hero

Kamerat pa pasqyra

Canon EOS R100

Krijoni kujtime të përsosura vizuale në cilësi të jashtëzakonshme me këtë kamerë intuitive EOS R që është gjithnjë gati.

FOR LIFE’S MOST PRECIOUS MEMORIES

Paraqitini më së miri kujtimet tuaja me këtë aksesor thelbësor të ditëve tona. EOS R100 vjen me funksione të fuqishme në një trup kompakt dhe ndërthuret me një larmi objektivash për të arritur cilësi të shkëlqyer fotoje dhe videoje.

CILËSI E FUQISHME SIÇ E MERITOJNË KUJTIMET TUAJA

Qoftë për ruajtjen e një aktiviteti familjar apo për shkrepjen e pushimeve, krijoni kujtime për gjithë jetën në cilësi të shkëlqyer fotoje dhe videoje.

EOS R100

Shkrepni kujtime të përjetshme

Shkrepni pa vështirësi çastin që ka rëndësi në detaje të jashtëzakonshme: sensori i madh fotografik 24.1 MP APS-C ofron rendiment më të mirë në grumbullimin e dritës dhe kontroll më të lartë mbi rrezen e qartësisë.

EOS R100
EOS R100

Ndajini kujtimet në çast

EOS R100

Një sensor më i madh

Përfitoni rreze autentike qartësie me një sensor që është 4 herë më i madh se smartfonat më në emër. Nuk ka nevojë për marifete që të arrini sfondin e turbullt dhe efektet krijuese të kamerës.

KAPNI MOMENTIN

Qëndroni në fokus dhe përfitoni precizion të qartë si profesionist. EOS R100 e pikas personin në kuadër për të kapur momentin e duhur teksa ndodh, falë fokusit të fuqishëm Dual Pixel CMOS Auto dhe shkrepjes së vazhduar.1

BËHUNI KRIJUES, PA U MUNDUAR

Me menytë e dobishme orientuese dhe Creative Assist, nuk ka pse të jeni ekspert për të realizuar foton që dëshironi dhe për të arritur efektet tuaja të dëshiruara.

QËNDRONI TË LIDHUR NË RRJETE

Lidheni EOS R100 me smartfonin duke përdorur programin Camera Connect për të shkarkuar automatikisht fotot dhe videot tuaja. Ndarja e kujtimeve me shoqërinë dhe familjen, ruajtja në renë kompjuterike dhe printimi i fotove nuk ka qenë kurrë më i lehtë.

automatic-image-transfer

Transferim automatik i fotove

Konfiguroni transferimin automatik të imazheve për lidhje të njësuar: fotot dhe videot tuaja do t'ju shfaqen në galerinë e telefonit menjëherë pasi t'i nxirrni.

FOTOGRAFONI E FILMONI NË DISTANCË

Përjetoni shkrepje të lehtë në distancë nga telefoni falë lidhjes së njësuar me Bluetooth®2 dhe Wi-Fi.

_sample-gallery

ZGJERONI VIZIONIN TUAJ

Bëjeni EOS R100 bashkë me një gamë të gjerë objektivash të cilësisë së lartë dhe përfitoni fleksibilitetin për të kapur pamjet që dëshironi për çdo rast. Kaloni më së gjeri për të kapur pamjet piktoreske ose për t'iu afruar aksionit: shanset janë të pafundme.

KAPENI DHE SHKREPNI

Kompakt dhe peshëlehtë, EOS R100 është mjaftueshëm i vogël për t'u marrë kudo që dëshironi të shkoni dhe ta keni gjithnjë ndoresh.

grab-and-go

SHKREPUR NË EOS R100

Shkrepur në cilësi të jashtëzakonshme për të ruajtur ndjesinë

Çfarë ka në kuti

Gjithçka që ju duhet për të shkrepur dhe gëzuar momentet e veçanta me familjen.

 • Trupi i EOS M100

 • RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM

 • Rripi

 • Mbulesa e kamerës

 • Karikuesi LC-E17E

 • Bateria LP-E17

 • Kapak pakete baterie

 • Kordoni elektrik

 • Manuali i përdorimit

ARTIKUJ TË NGJASHËM

Shfletoni artikujt dhe udhëzuesit tanë për këshilla frymëzuese dhe praktike.

AKSESORËT PËRKATËS

Bëjeni bashkë me një gamë objektivash dhe aksesorësh dhe zhvilloni aftësitë tuaja për fotografinë.

 • Aksesorët

  DM 100 Directional Stereo Microphone

  Shkrepni me lehtësi audio të jashtëzakonshme falë mikrofonit të vogël stereo që është gjithnjë gati për regjistrim.
 • EOS R8

  Aksesorët

  Paketë baterie LP-E17

  Një bateri rezervë ose këmbimi origjinale nga "Canon" për kamerën tuaj të pajtueshme.
 • Objektiv standard

  RF 50mm F1.8 STM

  Një objektiv kompakt, i qetë dhe peshëlehtë 50mm RF fiks, me aperturë të gjerë f/1.8, ideal për shfrytëzimin e vizionit tuaj krijues.
 • Lentet RF-S

  RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM

  Afrohuni edhe më me këtë zmadhues telefoto, peshëlehtë, fleksibël, APS-C dhe gjeni një plan të ri për shkrepjen e udhëtimeve, sporteve, familjeve dhe kafshëve shtëpiake.
 • Lentet RF-S

  RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM

  Një objektiv zmadhues EOS R-series APS-C i gjerë deri në telefoto që është ideal për udhëtime, faunën e egër, sportin dhe stilin e jetesës.
 • PRODUKTET E LIDHURA

  Aksesorët, objektivat dhe kamerat për të cilat mund të keni interes.

  Mund të jeni të interesuar edhe për

  Eksploroni si të ndërmerrni hapat tuaj të radhës në fotografi dhe video.

  1. Kur përdoret shkrepja e vazhduar në modalitetin e heshtur të shkrehësit, konvertimi 12-bit A/D zbatohet për skedarët RAW
  2. Bluetooth® dhe Wi-Fi® janë marka të regjistruara tregtare. Të gjitha markat e tjera tregtare janë pronë e pronarëve të tyre përkatës
  3. RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE dhe RF 85mm F1.2L USM DS nuk janë të pajtueshme
  4. Vetëm JPEG mund të shkrepen në modalitetin Creative filters
  5. Bluetooth® dhe Wi-Fi® janë marka të regjistruara tregtare. Të gjitha markat e tjera tregtare janë pronë e pronarëve të tyre përkatës.
  6. RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE dhe RF 85mm F1.2L USM DS nuk janë të pajtueshme