Objektiva për DSLR

Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM

Një lente profesionale e serisë L me zmadhim për sportet dhe faunën e egër, me Stabilizuesin e imazhit dhe shtresën ASC për një qartësi të mrekullueshme.

Përfitimet

 • Lente zmadhimi super-telefoto e gjithanshme dhe portative.

 • Cilësi imazhi mahnitëse direkt në kuadro

 • Parandaloni dridhjet e kamerës me një Stabilizues Imazhi me 4-ndalesa

 • Personalizoni ndjesinë e kontrollit të zmadhimit për situata të ndryshme

 • Fokusim i shpejtë, thuajse i heshtur

 • Shkrepni me siguri në kushte moti të vështira

Veçoritë e detajuara

 • Performancë super-telefoto e gjithanshme.

  EF 100-400MM F/4.5-5.6L IS II USM është ideale për fotografët që udhëtojnë jo shumë të ngarkuar dhe duan të marrin vetëm një lente telefoto me vete. Një zgjedhje e shkëlqyer për sportet dhe fotografinë e botës së egër – gama e zmadhimit 100-400mm ju vë shumë pranë subjekteve të largëta dhe ju lejon të reagoni shpejt në një situatë që ndryshon shpejt. Kur përdoret në kamerat e pajisura me sensorë të madhësisë APS-C, EF100-400MM F/4.5-5.6L IS II USM ofron kënde shikimi të barasvlershme me një 160-640mm në një kamera me kuadro të plotë.

 • Jini të mprehtë sido që të jetë drita

  EF 100-400MM F/4.5-5.6L IS II USM ofron imazhe të mprehta, me kontrast të lartë duke përdorur element lenteje Fluorit dhe Shpërhapje Ultra të Ulët (Super UD) për të kapur objektet dhe shtrembërimin. Një Stabilizues Imazhi me tre metoda mbron nga turbullimi prej dridhjeve të kamerës duke lejuar shkrepje në dorë me shpejtësi shkrehësi deri në 4 ndalesa më ngadalë se normal.

 • Mos kini merak nga flakërimet

  Shkrepni në dritë duke qenë i sigurt se Shtresa Sferë ajri (ASC) me multi-shtresa e Canon do të mbrojë nga flakërimi, hijet dhe ulja e kontrastit. ASC përdor një teknologji me multi-shtresa për të reduktuar reflektimit duke përfshirë një shtresë sferash ajro nanodimensionale të depozituara në sipërfaqen e lentes për të ngadalësuar dritën më gradualisht ndërsa hyn në lente, kjo parandalon reflektimet e brendshme që ulin cilësinë e imazhit.

 • Manovrim ergonimik

  Fotografë të ndryshëm punojnë në mënyra të ndryshme. Përdorni unazën e Rregullimit të Zmadhimit me Prekje për të vendosur sasinë e rezistencës që ndihet kur zmadhoni lenten: një prekje e lehtë është ideale kur do të punoni shpejt në një situatë që ndryshon shpejt. Nga ana tjetër, mund të doni ta vështirësoni ose bllokoni mekanizmin e zmadhimit kur nuk doni që gjatësia fokale të ndryshojë padashur.

 • Fokus i shpejtë kur ju duhet

  Provoni autofokusin e shpejtë USM i cili kapet me saktësi dhe pothuajse në heshtje. Fokusi manual në kohë të plotë lejon rregullim të saktë pa e çuar kamerën larg nga syri. EF 100-400MM F/4.5-5.6L IS II USM fokusohet deri në 0.98m, duke ju lejuar të reagoni ndaj subjekteve që vijnë papritur shumë afër.

 • I mbrojtur nga kushtet e jashtme

  Vazhdoni të shkrepni edhe në kushte të vështira moti. Si lente e serisë L, EF 100-400MM F/4.5-5.6L IS II USM është e mbrojtur nga pluhuri dhe lagështia, kështu mund të vazhdoni të shkrepni edhe kur kushtet bëhen të këqija. Një shtresë fluorine mbi elementin e parmë të lentes largon papastërtitë duke e bërë lenten të lehtë për t'u pastruar.

Aksesorët përkatës

 • Objektiva për DSLR

  Zgjatuesi EF 1.4x III

  Një zgjatues i kategorisë profesionale që e rrit gjatësinë fokale të lenteve të serisë L me 1,4x.
 • Objektiva për DSLR

  Zgjatuesi EF 2x III

  Një zgjatues i kategorisë profesionale që e rrit gjatësinë fokale të lenteve të serisë L me 2x.
 • Aksesor objektivi

  Tub Zgjatimi EF 12 II

  Kur përdoret me lentet e zgjedhura, ky tub zgjatimi 12mm lejon fokusim shumë më të afërt.

 • Aksesor objektivi

  Tub Zgjatimi EF 25 II

  Kur përdoret me lentet e zgjedhura, ky tub zgjatimi 25mm lejon fokusim shumë më të afërt.

 • Aksesor objektivi

  Tapë lenteje E-77II

  Mbron lenten tuaj Canon kur nuk përdoret.
 • Aksesor objektivi

  Kapaku i pluhurave i lentes E

  Mbron lenten tuaj Canon kur nuk përdoret.
 • RF15-30mm F4.5-6.3 IS STM

  Filtër polarizues rrethor PL-C B 67mm

  Efekti polarizues i këtij filtri ndihmon në parandalimin e vezullimit në shkrepjet tuaja, ndërsa mundëson qartësi më të lartë për rezultate më të mira.
 • Aksesor objektivi

  Filtër mbrojtës objektivi 77mm

  Mbron elementin përpara të lentes nga papastërtitë dhe dëmtimet. Bën për lentet me fije filtri 77mm.
 • Aksesor objektivi

  Objektiv për afër 500D 77mm

  Bashkohet me lenten e kamerës tuaj, duke ju lejuar t'i shkoni më afër objekteve të vogla. Bën për lentet me fije filtri 77mm.
 • Aksesor objektivi

  Çantë objektivi me zinxhir LZ1326

  Kasë e butë mbrojtëse për lentet e zgjedhura EF.
 • Aksesor objektivi

  Kapak kundër shiut për kamerë ERC-E4S

  Mbron kamerën dhe lenten nga moti, dhe ju lejon të vazhdoni të shkrepni. Madhësi e vogël.
 • Objektivat telefoto

  Pajisur me gjatësi më të mëdha fokale, ju mundësojnë t’i afroheni më shumë subjektit pa u dashur ta trazoni skenën.
  Mësoni më shumë