avancuar për rezultate mahnitëse te kafshët, sportet dhe detajet në largësi.

  • Objektiv telefoto

   RF 135mm F1.8L IS USM

   Një objektiv 135mm i serisë L me aperturë të shpejtë, të shndritshme f/1.8 dhe fotostabilizues me 5.5 nivele për shkrepje krijuese, ditën ose natën.

  • Objektiv zmadhues ultra i gjerë

   RF 14-35mm F4L IS USM

   Objektivi ultra i gjerë RF nga Canon sjell detajet me precizionin e serisë L, nga 14-35mm, ndërsa mbajtja në dorë është e lehtë me fotostabilizimin 5.5-nivelësh.

  • Objektiv zmadhimi ultrakëndgjerë

   RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM

   Një zmadhues RF 15-30mm kompakt dhe peshëlehtë, ideal për udhëtime që përfshijnë peizazhe urbane, peizazhe natyrore, arkitekturë dhe videoblogim në ecje e sipër.

  • Objektiva për "EOS R"

   RF 15-35mm F2.8L IS USM

   Ultra i gjerë dhe super i mprehtë galë cilësisë optike të serisë L dhe stabilizimit me 5 nivele të figurës për kënde dinamike edhe në hapësira të ngushta

  • Lentë me kënd të gjërë

   RF 16mm F2.8 STM

   Një objektiv kompakt dhe ekonomik, ultra i gjerë, kuadërplotë, 16mm për serinë EOS R, krijuar për videoblogerë dhe krijues përmbajtjesh.

  • Objektivat RF

   RF 200-800mm F6.3-9 IS USM

   Një objektiv i fuqishëm zmadhimi supertelefoto me një gjatësi fokale 200–800 mm, ideal për fotografi sportive, kafshë të egra dhe aksion.

  12 / 41 rezultate

  Pajtueshmëria e mbërthyeseve "EOS R RF"

  Sistemi "EOS R" trashëgon të gjitha avantazhet e sistemit EOS si dhe gamën e vet të objektivave, ofron pajtueshmëri të plotë me pjesët ekzistuese optike EF dhe EF-S duke përdorur adaptorë, si dhe gamën e aksesorëve dhe të bliceve "Speedlite".

  Mund të jeni të interesuar në...

 • EOS R8

  Kaloni në fotografinë dhe videon kuadërplotë dhe realizoni ambiciet tuaja krijuese.

 • Zgjedhësi i objektivave

  Përzgjedhësi i lenteve do t'ju drejtojë në një gamë të tërë të lenteve dhe do t'ju ndihmojë të gjeni lenten më të përshtatshme për ju dhe kamerën tuaj.

 • RF 24-50MM F4.5-6.3 IS STM

  Një objektiv zmadhues 24-50mm i serisë RF i vogël dhe më se peshëlehtë që mund ta përdorni çdo ditë për udhëtime, peizazhe dhe më shumë.

 • EOS R3

  Me shpejtësinë si element kryesor, kjo është kamera pa pasqyra për të cilën kanë pritur fotografët profesionistë të sporteve, lajmeve dhe natyrës.

 • Sistemi EOS R

  Montimi i lentes së sistemit EOS R ofron mundësi më të mëdha krijuese për të kapur çdo moment.

 • EOS R5

  Një kryemodel kamere profesionale, pa pasqyra e kuadërplotë që u ofron fotografëve dhe producentëve foto rezolucioni të lartë dhe video 8K.

 • EOS R

  Një kamerë novatore me kuadër të plotë pa pasqyra që vendos standarde të reja për fotografët dhe videografët.

 • EOS RP

  Një kamerë pa pasqyrë, e vogël, e lehtë dhe intuitive me kuadër të plotë, e projektuar për fotografinë e përditshme dhe të udhëtimeve.

 • EOS Ra

  Shkrepeni qiellin e natës me qartësi mahnitëse dhe regjistroni më shumë detaje se ç'mendonit se do të ishte ndonjëherë e mundur.

 • Kamerat EOS DSLR

  Gama jonë EOS e kamerave DSLR ofron një cilësi mahnitëse figure, cilido qoftë niveli juaj i ekspertizës.

 • Kamerat "EOS M"

  Fuqia e DSLR-së në trupin e një kamere kompakte APS-C pa pasqyra.

 • REDLINE CHALLENGE

  Kryeni setin e shkurtër nga Lorenz Holder për një shans për të fituar një komplet Canon me vlerë mbi 14 000 EUR, plus një detyrë ekskluzive fotografie të mentoruar nga vetë Lorenz-i.