Objektiva për "EOS R"

Canon RF 85mm F1.2L USM

Për portrete plot hijeshi, të qarta brisk dhe efikasitet fantastik në ndriçim të ulët, RF 85 mm F1.2L USM ofron maksimumin e potencialit krijues.

Një lente e shkëlqyer për...

 • Portrete

  Përdorni fokus të cekët dhe qartësi të jashtëzakonshme për të nxjerrë në pah detaje dhe dimensione të reja të portreteve falë teknikës së jashtëzakonshme optike, veshjeve të avancuara të objektivave dhe teknologjisë së mbërthyeses RF.

 • Fotografia e rrugës

  Ruani posturën dhe kontrollin e rrugës falës fokusimit të shpejtë nga një motor USM i rendimentit të lartë që siguron fiksimin e objektivit te subjekti, që të mos iu humbë asnjë moment.

 • Ndriçimi i dobët

  Vazhdoni të shkrepni edhe pasi të ketë perënduar dielli falë aperturës së shpejtë e të gjerë maksimale f/1.2 që kap çdo hollësi me qartësi fantastike të kontureve.

Canon Camera

Gjatësia fokale ideale për portrete

RF 85 mm F1.2L USM është gjatësia fokale ideale e shkurtër teleskopike për portrete të hijshme, duke dhënë rezultatet elegante dhe të detajuara me një perspektivë të këndshme dhe pa shtrembërime.

Shpejtësi dhe ndriçim me precizion të përsosur optik

Me një aperturë të shpejtë F1.2, objektivi është fantastik në ndriçim të ulët duke ofruar qartësi të pabesueshme dhe shprehje krijuese me efekt të këndshëm "Bokeh" dhe pa humbje cilësie të figurës.

Canon Camera
Canon Camera

Elemente dhe veshje të avancuara për objektivin

Objektivi ka optikë përthyerëse të spektrit të kaltër (BR) që pengon aberracionet e ngjyrave ndërsa elementi thjerrës asferike të tokës eliminon aberracionet e shkaktuara nga apertura e lartë maksimale.

Izolim atmosferik dhe cilësi konstruksioni e serisë L

Cilësia e konstruksionit ripërcakton cilësinë e serisë L me izolim atmosferik dhe veshje fluori në elementet e përparme dhe të pasme, për mbrojtje ndaj ujit, pluhurave dhe gërvishtjeve.

Canon Camera

Motor i shpejtë USM dhe unazë komandimi të objektivit

Falë shpejtësisë së lartë të mbërthyeses RF, objektivi RF 85 mm F1.2L USM fiksohet me shpejtësi te subjekti ndërsa unaza e komandimit të objektivit ofron një kontroll më të lartë të parametrave.

Në qarkullim gjysmën e 2-të të 2019

RF 85mm F1.2L USM DS - Një objektiv unik i rendimentit të lartë me kombinim efekti të bukur e të shtruar sfondi të shfokusuar "Bokeh" dhe aperturë super të shpejtë për të nxjerrë portrete që ju lënë pa frymë.

Canon Camera

Specifikimet

 • Aperturë maksimale F1.2

  Për efikasitet në ndriçim të ulët dhe thellësi pamjeje në shkallë të ulët

 • Optikë BR

  Për kontroll ideal të aberracioneve

 • Elemente asferike dhe UD

  Për figura jashtëzakonisht të qarta

 • Motor USM

  Për funksionim të shtruar, të shpejtë dhe thuajse të heshtur

 • ASC (veshje "Air Sphere")

  Për të parandaluar vezullimin dhe hijezimin

 • Unazë komandimi të objektivit

  Për komandim të mëtejshëm të ISO, aperturës dhe shkrehësit

Çfarë ka në kuti?

 • Objektiv RF 85 mm F1.2L USM

 • Qafore objektivi ET-89

 • Kapak objektivi E-82II

 • Kapak lente RF për pluhurat

 • Çantë LP1424

Duar që mbajnë një aparat fotografik Canon EOS R dhe një objektiv Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM.

Mund t'ju ndihmojmë të zgjidhni lenten tjetër?

Përzgjedhësi i lenteve do t'ju drejtojë në një gamë të tërë të lenteve dhe do t'ju ndihmojë të gjeni lenten më të përshtatshme për ju dhe kamerën tuaj.

Në duart e profesionistëve

Në duart e profesionistëve - Zbuloni se si sillet objektivi RF 85mm F1.2L USM në një gamë të gjerë rrethanash shkrepjeje në duart e profesionistëve të Canon.

 • Portrete krijuese me Canon RF 85 mm

  Fotografja profesioniste, Rosie Hardy, rrëfen të panjohurat pas shkrepjeve të saj të para të portreteve me "Canon EOS R" dhe objektivin RF 85 mm F1.2L USM.

 • Portretet nusërore me objektivin RF 85 mm F1.2L USM

  Fotografi i dasmave dhe përfaqësuese nderi e "Canon", Félicia Sisco, flet për shkrepjen e portreteve nusërore të stilit për revistë me objektivin RF 85mm F1.2L USM.

Canon Camera

Aksesorët e objektivit

Përmirësoni perspektivën me aksesorë objektivi nga "Canon". Gama jonë e kapakëve, kasave dhe çantave ju siguron dhe mbron objektivin gjatë përdorimit. Ne kemi qafore dhe filtra objektivi të krijuara posaçërisht për mbrojtjen dhe ndihmesën e funksionimit të objektivit në kushte të ndryshme pune, si p.sh. për ta mbrojtur nga ndriçimi i padëshiruar ose duke ju bërë të mundur të kapni pamje më nga afër të natyrës.

Objektivat telefoto

Me një objektiv telefoto mund t’i shkrepni sportet, natyrën dhe aktivitetet nga larg, pa e trazuar aksionin. Eksploroni objektivat telefoto të Canon dhe shikoni ku ju shpie krijimtaria.
Mësoni më shumë

Produktet e lidhura