Canon EOS RP
Blank-Rect Image

Canon EOS RP

Një kamera e vogël, e lehtë dhe intuitive me kornizë të pasqarkuar për një krijimtari të shkëlqyer në lëvizje.

Galeria

Fuqi krijuese me inteligjencë reale

Canon EOS RP sjell fuqinë e kamerës pa pasqyrë me kuadër të plotë në një trup të vogël dhe të lehtë të serisë EOS R, duke hapur mundësi krijuese emocionuese për ju për ta ngritur fotografinë tuaj në një nivel tjetër.

Canon EOS RP camera
Regjistrohuni tani për përditësime
Jitka with Canon EOS RP on cliff overlooking sea

E arritshme për të gjithë

Shikoni cilësinë e funksionimit të kamerës Canon EOS RP në duart e admiruesve dhe zbuloni se si ata përdorin përfitimet e kamerës pa pasqyrë me kuadër të plotë plus lentet EF dhe EF-S për të regjistruar imazhe të mbushura plot detaje dhe thellësi.

Shikoni videon

Jitka with Canon EOS RP on beach

Një trup i lehtë me një montim të shpejtë dhe inteligjent të lentes

Canon EOS RP është një kamerë pa pasqyrë me kuadër të plotë, praktike dhe krijuese, me një potencial shumë të madh krijues falë lenteve RF të gjeneratës së ardhshme. Diametri i gjerë, shpejtësia e lartë e komunikimit dhe fokusi i shkurtër i sfondit i montimit RF janë një pikë nisje e përsosur për sistemin tuaj të ardhshëm me kuadër të plotë.

Canon EOS RP sample night sky

Një standard i ri në cilësinë e imazheve me kuadër të plotë

Sensori CMOS me 26,2 megapikselë i kamerës Canon EOS RP ka një rendiment të pabesueshëm në ndriçim të dobët falë një procesori DIGIC 8 dhe DLO në kamerë që sjell rezultate të mrekullueshme drejtpërdrejt nga kamera.

Zbuloni më shumë

Gergo with Canon EOS RP and tripod

Regjistroni në një mënyrë të re

Kamera Canon EOS RP ofron një mënyrë të re për të përqafuar përfitimet e kuadrit të plotë. Regjistroni me gamën e posaçme të lenteve RF me kuadër të plotë si dhe një gamë e gjerë e lenteve EF dhe EF-S nëpërmjet adaptorit pa komprometuar rendimentin optik.

Zbuloni më shumë

Canon EOS RP shooting landscape

Manovrimi i sistemit EOS pa kompromise

Një dorezë e stilit EOS dhe e rehatshme bashkë me ekranin me prekje me kënd të ndryshueshëm dhe rezolucion të lartë dhe inkuadruesin elektronik OLED frymëzon përdorimin e gjeneratës së ardhshme në një trup të lehtë 485 g1.

Zbuloni më shumë

Canon EOS RP sample sunset

Fokusohuni në çast në çdo vend

Dual Pixel CMOS AF ofron një zonë të zgjeruar AF, si dhe shpejtësinë e jashtëzakonshme të AF2 me vetëm 0,05 sekonda në mbi 4779 pozicione të zgjedhshme të AF, si dhe AF ndriçimi të ulët deri në -5 EV3. Fokusi automatik AF i syve i mban portretet tuaja të qarta ndërsa grupimi i fokusit ofron maksimumin e thellësisë së fushës në të gjithë imazhin.

Zbuloni më shumë

Canon EOS RP bluetooth connectivity with smartphone

Regjistroni me fleksibilitet dhe lidhuni pa ndërprerje

Nga përdorimi i Modalitetit në heshtje e deri te kontrolli i kamerës në largësi nëpërmjet Wi-Fi. Regjistroni të gjithë aksionin me deri në 5 fps me opsionin për t'i përpunuar imazhet tuaja në kamerë dhe për t'i ndarë nëpërmjet aplikacionit Canon Camera Connect.

Zbuloni më shumë

Krijoni filma me cilësi të lartë dhe me qëndrueshmëri të jashtëzakonshme

Fokusoni me butësi me Dual Pixel CMOS AF dhe filmoni regjistrime të qëndrueshme me Movie Digital IS dhe rezolucion deri në 4K me një gamë kodekësh redaktimi dhe të lehtë në përdorim. Fishat e mikrofonit dhe kufjeve sjellin një kontroll të plotë të audios dhe ekrani LCD me prekje me kënd të ndryshueshëm ju jep qëndrueshmëri dhe një pamje të qartë për subjektin tuaj.

4K resolution

4K

Filmi në Full HD dhe rezolucioni 4K

Dual Pixel CMOS AF

Dual Pixel CMOS AF

Fokusi Dual Pixel CMOS AF i butë dhe i saktë në Full HD, plus Kulmin e fokusit për fokusimin manual

5-Axis digital IS

IS dixhital i filmit

Regjistroni filma jashtëzakonisht të qëndrueshëm falë stabilizimit të përparuar me 5 boshte

Canon EOS RP with RF 24-105

Specifikimet

26,2 megapikselë

Sensori me kuadër të plotë CMOS

DIGIC 8

procesori

Në përputhje me

lentet EF/EF-S nëpërmjet adaptorit

Dual Pixel

CMOS AF

4K

filma

Wi-Fi

dhe Bluetooth

Shikoni specifikimet e plota

Canon EOS RP

Çmime

Krahasoni Canon EOS RP me alternativën më të afërt DSLR

Trupi i kamerës

Canon EOS RP

Canon EOS RP

Canon EOS 6D Mark II

Canon 6D Mark II

Montim i lentes

Montimi RF

Montimi EF

Përputhshmëria e lentes

Lentet RF, EF dhe EF-S mund të përdoren me Adaptorin e montimit EF-EOS-R

Vetëm lentet me montimin EF

Pikselë efektivë (afro MP)

26,2 megapikselë me kuadër të plotë

26,2 megapikselë me kuadër të plotë

Procesor imazhi

DIGIC 8

DIGIC 7

Ndjeshmëria më e lartë standarde ISO

40 000

40 000

Dual Pixel CMOS AF

Po4

Po

Pikat AF me inkuadruesin

Deri në 4779 pozicione të zgjedhshme AF, e ndjeshme ndaj f/11, AF i syve

45 pika të llojit të kryqëzuar
27 pika AF, të ndjeshme deri në f/8

AF në dritë të dobët

I ndjeshëm ndaj -5EV5

I ndjeshëm në -3EV6

Shpejtësia e regjistrimit të vazhdueshëm (fps)

AF fiks me 5 fps
4 fps me Servo AF

6,5 fps me Servo AF

Filma

Filma 4K me 25 fps
Modaliteti i regjistrimit me intervale 4K
Filma Full HD në 60 fps

Full HD në 60 fps, modaliteti i regjistrimit me intervale 4k

Stabilizimi dixhital i imazhit për filma me 5 boshte

Po

Po

LCD me prekje me kënd të ndryshueshëm

Po

Po

optik

Inkuadruesi elektronik OLED me 2,36 milionë pika
Pika e syrit 22 mm

Mbulimi 98% i inkuadruesit optik
Pika e syrit 21mm

Regjistrimi në heshtje

Modaliteti i skenës në heshtje

Jo

Kartë memorieje

SD (UHS II)

SD (UHS I)

GPS

Nëpërmjet aksesorit opsional GP-E2 ose nëpërmjet pajisjes inteligjente të çiftuar me BluetoothTM

Po, i integruar

Pesha e trupit (me bateri dhe kartën e memories)

485g

765g

Madhësia e trupit (GjexLaxThe)

132,5 × 85 × 70 mm

144,0 x 110,5 x 74,8 mm

Opsioni i kapjes

Doreza zgjatuese EG-E1

Doreza e baterisë BG-E21

Jeta e baterisë

LP-E17 250 shkrepje (standardi CIPA), karikimi me USB nëpërmjet PD-E1

LP-E6 1200 shkrepje (standardi CIPA)

Shkarkoni imazhet me rezolucion të plotë

Gjeni sistemin që është e drejtë për ju

Për mbi 30 vjet sistemi legjendar EOS i ka dhënë fotografëve dhe krijuesve një avantazh kryesor. Me gamën tonë të kamerave dhe lenteve, rruga drejt krijimtarisë më të madhe nuk ka qenë kurrë më e lehtë.

MËSONI MË SHUMË

Canon EOS 5D Mark IV, EOS R & EOS M50

Në duart e admiruesve

Shikoni të gjithë artikujt
Canon EOS RP what's in the box

Çfarë ka në kuti

Trupi i Canon EOS RP

Kapaku i kamerës R-F-5

Rripi i qafës

Karikuesi i baterisë LC-E17E

Njësia e baterisë LP-E17

Kabllo AC

Adaptori i montimit EF-EOS R

Kapak lente RF për pluhurat

Kapak kamere R-F-3

Paketa e manualit të përdoruesit

Lentet e rekomanduara

* Për të përdorur objektivat "EF 85mm f/1.8 USM", "EF 70-200mm f/2.8L USM", "EF 70-200mm f/4.0L IS II USM", "EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM", "EF 16-35mm f/4L IS USM", "EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM" në "EOS RP", do t'ju duhet edhe "Mount Adapter EF-EOS R".

Aksesorët e përputhshëm

Produktet e lidhura

Mund të jeni gjithashtu të interesuar për...

1 Me baterinë dhe kartën e memories
2 Që nga data 13 shkurt 2019, ndër kamerat dixhitale pa pasqyra me lente të ndërrueshme që përfshijnë një sensor imazhi 35mm të barasvlershëm me kuadrin e plotë me fokusin automatik AF me zbulimin e kontrastit dhe AF me zbulimin e fazës në planin e imazhit. Llogaritur nga rezultatet e shpejtësisë së matur të fokusit automatik AF, bazuar në udhëzimet e CIPA-s (ndryshon në varësi të kushteve të regjistrimit dhe lentes së përdorur). Matur duke përdorur metoda të brendshme. Kushtet e matjes: EV12 (temperatura e ambientit/ISO 100), Modaliteti manual, me RF 24-105mm F4L IS USM (me gjatësi fokale 24mm) me parametrat e mëposhtëm: obturatori i lëshuar me butonin e obturatorit, AF me 1 pikë (AF qendrore), AF me një shkrepje
3 Pika qendrore dhe kur përdoret e RF 50mm F1.2L USM
4 Fokusi automatik AF i kontrastit është përdorur për regjistrimin e filmave në 4K
5 Pika qendrore, kur përdoret me lentet f/1.2, modaliteti me një shkrepje
6 Pika qendrore, kur përdoret me lentet f/2.8 ose lente më të ndrtishme, modaliteti me një shkrepje