Lens Collection

Shfletoni sipas tipit të lentes

Nëse e dini se çfarë po kërkoni, mund të shfletoni në gamën tonë të lenteve EF, EF-S dhe EF-M dhe të gjeni lenten e përsosur për ju.

EF-S

EF-S

Të lehta, sigurojnë imazhe të shkëlqyera për kamerat DSLR me sensorët APS-C.

Shikoni gamën

Blue ice cave beginner
Nxjerrë me EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM
 • f/11
 • 0.8
 • 100
EF-M

EF-M

Lente portative, të lehta dhe të ndërtuara vetëm për kamerat EOS M.

Shikoni gamën

Seascape lifestyle dog
Nxjerrë me EF-M 28mm f/3.5 MACRO IS STM
 • f/3.5
 • 1/2000
 • 200
EF fixed focal length

Gjatësia fokale fikse e lentаve EF

Duke ofruar një përzierje të cilësisë së imazhit, madhësisë kompakte dhe aperturave të gjera maksimale.

Shikoni gamën

Fashion women portrait
Nxjerrë me EF 85mm f/1.2L II USM
 • f/1.8
 • 1/200
 • 400
EF Zoom

Zmadhimi i lentave EF

Siguroni elasticitetin e ndryshimit të kuadrit me rrotullimin e unazës së zmadhimit.

Shikoni gamën

Colourful parrot close up
Nxjerrë me EF 70-200mm f/2.8L IS II USM
 • f/2.8
 • 1/2000
 • 1600
Macro

Makro

Të projektuara për të zbuluar detajet më të vogla - të përsosura për regjistrimin e luleve dhe insekteve.

Shikoni gamën

Macro close up strawberry
Nxjerrë me EF-M 28mm f/3.5 MACRO IS STM
 • f/3.5
 • 1/10
 • 200
Tilt - Shift

Tilt - Shift

Kontrolloni këndvështrimin dhe planin e fokusit me këto lente profesionale.

Shikoni gamën

Tilt-Shift beach wood
Nxjerrë me TS-E 24mm f/3.5L II
 • f/16
 • 0.4
 • 100
Extenders

Zgjatës

Rritni mbulimin e lenteve tuaja dhe afrohuni me shumë me subjektin tuaj.

Shikoni gamën

Wildlife monket close up
Nxjerrë me EF 70-200 f/2.8L IS II USM + 2x III
 • f/10.0
 • 1/125
 • 800
Extenders

Nuk jeni të sigurt se cila lente është e përputhshme me kamerën tuaj?

Është e rëndësishme të dini se çfarë lloj lenteje funksionon për kamerën tuaj. Nëse dëshironi të mësoni më shumë mbi përputhshmërinë e lenteve, klikoni më poshtë.

MËSO MË SHUMË KËTU