Sustainability

Kamera DSLR

Canon EOS 6D Mark II

Qoftë nëse dëshironi të realizoni projekte më ambicioze, qoftë nëse jeni duke kaluar në nivel profesional në fotografinë tuaj, kamera "EOS 6D Mark II" ju jep atë që ju nevojitet për të hedhur hapa të tjerë emocionues

Mirë se erdhët në kamerën EOS 6D Mark II

Shikoni veçoritë dhe funksionet që do t'ju japin një avantazh krijues

Hapat e tu të tjerë krijues në fotografi

Fotografëve të portreteve do t'u pëlqejë shumë thellësia e vogël e fushës që siguron sensori me kuadër të plotë e kamerës EOS 6D Mark II, si dhe aftësia e tij për të kapur shprehjet e momentit me 6,5 kuadro në sekondë. Kur regjistroni peizazhe, sensori 26,2 megapikselë i kamerës kap imazhe plot detaje dhe një diapazon dinamik të lartë, për imazhe që tregojnë një qartësi dhe thellësi si në jetën reale.

Fokusimi me precizion për një qartësi të rëndësishme

Fokusi automatik i përparuar përdor 45 pika të tipit të kryqëzuar për të fokusuar me saktësi të jashtëzakonshme, edhe në kushte të errëta si nën dritën e hënës. Regjistroni me vetëbesim kur punoni me një thellësi të vogël të fushës dhe ndiqni subjektet dinamike kur lëvizin në kuadër.

Canon Camera
Lens Rewards

Dritarja juaj drejt botës

Inkuadruesi i madh me pentaprizëm i kamerës EOS 6D Mark II parqet një pamje jashtëzakonisht të qartë të botës, duke ju lejuar të krijoni marrëdhënie të natyrshme me subjektet tuaja dhe të regjistroni në mënyrë më instiktive.

Kompozoni nga çdo kënd

Është e lehtë të regjistroni nga kënde të ulëta poshtë ose mbi kokat e grupeve të mëdha, falë ekranit me kënd të ndryshueshëm të kamerës EOS 6D Mark II që kapet dhe rrotullohet në çdo drejtim. Provoni ta përdorni në nivelin e mesit për portrete më të natyrshme.

Canon Camera

Funksioni GPS* i integruar monitoron çdo lëvizje që bëni

Shënoni etiketa gjeografike për çdo imazh që regjistroni me vendndodhjen tuaj aktuale - kudo ku jeni në botë. Kjo është e shkëlqyer për të ndjekur përsëri gjurmët tuaja gjatë kërkimeve për vendet ose për të shkruar shënime të sakta për imazhet për të përshkruar aventurat tuaja.

E projektuar për të punuar krah për krah me pajisjet e tua inteligjente

Kamera EOS 6D Mark II përdor Bluetooth® për ta bërë më të lehtë konfigurimin e një lidhjeje Wi-Fi me pajisjen tuaj inteligjente**. Shfletoni dhe zgjidhni imazhet në ekranin e pajisjes tuaj dhe më pas ndajini ato me shokët tuaj. Pajisja juaj mund të përdoret si një telekomandë për kamerën po ashtu - duke përfshirë pamjen e drejtpërdrejtë.

Canon Camera

Canon synon të arrijë emetime neto zero të CO2 nga aktivitetet e veta të biznesit deri në vitin 2050

Ne do ta arrijmë këtë duke ofruar një përmirësim mesatar prej 3% në vit në indeksin e përmirësimit të emetimeve të CO2 të ciklit jetësor për produkt. I cili nëse do të ruhej do të sillte një ulje prej rreth 50% nga nivelet e vitit 2008 deri në vitin 2030. Ne e pranojmë se kjo është në përputhje me nivelin e reduktimit të kërkuar nga Marrëveshja e Parisit.

Ne do të vazhdojmë të kryejmë rishikime të objektivit nga një këndvështrim afatgjatë, si një mënyrë për të kontrolluar kontributin tonë në arritjen e një shoqërie me karbon të ulët.

Photographer looking down view finder

Aplikacioni Canon Photo Companion

Partneri i përsosur për çdo rrëfimtar të historive vizuale, aplikacioni ynë Photo Companion app ju ofron akses në përmbajtje dhe njohuri profesionale e të personalizuara, atëherë kur ju duhen më shumë - që t'u jepni vërtet jetë historive tuaja.

Canon Camera
Canon Camera

Video kinematografike në Full HD

Regjistroni video Full HD me cilësi të mrekullueshme, me një pamje me thellësi të vogël të fushës që është karakteristike e videove profesionale. Dual Pixel CMOS AF përshtatet me butësi për t'i mbajtur të qarta objektet në lëvizje pa shkaktuar largime të vëmendjes, ndryshime të papritura të fokusit dhe një Stabilizues dixhital i integruar me 5 boshte zbut lëvizjet e padëshiruara të kamerës.

Videot me regjistrim me intervale në 4K mund të krijohen në kamerë, duke regjistruar me detaje të pabesueshme lëvizjen e skenave që ndryshojnë ngadalë.

Canon Camera

Shfletoni larmi të lenteve në dispozicion

Kamera EOS 6D Mark II mbështetet nga një sistem kamerash, lentesh dhe aksesorësh të besuar nga fotografët kudo në botë.
Mësoni më shumë

EOS 6D Mark II dhe EOS RP në krahasim

Montim i lentes

Montimi EF
Montimi RF

Përputhshmëria e lentes

Vetëm lentet me montimin EF
Lentet RF, EF dhe EF-S mund të përdoren me Adaptorin e montimit EF-EOS-R

Përputhshmëria e lentes

26,2 megapikselë me kuadër të plotë
26,2 megapikselë me kuadër të plotë

Procesor imazhi

DIGIC 7
DIGIC 8

Ndjeshmëria më e lartë standarde ISO

40 000
40 000

Dual Pixel CMOS AF

Po
По1

Pikat AF me inkuadruesin

45 pika tipi kryq 27 AF, të ndjeshme deri në f/8
Deri në 4799 pozicione të zgjedhshme AF, e ndjeshme ndaj f/11, AF i syve

AF në dritë të dobët

Ndjeshëm ndaj -3EV2
Ndjeshëm ndaj -5EV3

Shpejtësia e regjistrimit të vazhdueshëm (fps)

6,5 fps me Servo AF
5fps fiks, AF 4fps me Servo AF

Filma

Full HD në 60 fps, modaliteti i regjistrimit me intervale 4k
4K film në 25fps 4K modalitet fotointervali filma Full HD në 60fps

Stabilizimi dixhital i imazhit për filma me 5 boshte

Po
Po

LCD me prekje me kënd të ndryshueshëm

Po
Po

optik

Inkuadrues optik 98% mbulim, pikë shikimi 21mm
Inkuadrues elektronik OLED me 2.36 milionë pika pikë shikimi 22mm

Regjistrimi në heshtje

Jo
Modaliteti i skenës në heshtje

Kartë memorieje

SD (UHS I)
SD (UHS II)

GPS

Po, i integruar
Me anë të aksesorit opsional GP-E2 ose nëpërmjet pajisjes smart çiftëzuar Bluetooth™

Pesha e trupit (me bateri dhe kartën e memories)

765g
485g

Madhësia e trupit (GjexLaxThe)

144,0 x 110,5 x 74,8 mm
132,5 × 85 × 70 mm

Brezin e baterisë

BG-E21
Jo i disponueshëm

Jeta e baterisë

LP-E6 1200 shkrepje (standardi CIPA)
LP-E17 250 shkrepje (standardi CIPA), karikimi me USB nëpërmjet PD-E1

 1. Contrast AF is used for recording 4K movies
 2. Center point, when used with f/2.8 or brighter lenses, One-shot mode
 3. Center point, when used with f/1.2 lenses, One-shot mode

Çfarë ka në kuti

 • EOS 6D Mark II

 • Kupë syri Eb

 • Kapak kamere R-F-3

 • Rripi i kamerës

 • Paketë baterie LP-E6N

 • Karikuesi i baterisë LC-E6E

 • Paketa e manualit të përdoruesit

Lentet e rekomanduara

Aksesorët e përputhshëm

 • Canon BG-E21 Battery Grip

  Shtoni një kapëse baterie në kamerën tuaj të pajtueshme EOS për të zgjatur jetën e baterisë dhe për të përmirësuar mënyrën si e kapni kamerën.

 • Canon BR-E1 Wireless Remote Control

  Një telekomandë e besueshme, praktike për kamerat EOS që mbështesin "Bluetooth", ideale për ekspozime dhe makrofotografi

 • Canon Speedlite 470EX-AI Flash

  Një blic "Speedlite" me një kokë unike të motorizuar kërcyese për ndriçim profesional automatik

 • Canon Speedlite 430EX III-RT Flash

  Një blic portativ dhe i fuqishëm Speedlite, i cili është i lehtë në përdorim - në kamerë dhe jashtë saj

 • Canon CBC-E6 Car Battery Charger

  Karikojeni baterinë e "EOS" tuaj në makinë

 • SanDisk Extreme Pro SDXC UHS-I C10 Memory Card, 128GB

  Designed for professional use. Extremely fast capture with the high capacity storage.

 • Canon RC-6 Wireless Remote Control

  Shkrepni me valë në largësi prej deri në 5 m me kamerën tuaj të pajtueshme

 • Canon TC-80N3 Timer Remote Control

  Shkrepini fotot pa e prekur kamerën dhe në intervale të rregullta për projekte fotointervalesh

 • Canon LC-5 Wireless Controller

  Trigger your EOS camera wirelessly over large distances- up to 91.5m (300ft)

Produktet përkatëse

 1. * Përdorimi i GPS mund të jetë i kufizuar në disa vende ose rajone. Përdorimi i GPS duhet të jetë në përputhje me ligjet dhe rregulloret e vendit dhe zonës në të cilin përdoret, përfshirë çdo kufizim në përdorimin e pajisjeve elektronike.

  ** Lidhja gjithmonë aktive mes pajisjes inteligjente dhe kamerës me Bluetooth® kërkon konfigurimin fillestar me aplikacionin Canon Camera Connect. Qëndrueshmëria e lidhjes Bluetooth® varet nga modeli i pajisjes inteligjente dhe faktorë të tjerë të mjedisit. Fjala dhe logot Bluetooth® janë marka tregtare të regjistruara që zotërohen nga Bluetooth SIG, Inc. dhe çdo përdorim i këtyre markave nga Canon Inc. bëhet me licencë. Markat tregtare dhe emrat tregtarë të tjerë janë të pronarëve të tyre përkatës. Pajisja inteligjente e përputhshme kërkon Bluetooth® versioni 4 (ose version i mëvonshëm) dhe ekzekutimin e sistemit operativ iOS 8.4 (ose të mëvonshëm) ose Android 5.0 (ose të mëvonshëm) me aplikacionin më të fundit Canon Camera Connect të instaluar (i disponueshëm nga Apple App Store ose Google Play store)