Kamera DSLR

Canon EOS 5D Mark IV

Pavarësisht se çfarë po regjistroni, të jeni të sigurt për një cilësi imazhi pa kompromise dhe një rendiment të përgjithshëm profesional.

Detajet e bëjnë diferencën

Që nga momenti kur drita kalon përmes lentes, kamera EOS 5D Mark IV kap çdo nuancë, çdo ngjyrë, çdo detaj. Canon ka sjellë përsëri dimensionet më të mira në detaje falë një sensori të ri të aftë për një qartësi të jashtëzakonshme. Shikojeni botën si kurrë më parë.

Canon Camera
Canon Camera

Precizioni si standard

Kamera EOS 5D Mark IV përfshin veçoritë e përparuara të fokusimit dhe matjes, të cilat kapin momentet dhe i ndjekin në çastin që ndodhin, edhe në kushte të vështira të ndriçimit.

E projektuar për rendiment

Kamerat legjendare janë ndërtuar për të zgjatur shumë, dhe seria EOS 5D ka sjellë një cilësi superiore strukturore, rendimenti dhe veçoritë e përparuara të izolimit nga kushtet e motit1 për një brez të ri fotografësh. Kamera EOS 5D Mark IV vazhdon me angazhimin për rendiment me shpejtësi të lartë dhe qëndrueshmëri.
Zbuloni fuqinë dhe larminë e gamës 4K të "Canon"

Hidhni një hap më shumë në botën 4K kinematografike

Shpalos prodhuesin e filmave 4K që ndodhet brenda teje dhe shto 4K EOS Movie në portofolin tënd kreativ.

Canon Camera
Canon Camera

Aplikacioni Canon Photo Companion

Partneri i përsosur për çdo rrëfimtar të historive vizuale, aplikacioni ynë Photo Companion app ju ofron akses në përmbajtje dhe njohuri profesionale e të personalizuara, atëherë kur ju duhen më shumë - që t'u jepni vërtet jetë historive tuaja.

Definicioni i lartë 

Video 4K

EOS 5D Mark IV

Qëndroni të lidhur

Lidhuni dhe ndani imazhet tuaja me proceset e punës ultra të shpejta të USB 3.0, Wi-Fi dhe NFC.

Canon synon të arrijë emetime neto zero të CO2 nga aktivitetet e veta të biznesit deri në vitin 2050

Ne do ta arrijmë këtë duke ofruar një përmirësim mesatar prej 3% në vit në indeksin e përmirësimit të emetimeve të CO2 të ciklit jetësor për produkt. I cili nëse do të ruhej do të sillte një ulje prej rreth 50% nga nivelet e vitit 2008 deri në vitin 2030. Ne e pranojmë se kjo është në përputhje me nivelin e reduktimit të kërkuar nga Marrëveshja e Parisit.

Ne do të vazhdojmë të kryejmë rishikime të objektivit nga një këndvështrim afatgjatë, si një mënyrë për të kontrolluar kontributin tonë në arritjen e një shoqërie me karbon të ulët.

Photographer looking down view finder

E ndryshme në mënyrë dinamike...

Pikselët efektivë

Afro 30,4 megapiksel
Afro 22,3 megapiksel

Dual Pixel RAW

Mikrorregullime të imazhit, zhvendosja e efektit "bokeh", zvogëlimi i hijeve
Jo i disponueshëm

Pikat e vetëfokusimit (AF) në f/8

Deri në 61 pika / 21 pika të tipit të kryqëzuar të vetëfokusimit (AF) (të gjitha mund të zgjidhen individualisht)
1 pikë AF

Sensori i matjes

Afro Sensori RGB+IR 150 000 pikselë (procesori i posaçëm DIGIC 6)
Sensori i matjes me 63 zona (vetëm matja e ndriçimit)

Regjistrimi i vazhdueshëm

Maks. afro 7 kuadro/sek me AF / AE të plotë

Maks. afro 4,3 kuadro/sek në Pamjen e drejtpërdrejtë me Servo AF
Maks. afro 6 kuadro/sek me AF / AE të plotë

Maks. afro 6 kuadro/sek në Pamjen e drejtpërdrejtë me Servo AF

Video EOS 4K

DCI 4K deri 25/30p (maks. 29 min. 59 sek)
Jo i disponueshëm

Video të tjera

Full HD deri në 50/60p, HD deri në 100/120p

Video HDR, Video me regjistrim me intervale
Full HD seri në 25/30p, 640x480 deri në 50/60p

vetëfokusimi (AF) në video

Dual Pixel CMOS AF
AF me zbulimin e kontrastit (Pa Servo AF)

Monitori LCD

3,2 in, afro 1,62 milionë pika, kontrolli me prekje
3,2 in, afro 1,04 milionë pika, pa kontrollin me prekje

GPS

I integruar me përditësimin automatik të orës
Aksesor i jashtëm

Mbështet

I integruar me mbështetjen e FTP/FTPS

Në përputhje me aplikacionin Canon Camera Connect
Aksesor i jashtëm

Në duart e profesionistëve

Frymëzim

Zbuloni se si punon kamera EOS 5D Mark IV në duart e fotografëve profesionistë
Eksploroni më shumë

Galeri model

Lentet dhe aksesorët

Lidhe EOS 5D Mark IV tënde me botën e gjerë të imazheve falë lenteve dhe aksesorëve Canon.
Eksploroni më shumë

Çfarë ka në kuti

 • Canon EOS 5D Mark IV

 • Paketë baterie LP-E6N

 • Karikuesi i baterisë LC-E6E

 • Okulari Eg

 • Rripi i gjerë

 • Kablloja e ndërfaqes IFC-150U II

 • Mbrojtësja e kabllos

 • Disku i Zgjidhjes DiGitale EOS

Lentet e rekomanduara

Aksesorët e përputhshëm

 • Canon BG-E20 Battery Grip

  Shtoni një kapëse baterie në kamerën tuaj të pajtueshme EOS për të zgjatur jetën e baterisë dhe për të përmirësuar mënyrën si e kapni kamerën.

 • Canon Speedlite 430EX III-RT Flash

  Një blic portativ dhe i fuqishëm Speedlite, i cili është i lehtë në përdorim - në kamerë dhe jashtë saj

 • Canon Speedlite 600EX II-RT Flash

  Një blic "Speedlite" rendimenti të lartë për fotografët profesionistë

 • SanDisk Extreme PRO CompactFlash Memory Card, 160 MB/s, 64GB

  Ruani e transferojini fotot e rezolucionit të lartë dhe videot 4K me regjistrim tejet të shpejtë dhe kapacitet të stërmadh

 • Canon PC-E1 Protecting Cloth

  Mbrojini kamerën "EOS" dhe objektivat nga konsumi i përditshëm me një cohë mbështjellëse mbrojtëse.

 • Canon ST-E3-RT Speedlite Transmitter

  Një shkrehës blici me radiofrekuencë i synuar për fotografët profesionistë që përdorin blic jashtë kamere

 • Canon ERC-E5L Camera Rain Cover, Large

  Një veshje ujëlarguese kundër shiut që ju mbron modelin tuaj të pajtueshëm EOS dhe objektivin kur shkrepni në mot të keq

 • Shkarko drajverë, softuerë, firmuerë dhe manuale

  Keni nevojë ende për ndihmë?

  • Shërbime Profesionale të Canon

   Regjistrohuni për Shërbimet profesionale të Canon (CPS) për të shfrytëzuar shërbimet dhe mbështetjen profesionale

  • Regjistroni produktin tuaj

   Na tregoni më shumë për veten dhe regjistrohuni për buletinet You Connect të Canon - plot frymëzime, lajme dhe këshilla

  Shënimet në fund të faqes

  1. Kapakët e ndarjeve, kapakët e terminaleve dhe pjesëve të tjera që mund të hapen duhet të jenë të mbyllura mirë për të siguruar rendimentet e rezistencës kundër pluhurit dhe rrjedhjeve. Sidoqoftë, këto masa nuk mund të parandalojnë plotësisht depërtimin e të gjithë pluhurave dhe pikave të ujit brenda në kamerë.