Objektiv standard

Canon RF 50mm F1.8 STM

Eksploroni krijimtarinë tuaj dhe zgjeroni aftësitë fotografike me këtë objektiv fiks, tejet kompakt e ekonomik, që ju ofron më shumë se sa mendonit të mundur.

OBJEKTIV STANDARD

Shikojeni në veprim

Shikoni videon me Ejiro Dafé, fotograf dhe regjisor profesionist, që prezanton punën e tij me objektivin RF 50mm F1.8 STM.
Canon Camera

Realizoni fokus të mprehtë dhe krijoni impakt me sfonde jashtë fokusi

Rikrijoni pamjen kinematograike dhe shpjereni fotografinë tuaj në një nivel të ri krijimtarie duke eksperimentuar me apertura të ndryshme.

Krijimtari me aperturë të gjerë

Krijoni pamje artistike dhe me impakt në ISO më të ulëta, falë një aperture të gjerë f/1.8 që arrin fokus të mprehtë mbi subjektin përkatës, por arrin të realizojë një sfond të bukur të turbulluar.
Canon Camera

Fokusim i mprehtë e i qetë

Teknologjia STM (Stepping Motor) fokusohet shumë shtruar dhe në heshtje thuajse të plotë, ideale për foto dhe video. Veshja Super Spectra Coating mbi elementet e objektivit garanton cilësinë.
Canon Camera

Kompakte dhe me peshë të lehtë

Në 160g dhe 40.5mm, është një partner tejet kompakt e peshëlehtë për shkrepjet ditore me kamerat e serisë EOS R, nuk nevojitet adaptor.
Canon Camera

Dizajn i mirëmenduar

Tejet me takt dhe me unazë të kombinuar fokusimi dhe komandimi për komandim intuitiv, objektivi ka një aperturë rrethore 7-fletëshe për efekt të arrirë Bokeh dhe fokusohet në 0.3m.
Canon Camera

Objektiv fantastik për…

Objektivi RF 50mm F1.8 STM është një objektiv i thjeshtë, por tejet fleksibël. Qartësia e tij superiore, rendimenti fantastik në ndriçim të ulët dhe efekti mahnitës Bokeh e bëjnë ideal për shumë lloje fotografie dhe videoje.

RF 50mm F1.8 STM - ejiro dafe, mostër, komp. ef, përafrim 1
RF 50mm F1.8 STM - ejiro dafe, mostër, komp. ef, përafrim 2

TEKNIKE

Afrohuni më shumë

Objektivi RF 50mm F1.8 STM fokuson deri në 30cm - një 5cm më pranë se objektivi i shumëpëlqyer EF 50mm f/1.8 STM. Pamja në të majtë është shkrepur me objektivin EF 50mm në 35cm, ndërsa ajo në të djathtë me RF 50mm F1.8 STM në 30cm.

Specifikimet

 • Motor STM

  Vetëfokusim i shtruar, i shpejtë, thuajse në heshtje

 • Aperturë e gjerë f/1.8

  Ideale për ndriçim të ulët dhe efekt Bokeh mahnitës

 • Element asferik i lentës

  Mprehtësi superiore nga qendra në skaj

 • Montimi RF

  Dizajn kompakt me performancë optimale

 • Veshje Super Spectra

  Përmirëson cilësinë e figurës dhe riprodhimin e ngjyrave

 • Krijimtari me kosto të ulët

  Perspektivë natyrale dhe ekonomike

OBJEKTIVAT

Krahasimi

Shikoni se si krahasohet RF 50mm F1.8 STM me ekuivalentin e tij EF dhe L-series RF 50mm F1.2L

Montimi

MBËRTHYESE

EF

MBËRTHYESE

Hapja maksimale e diafragmës

f/1.8

f/1.8

f/1.2

Distanca minimale e fokusimit

30cm

35cm

Fokusi nga afër

Konstrukti i objektivit

6 elementë në 5 grupe

6 elementë në 5 grupe

15 elemente në 9 grupe

Qelq i posaçëm me shpërhapje të ulët

Elementi josferik PMo

-

Element UD

Element josferik

Veshje e posaçme

Veshja Super Spectra

Veshja Super Spectra

Veshje Air Sphere, veshje me fluor

Rezistenca ndaj ujit/pluhurit

Nuk mbështetet

Nuk mbështetet

Mbështetet

Thikat e aperturës

7

7

10

Fotostabilizues (efekt korrigjimi standardi CIPA)

Nuk mbështetet

Nuk mbështetet

Nuk mbështetet

Diametri i filtrit

43mm

49mm

77 mm

Diametri e gjatësia maksimale

Rreth 69.2 mm x 40.5 mm

Rreth 69.2 mm x 39.3 mm

Rreth 89.8 mm x 108.0 mm

Pesha

160 g

160 g

750 g

RF 50mm F1.8 STM - pamje anësore

Çfarë ka në kuti

Thjesht shtoni një kamerë kuadërplotë pa pasqyra EOS R dhe do të jeni gati për punë sa hap e mbyll sytë.

 • RF 50mm F1.8 STM

 • Tapë lenteje E-43

 • Kapak pluhuri për objektiv RF

Artikuj të ngjashëm

 • RF50mm F1.8 STM - stil jete 0010

  ARTIKULLI

  Këshilla krijuese për fotografinë me objektiv 50mm

  Ejiro Dafé thotë se shkrepja vetëm me 50mm i ka zgjeruar krijimtarinë. Zbuloni këshillat e tij për sukses me Canon RF 50mm F1.8 STM.

 • eos 6d mark ii - mostër, lauren maccabee, 20 p a3

  ARTIKULLI

  Portrete në kushte të vështira ndriçimi

  Portretet natën mund të jenë të vështira. Lexoni se si të përmirësoni aftësitë tuaja për portretet.

 • Canon get inspired - 10 këshilla, fotografia e udhëtimeve

  ARTIKULLI

  10 këshilla për fotografi më të mirë në udhëtime

  10 mënyra për të shkrepur foto udhëtimi me më shumë impakt, duke përfshirë cilësimet më të mira të kamerës për foto të pushimeve dhe për të realizuar foto të pazakonta.

 • Get inspired - fotografia urbane

  ARTIKULLI

  Dilni në rrugë: këshilla të fotografisë së rrugës

  Shkrepni magjinë e përditshmërisë me këto këshilla e teknika nga fotografi i rrugës, Giuseppe

 • Aksesorët e lenteve

 • Canon Camera

  Kapak objektivi ES-65B

  Parandaloni hyrjen e dritave të panevojshme në objektiv, duke shmangur ndikimin e vezullimeve të padëshiruara mbi foto

 • Canon Camera

  Çantë lenteje LP1014

  Çantë e butë mbrojtëse për objektivat e zgjedhur EF.

 • Canon Camera

  Filtër mbrojtës objektivi 43mm

  Mbron elementin përpara të lentes nga papastërtitë dhe dëmtimet. Bën për objektiva me filetim filtri 43mm.

 • Produktet e lidhura