Canon Camera

Kamerat pa pasqyra

Canon EOS M50 Mark II

Shkoni përtej smartfonit dhe krijoni përmbajtjen tuaj më të mirë deri më sot, nga videoblogët dhe transmetimet direkt tek autoportretet dhe fotot.

Regjistroni. Videoblogim. Transmetim.

Shikoni ndikuesin e rrjeteve sociale Matt Adlard duke përdorur EOS M50 Mark II për t'u lidhur me audiencën e tij: transmetim direkt dhe shkrepje videosh dhe fotosh të mrekullueshme.
Canon Camera

Specifikimet

 • Notification Imagee

  Hyrja e mikrofonit të jashtëm 3.5mm

  Regjistroni një audio mahnitëse nga mikrofonat e jashtëm

 • Notification Imagee

  Sensor 24.1 megapikselë APS-C

  Figura dhe video fantastike dhe thellësi e ulët e qartësisë

 • Notification Imagee

  Filma Full HD në 60p

  Me AF Dual Pixel për fokusim të shtruar

 • Notification Imagee

  Filma 4K dhe vertikalë

  Për projektet e veçanta

 • Notification Imagee

  Transmetim i drejtpërdrejtë në YouTube1

  Transmetoni direkt për audiencën tuaj në internet nga një rrjet Wi-Fi

 • Notification Imagee

  Transkodim automatik i videos

  Merrini filma shpejt nga kamera në laptop ose në pajisje portative

 • Notification Imagee

  Përdoreni si kamerë interneti

  Me EOS Webcam Utility falas për një cilësi mahnitëse të figurës

 • Notification Imagee

  E shkëlqyer në ndriçim të dobët

  AF në një dritë shumë të zbehtë deri në -4EV dhe shkrepni deri në ISO 25,600

 • Notification Imagee

  Xhirim i vazhdueshëm me 10fps

  Shkrepni aksionin e shpejtë dhe momentet fluturake

Si do ta përdorni tuajin?

Canon Camera

Teknologji inteligjente për foto dhe filma të bukur

Gëzoni performancë të nivelit tjetër, çfarëdo qoftë, dhe sidoqoftë që shkrepni. Cilësi e mahnitshme e figurës me thellësi të ulët qartësie dhe filma që tingëllojnë aq mirë sa duken. Teknologjia inteligjente e EOS M50 Mark II ju mundëson të bëheni krijues.

Canon Camera

Fotografi të vazhdueshme me 10fps

Shkrepni aksionin e shpejtë dhe momentet fluturake

Canon Camera

Vetëfokusim -4EV

Fokusoni në kushte më të errëta se drita e Hënës

Canon Camera

inteligjente automatike

Merrni sa më shumë apo më pak kontroll mbi anën teknike të fotografisë suaj që të dëshironi, nga plotësisht automatike në plotësisht manuale - dhe plot të tjera midis

Një ekran këndndryshueshëm që ju lejon të filmoni ashtu si dëshironi

EOS M50 Mark II ka një ekran këndndryshueshëm, me prekje, ndaj mund të xhironi në mënyrë krijuese nga kënde të ndryshme - madje mund të kthehet dhe drejt jush kur jeni duke shkrepur autportrete apo postime për videoblog. Komandat e ekranit me prekje, si AF me prekje, i bëjnë autoportretet më të lehta se kurrë.

Me peshë të lehtë dhe kompakte

Një stacion krijues portativ! Trupi i EOS M50 Mark II ka përmasat 116.3 x 88.1 x 58.7 mm dhe peshon vetëm 387g2, por ende përmban të gjithë fuqinë dhe teknologjinë inteligjente që ju nevojiten për të prodhuar përmbajtjen tuaj më të mirë deri më tani - kudo që të jeni.

Zgjeroni kreativitetin tuaj

Ndërroni objektivat për të ndryshuar perspektivën tuaj. EOS M50 Mark II përdor gamën tonë të objektivave EF-M dhe pajtohet gjithashtu me mbi 70 objektiva EF dhe EF-S kur përdorni adaptorin e montimit Canon EF-EOS M. Lidhni një mikrofon të jashtëm përmes një foleje 3.5 mm për tingull optimal ose përdorni një Speedlite për ndriçim krijues.

VIDEOBLOGIMI

Transmetoni direkt drejt botës

Transmetoni direkt pamje me cilësi të shkëlqyeshme drejtpërdrejt në YouTube duke përdorur Wi-Fi1 - nuk ka nevojë për kompjuter. Ose lidhni daljen e pastër HDMI të kamerës me një kartë regjistrimi direkt. EOS M50 Mark II gjithashtu shërben si kamerë fantastike interneti, me softuerin tonë EOS Webcam Utility.

VIDEOGRAFIA

Filma profesionalë që ju lejojnë të dalloni nga turma

Kur jeni duke marrë filmime për përpunim, EOS M50 Mark II kap video dhe tinguj mahnitës që audienca juaj do t'i adhurojë.

Canon Camera

Vetëfokusim i syve/fytyrës

Kur jeni duke filmuar veten, ose cilindo tjetër qoftë, vetëfokusimi i syve/fytyrës, përveç Dual Pixel CMOS AF, ju mban në pamje që qartë edhe nëse lëvizni, kështu që të mund të jeni vetvetja juaj natyrale.

Canon Camera

Vetëkohëmatësi i filmit

Funksioni ynë i vetëkohëmatësit të filmit bën që kamera të fillojë xhirimin kur të jeni gati, jo kur të arrini për te butoni.

Canon Camera

Vetëtranskodim

Konvertimi i filmave nga një format në tjetrin është një pjesë e rëndësishme e përgatitjes së përmbajtjes për shikim në internet. EOS M50 Mark II mund ta bëjë këtë ndërsa transferon pamje në pajisjen tuaj inteligjente, duke përshpejtuar së tepërmi rrjedhën tuaj të punës

Canon Camera

Përmasa e sensorit

APS-C me 24.1 megapikselë

Sensori CMOS i mbivendosur, i tipit 1.0 dhe 20.1-megapikselësh

Video në Full HD

deri në 60fps

deri në 120fps

Filmim 4K

deri në 25fps (prerje)

deri në 30fps

Fokusi automatik

Po (Dual Pixel CMOS AF3)

Po

Procesor imazhi

DIGIC 8

DIGIC 8

Filtër i integruar ND

Jo

Po

Lentet e ndërrueshme

EF-M plus EF/EF-S me adaptor

Jo

Stabilizimi digital i filmimit

Po

Po

Hyrja e mikrofonit të jashtëm

Po

Po

Regjistrim zëri stereo

Po

Po

Ekran në lëvizje

Kënd i Ndryshueshëm

Ekran me anim

Ekran me prekje

Po

Po

Meny orientuese

Po

Jo

Pesha (me kartë dhe bateri)

387g (e zezë), 388g (e bardhë)

304g

Wi-Fi

Po

Po

Bluetooth

Po

Po

Canon Camera

LIDHJET

Lidhu, ruaj lidhjet

EOS M50 Mark II mund të komunikojë me një larmi pajisjesh dhe shërbimesh. Zhvendosja e fotove dhe e videove midis pajisjeve nuk ka qenë kurrë kaq e thjeshtë, kështu që mund t'i ndani përmbajtjet më shpejt dhe më lehtë se kurrë më parë.

Çfarë ka në kuti

Gjithçka që ju nevojitet për të shkrepur përmbajtje fantastike për audiencën tuaj në internet

 • EOS M50 Mark II

 • Tapë Trupi R-F-4

 • Rripi i qafës EM-200DB

 • Karikuesi i baterisë LC-E12E

 • Bateria LP-E12

 • Manuali i përdorimit

Aksesorët përkatës

 • Audio

  Stereo Microphone DM-E100

  Shkrepni me lehtësi audio të jashtëzakonshme falë mikrofonit të vogël stereo që është gjithnjë gati për regjistrim.

 • Trekëmbëshi

  Tripod Grip HG-100TBR

  Shkrepni për më gjatë me më shumë stabilitet dhe fleksibilitet krijues falë morsës së këtij stativi unik me telekomandë të heqshme.

 • Objektiva për "EOS M"

  Adaptor montimi EF-EOS M

  Lidhni çdo lente EF me kamerën tuaj EOS M pa humbje në cilësi ose në shpejtësi, nëpërmjet këtij adaptori të lehtë të montimit.

 • Canon Camera

  Energjia

  Canon DR-E12 DC Coupler

  Lidheni kamerën tuaj EOS M me ushqyes.

 • Artikujt e lidhur

 • Bukëpjekësi i famshëm, Matt Adlard, duke bërë një foto të një ëmbëlsire me çokollatë me Canon EOS M50 Mark II.

  FOTOGRAFIA E USHQIMEVE

  Një recetë për sukses: prezantimi i Canon EOS M50 Mark II

  Bukëpjekësi autodidakt dhe ylli i rrjeteve sociale, Matt Adlard, provon modelin EOS M50 Mark II.

 • Një person në një plazh duke mbajtur një kamerë mbi një mbajtëse stativi përpara tyre.

  VIDEOBLOGIMI

  Fillojeni videoblogimin sot

  Ndiqni këshillat tona për videoblogimin dhe mësoni si të regjistroni filmime të bukura për të kënaqur dhe shikuesit më kërkues.

 • ARTIKULLI

  Sekretet e suksesit në videoblogim

  Videoblogerët e njohur, The Michalaks, ndajnë teknikat e tyre dhe zbulojnë se si kamerat dhe objektivat e Canon u mundësojnë krijimin e videoblogut shumë të njohur.

 • ARTIKULLI

  Laura Bingham: eksplorimi i Lumit Esekibo

  Eksploruesja Laura Bingham udhëhoqi zbritjen e parë të Lumit Esekibo dhe e publikoi përvojën e saj në formë videoblogimi me kamerën "PowerShot G7 X Mark II".

 • Produktet e lidhura

 • Kamerat pa pasqyra

  EOS RP

  Një kamerë pa pasqyrë, e vogël, e lehtë dhe intuitive me kuadër të plotë, e projektuar për fotografinë e përditshme dhe të udhëtimeve.

 • Kamerat pa pasqyra

  EOS M6 Mark II

  Një kamerë e fuqishme portative, pa pasqyra, me rezolucion 32,5 megapikselë dhe deri në 14 fps shkrepje të vazhduar.

 • Kompakt Dixhital

  PowerShot G7 X Mark III

  Një kamerë e lidhur që shkrep video dhe foto të jashtëzakonshme që ndjekësit tuaj do t'i adhurojnë.

 • Kamerat pa pasqyra

  Canon EOS M200

  Një ndërthurje e cilësisë së DSLR dhe e prakticitetit të smartfonëve, në një trup inteligjent që shkon kudo. Fotografia e arrirë nuk ka qenë kurrë më parë kaq e lehtë e zbavitëse.

 • Mund t'ju interesojë edhe

  Regjistrohuni tani

  Frymëzohuni, regjistrohuni tani

  Mos i humbisni ofertat e fundit nga "Canon", këshillat e udhëzimet, lajmet dhe ftesat për në aktivitetet vendore.
  1. Kërkon një rrjet me valë të lidhur në internet me një shpejtësi prej të paktën 6MBs plus një llogari në YouTube prej të paktën 1000 abonentësh
  2. Varianti i zi. Përfshin baterinë dhe kartën e memories
  3. Dual Pixel CMOS AF nuk ofrohet gjatë shkrepjes në 4K