Objektiva për DSLR

Canon EF 70-200mm f/4L IS II USM

Një lente portative me zmadhim telefoto që siguron një rendiment profesional, me stabilizimin e imazhit IS me 5 ndalesa dhe fokusimin e shpejtë të motorit USM

 • Një dizajn portativ

  Me peshë vetëm 780 g, kjo lente e gjithanshme me zmadhim telefoto 70-200 është e përsosur për këdo që është në lëvizje, që realizon fotografi të udhëtimeve, reportazheve ose peizazheve.

 • Ekspozime konsekuente

  Hapja maksimale konstante e diafragmës f/4 e kësaj lenteje qëndron e njëjtë kur zmadhoni, kështu që ekspozimet do të jenë konsekuente.

 • Ruani mprehtësinë edhe në ndriçim të dobët

  Regjistroni me vetëbesim, edhe në dritë të dobët, falë sistemit IS me 5 ndalesa që e mban nga mjegullimi që shkaktohet nga dridhjet e kamerës.

 • Dizajni optik i sofistikuar siguron një rendiment të jashtëzakonshëm

  Elementet e lentes me fluorit korrigjojnë ngjyrat periferike. Veshjet Super Spectra minimizojnë hijet dhe flakërimat.

 • Vazhdoni të regjistroni pavarësisht sa të vështira janë kushtet

  Cilësia e prodhimit të serisë sonë legjendare L frymëzon vetëbesim, me izolimin ndaj kushteve të motit që e mbron atë nga pluhuri dhe lagështia.

Specifikimet

 • Gamë zmadhimi 70-200mm e gjithanshme

 • Stabilizuesi i imazhit me 5 ndalesa

 • Fokusimi automatik USM

 • Gama e hapjes së diafragmës f/4-32

 • Fokusi më i afërt 1 m

 • E mbrojtur ndaj pluhurit dhe lagështisë

 • Diafragma me 9 fletë

 • Pesha: 780g, Diametri x gjatësi: 80x176mm

Çfarë ka në kuti

 • Lentja EF 70-200mm f/4L IS II USM

 • Kapaku i lentes ET-78B

 • Çanta e butë LP1224

Duar që mbajnë një aparat fotografik Canon EOS R dhe një objektiv Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM.

Mund t'ju ndihmojmë të zgjidhni lenten tjetër?

Përzgjedhësi i lenteve do t'ju drejtojë në një gamë të tërë të lenteve dhe do t'ju ndihmojë të gjeni lenten më të përshtatshme për ju dhe kamerën tuaj.

Aksesorët

 • Kapaku i dritës Canon ET-78B

  Parandalon flakërimat dhe hijet e shkaktuara nga drita sporadike që hyn në lente

 • Unaza e montimit të trekëmbëshit A II (W II)

  Minimizon sforcimin në montimin mes kamerës dhe lentes kur regjistroni me një trekëmbësh

Produktet e lidhura