Kamerat pa pasqyra

Canon EOS R

Një kamerë novatore me kuadër të plotë pa pasqyra që vendos standarde të reja.

Shikoni të ardhmen me një kamerë të projektuar për të zgjeruar vizionin tuaj

Canon EOS R vendos standardin për kamerën më të vogël dhe më të lehtë me kuadër të plotë të së nesërmes. Brenda trupit të saj të personalizueshëm me aliazh magnezi përfshihen nivele të reja të rendimentit të sistemit EOS.

Vendosja e standardeve të reja në krijimtari

Me një montim të gjerë të lentes dhe shpejtësi të lartë, Canon EOS R është një kamerë me lente të ndërrueshme që është e përputhshme me epokën e re të lenteve RF, të cilat janë projektuar për të funksionuar në distancë optimale nga një sensor me kuadër të plotë. Ky kombinim i optikës me rendiment të lartë dhe një montimi novator të lentes formojnë një kamerë vërtet krijuese që i shtyn më tej kufijtë e fotografisë dhe filmit.

Shikoni dhe regjistroni më shumë, me një sensor të përqendruar te precizioni

Kamera Canon EOS R përfshin një sensor 30.3 megapikselë Dual Pixel CMOS AF me kuadër të plotë që fokuson pa kompromise falë sistemit të përparuar të zbulimit të fazës, përpunimit të përparuar me DIGIC 8 dhe Optimizuesit dixhital të lentes në kamerë.

Shijoni botën e sistemit EOS me një gamë aksesorët specialë

Për fotografët dhe videografët që kanë tashmë një gamë lentesh EF dhe EF-S, kamera Canon EOS R ofron përputhje të plotë nëpërmjet një adaptori pa asnjë humbje të rendimentit ose të cilësisë. Gama e bliceve Speedlite të Canon ofron mundësi krijuese dhe elastike për ndriçimin ndërkohë që aksesorët EOS hapin derën drejt një krijimtarie më të madhe.

Ndërthurja e përsosur mes manovrimit dhe dizajnit të shkëlqyer

Canon EOS R ka të njëjtën kapje të lehtë që gjeni në kamerat EOS DSLR dhe kjo ndërthuret me një nivel të lartë personalizimi. Novacionet si shiriti me prekje me shumë funksione, një inkuadrues elektronik me rezolucion të lartë dhe ekrani me kënd të ndryshueshëm e bëjnë atë një kamerë të projektuar për të funksionuar në mënyrë intuitive dhe me lehtësi.

Lidhni, ngarkoni dhe ndani në çdo vend

Kamera Canon EOS R është projektuar për fotografët dhe videografët në lëvizje. Lidhja Bluetooth me nivel të ulët energjie dhe gjithmonë aktive lejon çiftimin me një smartfon dhe lidhja e integruar Wi-Fi lejon ndarjen në çast në shërbimet e resë kompjuterike. Për edhe më shumë fotografi krijuese, regjistrimi në largësi dhe ndarja e internetit ofrojnë një liri edhe më të madhe.

Tregoni historitë tuaja në video 4K dhe mbusheni ekranin me detaje

Videografët do ta pëlqejnë kamerën Canon EOS R po aq sa edhe fotografët. Falë niveleve të përparuara të kontrollit, ajo është një pajisje vërtet e përkryer për realizimin e filmave.

Canon Camera

4K

Merrni filmime videosh në 4K në 10 bitë nëpërmjet lidhjes HDMI në një regjistrues të jashtëm për një cilësi të jashtëzakonshme

Canon Camera

Dual Pixel CMOS AF

Filmoni me Dual Pixel CMOS AF për kalime jashtëzakonisht të buta dhe të sakta të fokusit

Canon Camera

Canon Log

Regjistroni filma 4K në Canon Log për 12 ndalesa të gamës dinamike në ISO 400

Canon Camera

Canon synon të arrijë emetime neto zero të CO2 nga aktivitetet e veta të biznesit deri në vitin 2050

Ne do ta arrijmë këtë duke ofruar një përmirësim mesatar prej 3% në vit në indeksin e përmirësimit të emetimeve të CO2 të ciklit jetësor për produkt. I cili nëse do të ruhej do të sillte një ulje prej rreth 50% nga nivelet e vitit 2008 deri në vitin 2030. Ne e pranojmë se kjo është në përputhje me nivelin e reduktimit të kërkuar nga Marrëveshja e Parisit.

Ne do të vazhdojmë të kryejmë rishikime të objektivit nga një këndvështrim afatgjatë, si një mënyrë për të kontrolluar kontributin tonë në arritjen e një shoqërie me karbon të ulët.

Photographer looking down view finder

Specifikimet

 • 30.3 Megapixel

  me Dual Pixel CMOS AF

 • Regjistrimi i vazhdueshëm

  8 fps

 • 100-40000

  ISO

 • Filma 4K

  dhe 10 bitë

 • Regjistrimi

  thuajse në heshtje

 • Lidhja me Wi-Fi

  dhe Bluetooth

 • -6 EV AF

  në ndriçim të dobët

 • Porta

  USB 3.1

Krahasimi

Trupi i kamerës

Pikselët efektivë

Afro 30,3 megapixel
Afro 30,4 megapiksel

Dual Pixel RAW

Mikrorregullime të imazhit, zhvendosja e efektit "bokeh", zvogëlimi i hijeve
Mikrorregullime të imazhit, zhvendosja e efektit "bokeh", zvogëlimi i hijeve

pika AF

5655 pozicione AF të selektueshme
Deri në 61 pika / 21 pika të tipit të kryqëzuar të vetëfokusimit (AF) (të gjitha mund të zgjidhen individualisht)

Regjistrimi i vazhdueshëm

Maks. afro 8fps me një AF të vetme
Maks. afro 5fps me Servo AF/AE
Maks. afro 7 kuadro/sek me AF / AE të plotë
Maks. afro 4,3 kuadro/sek në Pamjen e drejtpërdrejtë me Servo AF

Lojëra elektronike

1x SD slot UHS-II kompatibil
1x Compact Flash i pajtueshëm me UDMA 7, 1x fole SD e pajtueshme me UHS-I

Video EOS 4K

UHD 4K deri në 25 / 30p (max 29min 59sec) MP4
DCI 4K deri 25/30p (maks. 29 min. 59 sek) MJPEG

Canon Log

Përfshirë si standard
Përditësim fakultativ

4K HDMI prodhim

Ngjeshur 10bit UHD 4K
Jo

Video të tjera

Full HD deri në 50/60p, HD deri në 100/120p
HDR Movie, 4K Time-lapse Movie
Full HD deri në 50/60p, HD deri në 100/120p
Video HDR, Video me regjistrim me intervale

Fokusi më i lartë / focus assist

Fokusi më i lartë në kohë reale dhe distancën e fokusit dhe treguesit për filmat dhe fotografitë
Jo i disponueshëm

Monitori LCD

3.1 në kënd të ndryshme, përafërsisht. 2.1 milionë pika, kontrolli me prekje
3.2 në fikse, përafërsisht. 1,62 milionë pika, kontrolli me prekje

GPS

nëpërmjet telefonit duke përdorur aplikacionin Canon connect
I integruar me përditësimin automatik të orës

Wi-Fi/ Bluetooth

Po me Built-in mua mbështetje FTP / FTPS / Nr
Në përputhje me aplikacionin Canon Camera Connect
Po me Built-in me mbështetje FTP / FTPS / Nr
Në përputhje me aplikacionin Canon Camera Connect

Bateria

LP-E6 / LP-E6N (vetëm LP-E6N mund të ngarkohet në kamera përmes ngarkuesit USB)
LP-E6 / LP-E6N

Jini aktiv në botën krijuese të kornizës së plotë EOS R me lehtësi

Përjetoni fuqinë e kuadrit të plotë në një kamerë të vogël dhe të lehtë EOS R me Canon EOS RP.

Gjeni sistemin që është e drejtë për ju

Për mbi 30 vjet sistemi legjendar EOS i ka dhënë fotografëve dhe krijuesve një avantazh kryesor. Me gamën tonë të kamerave dhe lenteve, rruga drejt krijimtarisë më të madhe nuk ka qenë kurrë më e lehtë.

Canon Camera
Shkarkoni imazhet me rezolucion të plotë

Në duart e admiruesve

Çfarë ka në kuti? (konfigurimi vetëm me trupin)

Kamera Canon EOS R vjen gati për përdorim që nga momenti që e ndizni atë.

 • Trupi i kamerës Canon EOS R

 • Kapaku i kamerës R-F-5

 • Rripi i qafës

 • Karikuesi i baterisë LC-E6E

 • Paketë baterie LP-E6N

 • Kabllo AC

 • Kablloja e ndërfaqes IFC-100U

 • Manuali i përdorimit

Lentet e rekomanduara

* Për të përdorur objektivat "EF 300mm f/2.8L IS II USM", "EF 28-300mm f/3.5-5.6L IS USM" në "EOS R", do t'ju duhet edhe "Mount Adapter EF-EOS R".

Aksesorët e përputhshëm

 • Canon Mount Adapter EF-EOS R

  Krijuar për përdorim me sistemin "Canon EOS R", ky adaptor lejon përdorimin e objektivave EF dhe EF-S me kamerën "EOS R"

 • Canon EF-EOS R Control Ring Mount Adapter

  Përdorini objektivat tuaj EF dhe EF-S me kamerën "EOS R", të integruar me një unazë të mëtejshme komandimi për rregullimin e cilësimeve pa e larguar syrin nga inkuadruesi

 • "Drop-in Filter Mount Adapter EF-EOS R" me "Drop-in Circular Polarizing Filter A"

  Përdorni objektivat e montueshëm EF dhe EF-S në kamerat "EOS R" me një filtër portativ polarizues rrethor për të reduktuar pasqyrimet dhe për të përforcuar fortësinë e ngjyrave

 • "Drop-in Filter Mount Adapter EF-EOS R" me "Drop-in Variable ND Filter A"

  Përdorni objektivat e montueshëm EF dhe EF-S në kamerën "EOS R", me një filtër të ndryshueshëm portativ ND për të modifikuar ekspozimin dhe për të krijuar efekte ëndërruese dhe të mjegulluara

 • Canon BG-E22 Battery Grip

  Një kapëse e posaçme baterie për "EOS R" për të zgjatur kohëzgjatjen e shkrepjes dhe për të përmirësuar funksionimin vertikal.

 • Canon Speedlite 470EX-AI Flash

  Një blic "Speedlite" me një kokë unike të motorizuar kërcyese për ndriçim profesional automatik

 • SanDisk Extreme Pro SDXC UHS-I C10 Memory Card, 128GB

  Krijuar për përdorim profesional. Shkrepje tejet e shpejtë me kapacitet të lartë ruajtës.

 • Çelësi në largësi Canon RS-60E3

  Shkrepni foto pa e prekur kamerën, ideal për rastet kur dëshironi të shmangni dridhjet

 • Canon GP-E2 GPS Receiver

  Regjistron koordinatat GPS për çdo foto të shkrepur me aparate dhe kamera EOS

 • Lentet dhe aksesorët

  Lidhni kamerën tuaj Canon EOS RP me një botë të tërë lentesh dhe aksesorësh RF dhe shkoni më larg nga sa keni shkelur më parë.

  Canon Camera

  Produktet e lidhura

  Mund të jeni gjithashtu të interesuar për...

  Frymëzohuni, regjistrohuni tani

  Mos i humbisni ofertat e fundit nga "Canon", këshillat e udhëzimet, lajmet dhe ftesat për në aktivitetet vendore.