EOS R8

Kamerat pa pasqyra

Canon EOS R8

Kaloni në fotografinë dhe videon kuadërplotë dhe realizoni ambiciet tuaja krijuese.

MAKE THE LEAP TO FULL FRAME

Jepini krijimtarisë suaj një përditësim kuadërplotë. Efekt më i mirë Bokeh, kënde më të gjera shikimi dhe cilësi figure që do t'ju mahnitin, edhe në ndriçim të ulët.

EOS R8

Edhe video kuadërplota

Avantazhi kuadërplotë shtrihet edhe në video për rezultate spektakolare kinematografike.

EOS R8

Vetëfokusim inteligjent

Foto ose video: mbajini subjektet në fokus të mprehtë ndërsa lëvizin nëpër kuadër.

EOS R8

"Cilësia e pozave është, për mua, befasuese."

- Alexandra Andreeva

Avantazhi kuadërplotë

Përfitoni diapazon më të madh dinamik, reduktim të zhurmës digjitale dhe detaje qartësie të lartë - ky është avantazhi kuadërplotë i EOS R8

Shkrepni më cekët

Shkrepni më cekët

Ideal për portrete të fuqishme. Me një sensor më më të madh vjen një rreze më e ulët qartësie dhe një gamë më dinamike. Nxirreni në pah subjektin përkundër një sfondi të lëmuar, të shfokusuar me efekt të bukur Bokeh. Kapni më shumë detaje në ndriçime dhe hije.

Avantazhi kuadërplotë
Shkrepni më gjerë

Shkrepni më gjerë

Transformoni mënyrën se si e shikoni peizazhin, dhe afrohuni më tej për pamje tërheqëse dokumentare.

EOS R8

"Mund të shikoni sa pastër del gjithçka." - Alexandra Andreeva.

Kamerat kuadërplota, si EOS R8, janë fantastike në shkrepjen e pamjeve atmosferike në kushte ndriçimi të ulët.

RREZE QARTËSIE KUADËRPLOTË

Krahasoni turbullimin e sfondit të EOS R8 me atë të një kamere APS-C. Subjektet me gjilpërë të mprehtë theksohen më mirë kundrejt sfondeve të lëmuara dhe jashtë fokusit.

EOS R8
EOS R8

Sensor më i vogël përmasash APS-C

Sensori kuadërplotë i EOS R8

KËNDPAMJE KUADËRPLOTË

Shikoni se si duket një objektiv 15mm në EOS R8 kuadërplotë, krahasuar me një kamerë EOS me një sensor më të vogël APS-C. Çdo gjatësi fokale e dhënë jep një kënd shikimi 1.6x më të gjerë.

eos-r8_full-frame-angle-of-view_02
EOSr8_full-frame-angle-of-view

Shkrepur në EOS R7 me sensor APS-C

Shkrepur në EOS R8 me sensor kuadërplotë

GJENI REGJISORIN BRENDA JUSH

Duke mbimoduluar të dhënat e sensorit 6K, EOS R8 prodhon filmime cilësore 4K në shpejtësi kuadrosh deri në 60p.1 Nëse jeni të rinj me videon, do t'ju pëlqejë thjeshtësia e krijimtarisë me kamerën falë rezolucioneve dhe shpejtësive të ndryshme të kuadrove. Do të çmoni funksionet e saj të avancuara teksa bëheni një regjisor me përvojë.

Kalibrim profesional i ngjyrave

Përdorni profilin e ngjyrave të Canon Log 3 me kontrast të ulët të EOS R8 për më shumë opsione gjatë kalibrimit të ngjyrave. Ky filmim ruan detaje në ndriçimet e forta dhe hijet e errëta, falë diapazonit të madh dinamik.

Nuancat e lëvizjes së ngadalësuar

Shtoni ndjenjë dhe emocion në lëvizje, duke shkrepur deri në 180p në Full HD.2 Kur shikohen me shpejtësi normale luajtjeje, kjo i tregon subjektet në lëvizje të bollshme të ngadalësuara – duke zbuluar detaje të fshehura të lëvizjes.

Funksione profesionale të videos

Tech Clip-False Colour.

Treguesi i ngjyrave artificiale

Masni ekspozimin e përsosur. Gjashtë mbivendosje me ngjyra tregojnë shpërndarjen e ndriçimit në skenë.

Tech Clip-Focus Peaking

Kulmi i fokusit

Zotëroni mprehtësinë kritike kur fokusoni manualisht. Zonat në fokus konturohen me ngjyrë të veçantë (dhe të personalizueshme).

Tech Clip-zebra

Breza tregues

Mbivendosjet me breza e bëjnë të shpejtë dhe të thjeshtë gjykimin e ekspozimit të saktë

Tech Clip-Digital Zoom

Zmadhim digital

Ndryshoni pamjen edhe kur regjistroni video me objektivat fiksë, me zmadhim digjital deri në 10x.3

E JASHTËZAKONSHME NË CILËSI, E VOGËL NË MADHËSI

EOS R8 është kamera jonë kuadërplotë më peshëlehtë deri më sot, në vetëm 461g.4
Përfitoni avantazhin kuadërplotë kudo që shkrepni, nga çastet vendimtare në rrugë deri te peizazhet dhe aventurat e largëta.

VETËFOKUSIM REVOLUCIONAR

Brenda EOS R8 ndodhet sistemi ynë i njohur i fokusimit Dual Pixel CMOS AF II. Ai dallon dhe gjurmon subjekte të ndryshme dhe ka saktësi edhe në ndriçim shumë të ulët – deri në -6.5EV.10

AF inteligjente që e di se çfarë po shkrepni

EOS R8 është programuar duke përdorur një algoritëm më të avancuar trajnimi kompjuterik që i mundëson gjurmimin e subjekteve teksa lëvizin në kuadër.

Gjen dhe gjurmon një mori subjektesh

EOS R8

Njerëzit

Gjen sytë, fytyrat, kokat dhe trupat.

EOS R8

Macet

Të egër e të butë, të vegjël e të mëdhenj.

EOS R8

Qentë

Nga Dachshund në Dingo.

EOS R8

Kuajt

Bashkë me zebrat.

EOS R8

Zogj

Edhe ato në fluturim.

EOS R8

Automjete

Gjurmon shoferët në makinat kabriole.

EOS R8

Motoçikleta

Në hipodrom ose rrugë.

Trena

Me avull, elektrike dhe me naftë.

EOS R8

Avionë

Aeroplanë dhe helikopterë.

eos-r8_amazing-af-for-both-stills-and-video

AF mahnitëse si për fotografitë ashtu edhe për videot

Pavarësisht si shkrepni, EOS R8 gjurmon dhe ndjek subjektet në lëvizje deri në skajet e kuadrit.11 Edhe nëse subjekti kryesor errësohet për një moment, kamera parashikon lëvizjen dhe rimerr fokusin sapo të rishfaqet.

LIDHUR ME PROCESIN TUAJ TË PUNËS

Kur përfundoni me shkrepjen, EOS R8 ju jep një larmi mënyrash për të filluar me ciklin tuaj digjital.

EOS R8

LIDHJE E LEHTË

Wi-Fi® dhe Bluetooth® i integruar siguron që EOS R8 të lidhet me pajisjet inteligjente, rrjetet Wi-Fi dhe laptopët. Ndani foto dhe filma me ndjekësit dhe shoqërinë, dhe komandojeni kamerën nga distanca.

EOS R8

Si dëshironi të lidheni?

EOS R8

Lidhja me Wi-Fi

Transferoni fotot dhe videot në kompjuterë e pajisje dhe komandojeni kamerën në distancë.

image.canon_key-spec

image.canon

Porta juaj drejt ruajtjes në renë kompjuterike, plus përpunim RAW në renë kompjuterike për cilësinë më të lartë të imazhit. Mësoni më shumë >

camera-connect_key-spec

Camera Connect

Aplikacioni ynë për iPhone® dhe Android ju mundëson komandimin e EOS R8 nga distanca dhe shpërndarjen e fotove dhe të filmave me ndjekësit tuaj. Mësoni më shumë >

EOS R8

Transmetim UVC/UAC

Përdoreni EOS R8 si kamerë interneti me cilësi të lartë. Thjesht futeni në kompjuter - nuk nevojiten programe drejtuese.

SHKREPUR NË EOS R8

Shikoni se si fotografja Alexandra Andreeva kaloi në modelin kuadërplotë me EOS R8

EOS R8

Çfarë ka në kuti

 • Trup EOS R8

 • Rrip ER-EOS R8

 • Kapak kamere R-F-5

 • Karikues baterie LC-E17E

 • Paketë baterie LP-E17

 • Kapak pakete baterie

 • Kapak mbërthyeseje

 • Kordoni elektrik

 • Manuali i përdorimit

ARTIKUJ TË NGJASHËM

 • Historiku i shkrepjes me EOS R8: sfida kuadërplotë pa pasqyrë

  Krijuesja e përmbajtjeve, Alexandra Andreeva është mësuar me përdorimin e një DSLR më të vjetër me sensor APS-C, ndaj ajo e pranoi me kërshëri mundësinë për të kaluar në model kuadërplotë për të shtrirë krijimtarinë e saj duke përdorur modelin hibrid pa pasqyrë Canon EOS R8.

 • Lajmet për EOS R8: 6 gjëra me EOS R8

  Modeli pa pasqyrë Canon EOS R8 hap një dimension të ri të fotografisë kuadërplotë, me vetëfokusim të jashtëzakonshëm dhe rendiment në ndriçim të ulët, shkrepje të vazhduar deri në 40fps, funksione profesionale për videon, duke përfshirë rezolucion të mbimoduluar 4K 60p e më tej.

 • Krahasimi në tresh i EOS R8: EOS RP me EOS R7 me EOS R8

  Njihuni me EOS R8, në çastin e qarkullimit kamera më peshëlehtë kuadërplotë e krijuar deri më sot nga Canon, ideale për shkrepjen e portreteve, aktiviteteve, peizazheve e më tej. Mësoni se si krahasohet me EOS R7 dhe EOS RP

 • Detaje të qarta kristal me Canon EOS R8

  Zbuloni se çfarë kapën Aline Deschamps, Ian Hippolyte dhe Marisa Martins në fotografimet dhe filmimet e tyre urbane, të modës dhe familjare.

PRODUKTET E LIDHURA

 • Objektivat RF

  RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM

  Një objektiv zmadhues 24-50mm i serisë RF i vogël dhe më se peshëlehtë që mund ta përdorni çdo ditë për udhëtime, peizazhe dhe më shumë.
 • eg-e1-extension-grip_related-product

  Aksesorët

  Dorezë zgjatuese EG-E1

  Një kapëse peshëlehtë për të zgjeruar lartësinë dhe karakteristikat e manovrimit të kamerës "EOS RP"
 • EOS R8

  Aksesorët

  Paketë baterie LP-E17

  Një bateri rezervë ose këmbimi origjinale nga "Canon" për kamerën tuaj të pajtueshme.
 • Aksesorët

  Mikrofoni stereo me drejtim DM-E1D

  Për audio të pastër e të qartë digjitale, zgjidhni mbërthyesen shumëfunksionale me mikrofonin e drejtuar stereo DM-E1D për qëndrueshmërinë plus aksesin e shpejtë te cilësimet përmes një ekrani të pajtueshëm LCD të kamerës.
 • Aksesorët

  Multi-Function Shoe Adapter for Smartphone Link AD-P1

  Lidhni smartfonin dhe kamerën tuaj me këtë adaptor shumëfunksional për mundësi të reja të ciklit të punës

  • Projektuar për kamerën EOS R3
  • Mbajini të lidhur kamerën dhe smartfonin tuaj me Android
  • I vogël, kompakt, peshëlehtë
 • Aksesorët

  Multi-Function Shoe Adapter AD-E1

  Duke ruajtur izolimin ndaj motit, ky adaptor i bën blicet Speedlite me bazament konvencional 5-kunjësh të përdorshme në kamerat me mbërthyese shumëfunksionale.
 • Objektivat RF

  RF 85mm F2 MACRO IS STM

  RF 85mm F2 MACRO IS STM ofron fleksibilitet në plane të afërta me kompresion të lehtë telefoto dhe fotostabilizim 5-nivelësh në një trup kompakt e peshëlehtë.
 • Objektiv zmadhimi ultrakëndgjerë

  RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM

  Një zmadhues RF 15-30mm kompakt dhe peshëlehtë, ideal për udhëtime që përfshijnë peizazhe urbane, peizazhe natyrore, arkitekturë dhe videoblogim në ecje e sipër.
 • Objektivat RF

  RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

  Një objektiv me aperturë të shpejtë 35mm f/1.8 për perspektivë këndgjerë, fokusim nga afër dhe Hybrid IS.
 • Objektiv standard

  RF 50mm F1.8 STM

  Një objektiv kompakt, i qetë dhe peshëlehtë 50mm RF fiks, me aperturë të gjerë f/1.8, ideal për shfrytëzimin e vizionit tuaj krijues.
 • Blici Speedlite

  Speedlite EL-5

  Një blic i fuqishëm dhe i avancuar me riciklim të shpejtë, kontroll fantastik krijues dhe rendiment të jashtëzakonshëm për të gjitha situatat.
 • EF-EOS R Mount Adapter

  Objektiva për "EOS R"

  Mount Adapter EF-EOS R

  Adaptori standard i mbërthyeses EF-EOS R u lejon objektivave EF-S dhe EF të përdoren më së miri në kamerat EOS R.
 • KRAHASIMI I EOS R8

  EOS R FF

  EOS RP

  EOS R APS-C

  EOS R8

  Përputhshmëria e lentes

  MBËRTHYESE
  EF/EF-S me adaptor montimi
  MBËRTHYESE
  EF/EF-S me adaptor montimi
  MBËRTHYESE
  EF/EF-S me adaptor montimi

  Pikselë efektivë (afro MP)

  26.2 megapikselë kuadërplotë
  24.2 megapikselë kuadërplotë
  24.2 megapikselë kuadërplotë

  Stabilizimi

  IS dixhital i filmit
  Komandim i koordinuar i IS: Movie Digital IS x Optical Image Stabilizer në objektiv
  IS e integruar me 5 akse Deri në 8 nivele kur përdoret me objektiv të pajtueshëm RF

  Diktimi i subjektit

  Eye Detect
  Body, face, eye, animal+, vehicles+
  Body, face, eye, animal+, vehicles+

  AF në dritë të dobët

  I ndjeshëm ndaj -5EV 10
  I ndjeshëm ndaj -6.5EV 10
  I ndjeshëm ndaj -6.5EV10

  Shpejtësia e regjistrimit të vazhdueshëm (fps)

  5 fps fikse AF 4 fps Servo AF
  40fps electronic Servo AF, 6fps Electronic 1st curtain Servo AF
  40fps, 20fps ose 5fps elektronike, 12fps mekanike

  Filma

  4K (25fps) Full HD (60fps)
  4K (60fps) e mbimoduluar nga 6K Full HD (180fps)
  4K gjerësiplotë/60p i mbimoduluar 6K ProRes RAW Full HD i jashtëm (180fps)

  LCD me prekje me kënd të ndryshueshëm

  LCD 7.5cm / 3 inçë 1.04M pika
  LCD 7.5cm / 3 inçë 1.62M pika
  LCD 7.5cm / 3 inçë 1.62M pika

  optik

  Inkuadrues elektronik OLED me 2.36 milionë pika pikë shikimi 22mm zmadhim 0.70x
  Inkuadrues elektronik OLED me 2.36 milionë pika pikë shikimi 22mm zmadhim 0.70x
  OLED me 3.69 milionë pika, inkuadrues 23mm / 0.76x zmadhim Deri në 120fps

  Pesha (me bateri + kartë memorieje)

  485g
  461g
  670g

  Lojëra elektronike

  1 x UHS-II SD
  1 x UHS-II SD
  2 x UHS-II SD

  Madhësia e trupit (GjexLaxThe)

  132,5 × 85 × 70 mm
  132.5 × 86.1 × 70.0 mm
  138,4 × 98,4 × 88,4mm

  Jeta e baterisë

  250 shkrepje (CIPA) karikim me USB
  220 shkrepje (CIPA) karikim me USB
  LP-E6NH 450 shkrepje (modalitet kursimi energjie EVF) 760 (modalitet kursimi korrenti LCD) karikim me USB përmes PD-E1

  Mund të jeni të interesuar në...

  EOS R8 është pjesë e familjes EOS R – një sistem i avancuar objektivash dhe aksesorësh kamerash kuadërplota dhe APS-C që ju mundëson të shkrepni fotot dhe videot më të mira deri më tani.

  1. [4K HQ mode] ose modaliteti me mbimodulim nuk ofrohet si zë menyje; Filmat me cilësi të lartë 4K UHD krijohen nga mbimodulimi 6K kur caktohet në 4K të paprerë me 59.94/50.00/29.97/25.00/23.98 fps. Mbështetet gjithashtu filmimi në HDR PQ.
  2. Kur caktohet në 179.82/150.00 fps, vetëm kartat e formatuara me exFAT mund të përdoren për regjistrim. Shpejtësia maksimale e shkrehësit kur vendoset në 179.82 fps është 1/200 sek.
  3. Zmadhimi digjital ofrohet kur caktohet në Full HD në 29.97 / 25.00 / 23.98 fps duke përdorur objektivat RF / EF: afro 1–10x; me prerje filmi ose objektiv RF-S / EF-S: afro 1.6–10×. Zmadhimi është gjithashtu i mundur me Wireless Remote Control BR-E1. Mund të përdoret me Movie Digital IS.
  4. Duke përfshirë baterinë dhe kartën bazuar në standardin CIPA.
  5. Imazhet Live View ndryshojnë nga rezultatet e shkrepjes. Kur vendoset në [OVF sim. view assist: On], imazhet Live View nuk pasqyrojnë këto cilësime: Picture Style, white balance, Auto Lighting Optimizer, brightness based on exposure settings (Display simulation), high ISO speed noise reduction, Highlight tone priority, apo HDR shooting (HDR PQ). Zbatohet si për inkuadruesin, ashtu edhe për ekranin.
  6. Kapaku i folesë së kartës/baterisë, kapaku i kontakteve dhe kapaku i mbërthyeses etj. që mund të hapen duhet të vendosen ose të mbyllen mirë për të ruajtur rezistencën ndaj pluhurit dhe ujit. Ndonëse kamera vjen me konstruksion pluhur- dhe ujëdurues, ky nuk e ndalon dot tërësisht hyrjen e grimcave të pluhurit apo të pikave të ujit në kamerë.
  7. Përdorimi i aksesorëve të zakonshëm të pajisur me një adaptor rezistent ndaj pluhurit dhe ujit në bazën mbërthyese kërkon Multi-Function Shoe Adapter AD-E1 (që është gjithashtu rezistent ndaj pluhurit dhe ujit).
  8. Rekomandohet Video Speed Class V60 e lart për regjistrimin e filmave 4K 50p/60p ose Full HD me shpejtësi të lartë të kuadrove, ose për të kapur foto me modalitetet High-Speed Continuous Shooting.
  9. Kur përdorni ekranin LCD bazuar në standardet CIPA. Për më shumë detaje, shikoni specifikimet.
  10. Gjatë shkrepjes së fotove me objektiv f/1.2, Centre AF point, One-Shot AF, në 23°C/73°F, ISO100. Me përjashtim të objektivave RF me Defocus Smoothing Coating.
  11. Mbulimi i zonës 100% Auto Focus vlen kur shfaqet korniza e subjektit gjatë gjurmimit dhe në kamerë ka një objektiv të përputhshëm, ndërsa është aktiv AF me rreze të plotë ose subjekti zbulohet me sukses në modalitetin e një zone tjetër. Për detaje mbi objektivat e mbështetur, shihni [Supplemental Information] për [EOS R8] te “cam.start.canon”.
  12. ® Wi-Fi® është markë e regjistruar tregtare e Wi-Fi Alliance. Fjala markë dhe stemat Bluetooth® janë marka të regjistruara tregtare në pronësi të Bluetooth SIG, Inc. dhe çdo përdorim i këtyre markave nga Canon Inc. kryhet nën licencë. iPhone® është markë tregtare e Apple Inc. e regjistruar në SHBA. dhe vende të tjera.