Objektiva "Canon"

Çlironi potencialin me objektivat Canon dhe zgjeroni horizontet tuaja të fotografisë me cilësi optike të pakrahasueshme. Gjeni objektiva për DSLR dhe trupa pa pasqyrë.
Canon Camera

Objektiva "Canon"

Objektiva Canon për çdo trup kamere

Objektivat Canon ju lejojnë të zgjeroni pamjen, të afroheni më shumë dhe të jeni më krijues me një sërë opsionesh të fjalës së fundit. Zbuloni objektiva për kamerat EOS R dhe EOS M deri te modelet novatore për trupat tanë DSLR.
Zgjedhësi i objektivave
 • Burrë që mban "EOS R"

  TË SHPEJTË E INTUITIVË

  Objektiva për "EOS R"

  Mbështetuni mbi objektivat e shpejtë e të cilësisë së lartë RF/RF-S të optimizuar për kamerën EOS R. Cilësitë unike sigurojnë nivelet më të larta të kontrollit intuitiv.

 • GAMË EI GJERË

  Objektiva për DSLR

  Një larmi e gjerë objektivash peshëlehtë EF-S dhe EF me gjatësi fikse fokale, zmadhim dhe të specializuar, që ofrojnë pamje mahnitëse për kamerat DSLR.

 • PORTATIVE DHE PESHËLEHTË

  Objektiva për "EOS M"

  Objektiva peshëlehtë e portativë për kamera "EOS M". Nga këndet ulëta të gjera deri tek telefotot dhe kekët e vegjël, këta objektiva do t'ju ndihmojnë të përmbushni ambiciet tuaja krijuese.

 • KRIJIMTARI NË FORMAT TË MADH

  Objektiva për kinema

  Objektiva kinematografikë krijuar nga "Canon" për të përmbushur standardet më të larta të kineastëve.

 • 4K PREMIUM

  Objektiva për transmetim

  Ekselencë revolucionare krijuar për të përmbushur të gjitha kërkesat, nga dokumentarët deri në produksionin e filmave.

 • Disa objektiva Canon EF dhe RF me sfond në të hirtë.

  UDHËZUESI I PAJTUESHMËRISË

  Përputhshmëria e lentes

  Mësoni më tej mbi llojet e ndryshme të objektivave të kamerave nga Canon dhe si të kuptoni nëse përshtaten me kamerën tuaj.

Objektivat dhe aksesorët Canon

Eksploroni objektivat tanë të ndërrueshëm të kamerës sipas kategorive, nga ata novatorë dhe fleksibël RF dhe EF për trupat pa pasqyrë dhe DSLR, deri tek ekselenca e serisë L e krijuar për profesionistët.

Eksploroni objektivat e kamerës sipas llojit

Ne kemi objektiva për trupa kamere që mbulojnë çdo zhanër. Nga zmadhuesit e avancuar për natyrën dhe faunën e egër deri te fiksët e këndgjerët për peizazhe, objektivat e Canon ngrenë nivelin e fotografisë suaj.

 • Person që mban një kamerë Canon me një objektiv këndgjerë.

  Objektivat këndgjerë

  Përfitoni një fushëpamje më të gjerë dhe shkrepni çdo moment me objektivat tanë këndgjerë.

 • Person që mban një kamerë Canon me objektiv telefoto.

  Objektivat telefoto

  Me një objektiv telefoto mund t’i shkrepni sportet, natyrën dhe aktivitetet nga larg, pa e trazuar aksionin. Eksploroni objektivat telefoto të Canon dhe shikoni ku ju shpie krijimtaria.

 • Person që mban një kamerë Canon me një makroobjektiv duke fotografuar një insekt në një gjethe.

  Makroobjektivat

  Realizoni plane të afërta të insekteve, bulave të ujit mbi bar apo detaje të pabesueshme të sendeve të përditshme. Zbuloni një botë krejt të re me gamën tonë të makroobjektivave.

 • Person që mban një kamerë Canon me objektiva sypeshk.

  Objektivat sypeshk

  Shtojini një kuptim të ri këndit të gjerë me një objektiv Canon sypeshk. Deformojeni pamjen për foto novatore që do ta bëjnë katalogun tuaj të dallohet.

 • Person që mban një kamerë Canon me një objektiv fiks.

  Objektivat fiksë

  Objektivat fiksë të Canon prodhojnë fotografi të mprehta që zakonisht nuk mund të merren me objektiva të tjera duke ju dhënë më shumë fleksibilitet me dritën. Jini më të mirën tuaj me objektivat fiksë.

 • Person që mban një kamerë Canon me një objektiv zmadhues.

  Lentet me zmadhim

  Përfitoni fleksibilitetin dhe shkathtësinë e një objektivi zmadhimi Canon. Duke mbuluar të gjitha gjatësitë fokale, duke përfshirë këndin e gjerë për peizazhet dhe telefoto për portrete të këndshme.

 • Objektiva me anim-zhvendosje të Canon.

  Objektivat me anim-zhvendosje

  Ofroni një avantazh që konkurrentët tuaj nuk mund ta kapin me shkathtësinë novatore të një objektivi me anim-zhvendosje Canon. Optimal për arkitekturën dhe dallohet me efektet krijuese për video.

 • Get Inspired

  Mësoni më shumë rreth zhanreve dhe kategorive që ju pëlqejnë me udhëzuesit tanë të blerjeve dhe qendrën mësimore. Merrni këshilla, teknika dhe rekomandime nga përfaqësuesit e nderit dhe ekspertët tanë të Canon.

 • Tre objektiva Canon RF – RF 35 mm F1.8 MACRO IS STM, RF 50 mm F1.8 STM dhe RF 85 mm F2 MACRO IS STM – në një sipërfaqe druri me një mur portokalli prapa.

  PARIMET BAZË TË FOTOGRAFISË

  Si të zgjidhni një objektiv

  Gjithçka që duhet të dini rreth objektivave, nga llojet e objektivave deri te veçoritë që duhet të keni parasysh.

 • Një dorë që nxjerr nga çanta e dorës një kamerë Canon me një objektiv Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM.

  FOTOGRAFIA E UDHËTIMEVE

  Kamerat dhe objektivët më të mirë për udhëtime

  Pavarësisht nëse jeni duke eksploruar rrugët e qytetit ose terrenet e thyera rurale, apo nëse po niseni për në anën tjetër të botës, ia vlen të udhëtoni pa shumë bagazhe. Ja kompleti më ideal i Canon për të kapur përvojat, pa e tejkaluar buxhetin tuaj.

 • Një pamje nga afër e një pilivese ulur mbi një fije bari, shkrepur me objektiv Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM.

  MAKROFOTOGRAFIA

  Kompleti më i mirë fillestar për makro

  Zgjedhja e kamerave, objektivave dhe aksesorëve për makrofotografi të detajuar.

 • Një fotograf duke shkrepur një modele të veshur nga drita vjollcë dhe duke mbajtur kërcellin e një bime.

  FOTOGRAFI PORTRETI

  Objektivi ideal për portrete

  Çfarë duhet të merrni parasysh kur zgjidhni një objektiv për fotografi portretesh.

 • Një bankinë druri mbi një liqen të rrethuar nga male. Retë përmbi reflektohen në sipërfaqen e liqenit.

  FOTOGRAFI PEIZAZHI

  Objektivat më të mirë për peizazhe

  I gjithë informacioni që ju nevojitet për t'ju ndihmuar të zgjidhni objektiva ekonomikë fiksë dhe zmadhues.

 • FOTOGRAFIA E NATYRËS

  Objektivat më të mirë për natyrën

  Shkrepni imazhe mahnitëse të kafshëve dhe shpendëve të egra me këta objektiva fiksë dhe zmadhues.

 • Një figurë në siluetë e mbështetur pas një ndërtese të ndriçuar me dritë të verdhë. Shkrepur nga përfaqësuesi i nderit i Canon, Lorenz Holder, me Canon EOS R6.

  FOTOGRAFIA E NATËS

  Kompleti më i mirë i nivelit fillestar për shkrepjet e natës

  Kamera dhe objektiva për fotografim yjor natën.

 • Objektivat më të mirë për aksion

  FOTOGRAFIA E AKSIONIT

  Objektivët më të mirë për aksion

  Udhëzuesi ynë për objektivat më të mirë për fotografinë e aksionit.

 • Një top çokollate fyle e mbushur me akullore dhe e zbukuruar me petale dhe kokrriza çokollate.

  FOTOGRAFIA E USHQIMEVE

  Objektivët më të mirë për fotografimin e ushqimeve

  Servirni foto ushqimesh që ia vlen t'i shijoni me përzgjedhjen tonë të kujdesshme të objektivëve të domosdoshëm të Canon.

 • Një grua e re me një kapele dimërore fotografon gjethet e vjeshtës me një kamerë Canon dhe objektiv të madh.

  UDHËZUESI I BLERJEVE

  Kompleti më i mirë për profesionistët e ardhshëm

  Tre përfaqësues nderi të Canon diskutojnë për kamerat dhe objektivat më të mirë për ata që janë në hapat e parë në këtë sektor.

 • A row of Canon EOS R System cameras displayed in front of a row of RF lenses.

  ARTIKULLI

  Pamja e ekspertit: RF fiksë apo zmadhues - cili është më i miri?

  Eksperti i Canon, Mike Burnhill eksploron se çfarë ofrojnë objektivat më të mirë RF fiksë dhe zmadhues, dhe si të zgjidhni të duhurin për nevojat tuaja.

  * Ofrohet vetëm në gjuhë të zgjedhura.

 • Mund të jeni të interesuar në...

 • Duar që mbajnë një aparat fotografik Canon EOS R dhe një objektiv Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM.

  Zgjedhësi i objektivave

  Përzgjedhësi i lenteve do t'ju drejtojë në një gamë të tërë të lenteve dhe do t'ju ndihmojë të gjeni lenten më të përshtatshme për ju dhe kamerën tuaj.

 • A person holding two Canon Speedlite EL-1s, one of them attached to the hot-shoe of a Canon EOS R5.

  Gama "Speedlite"

  Kontrolloni ndriçimin në kamerë dhe jashtë saj me gamën tonë të bliceve Speedlite.

 • Burrë që mban sistemin "EOS R"

  Sistemi EOS R

  Montimi i lentes së sistemit EOS R ofron mundësi më të mëdha krijuese për të kapur çdo moment.

 • EOS 5D Mark IV

  Kamerat EOS DSLR

  Gama jonë EOS e kamerave DSLR ofron një cilësi mahnitëse figure, cilido qoftë niveli juaj i ekspertizës.

 • EOS M Cameras

  Kamerat "EOS M"

  Fuqia e DSLR-së në trupin e një kamere kompakte APS-C pa pasqyra.

 • Several Canon lenses on the sandy ground.

  Arkivi i objektivave

  Kontrolloni arkivin tonë të objektivave për të gjetur informacion dhe mbështetje për modelet e objektivave makro, sypeshk, me anim-zhvendosje, këndgjera, telefoto dhe lloje të tjera për kamera.