Kamerat pa pasqyra

Canon EOS M6 Mark II

Kamera ideale për krijimin e përmbajtjeve. "Canon EOS M6 Mark II" vjen e pajisur me teknologji që ju mundësojnë shkrepjen e fotove mahnitëse dhe të filmave 4K të jetës suaj në lëvizje, si dhe t'i ndani ato me lehtësi

Regjistrohuni këtu për më shumë përditësime për produktet e "Canon"

Shkrepni çastet në kohë

Shikoni se si përfaqësuesi i nderit Canon, Piotr Malecki, shfrytëzon shpejtësinë dhe prakticitetin e EOS M6 Mark II për të shkrepur çastet fluturake në qytetin e tij të Varshavës.

Kapni çastet më fluturake

Jeta lëviz shumë shpejt, qoftë kur jeni duke shkrepur foto në rrugë apo fotografi me natyrë krijuese nëpër udhëtime. Shkrepni gjithçka deri në 14 fps ose duke përdorur shkrepje në seri RAW 30 fps, me vetëfokusim të plotë që i mban subjektet në lëvizje në qartësi maksimale.

Canon Camera

Cilësi mahnitëse figure – ditën dhe natën

Shkrepni foto mahnitëse 32,5-megapikselëshe përplot me detaje dhe atmosferë, edhe në ndriçim të ulët, falë ndjeshmërisë maks. ISO 25 600. Prisni, përpunoni dhe ripërmasoni teksa ruani cilësinë e figurës.

Video tërheqëse që tregon një histori…

Shkrepni video me sa më shumë konfidencë e krijimtari siç do të bënit me fotot. "EOS M6 Mark II" mund të shkrepë video 4K me deri në 30p dhe filmime "Full HD" me shpejtësi kuadrosh deri në 120p.* Videointervalet në 4K tregojnë detajet e lëvizjes në një shkallë krejt të ndryshme kohore.

Canon Camera
EOS M Cameras

Punoni sipas mënyrës suaj

Kompozoni nga çfarëdo këndi, duke përdorur një ekran të kthyeshëm me prekje, ose përfshihuni në përjetimin e shkrepjes me një EVF mahnitëse dhe të shkëputshme që e bën më se të lehtë shkrepjen në ndriçim të lartë. Shumë prej komandave të EOS M6 Mark II mund të personalizohen gjithashtu – është si të kesh një kamerë të krijuar posaçërisht për vete.

Shoqëruesi juaj i përhershëm krijues

Me inkuadruesin e heqshëm dhe me peshë vetëm 408 g duke përfshirë baterinë dhe kartën e memories, "EOS M6 Mark II" është aq portativ sa të shkojë kudo në xhepat e xhakoventove apo çantave - gati për çastin kur ju vjen frymëzimi. Provojeni me një objektiv kompakt fiks, si p.sh. EF-M 22mm f/2 STM ose 32mm f/1.4 STM, për një ndjesi klasike reportazhi.

Lidhur me jetën tuaj në internet

"EOS M6 Mark II" është krijuar për të funksionuar së bashku me pajisjen tuaj inteligjente,* falë lidhjes gjithnjë aktive "Bluetooth" dhe "Wi-Fi" të integruar. Ndani foto e filma me aplikacionin "Canon Camera Connect" dhe sinkronizojini fotot automatikisht me telefonit apo tabletën tuaj. Pajisja juaj mund të përdoret edhe për shkrepje në distancë.

Canon synon të arrijë emetime neto zero të CO2 nga aktivitetet e veta të biznesit deri në vitin 2050

Ne do ta arrijmë këtë duke ofruar një përmirësim mesatar prej 3% në vit në indeksin e përmirësimit të emetimeve të CO2 të ciklit jetësor për produkt. I cili nëse do të ruhej do të sillte një ulje prej rreth 50% nga nivelet e vitit 2008 deri në vitin 2030. Ne e pranojmë se kjo është në përputhje me nivelin e reduktimit të kërkuar nga Marrëveshja e Parisit.

Ne do të vazhdojmë të kryejmë rishikime të objektivit nga një këndvështrim afatgjatë, si një mënyrë për të kontrolluar kontributin tonë në arritjen e një shoqërie me karbon të ulët.

Photographer looking down view finder
Regjistrohuni këtu për më shumë përditësime për produktet e "Canon"

Specifikimet

 • Shkrepje në 14 fps dhe 30 fps në modalitet serie RAW*

  Me fokusim të vazhduar

 • Sensor 32,5-megapikselësh madhësie APS-C

  Për cilësi e fleksibilitet mahnitës

 • Me ndjeshmëri deri në ISO 25 600

  Shkrepni atmosferën në ndriçim të ulët

 • Peshon vetëm 408 g

  Për krijimtari në lëvizje

 • Inkuadrues i heqshëm, opsional, elektronik

  Për një përjetim përfshirës në shkrepje

 • Video 4K dhe deri në 120 fps "Full HD"

  Funksione krijuese për produksion filmash

 • Ekran me prekje, me anim 180˚

  Për shkrepje nga kënde krijuese

 • "Wi-Fi" dhe "Bluetooth®" të integruara

  Për ndarje të fotove, vetëshkarkim dhe telekomandim të kamerës**

EOS M6 Mark II dhe EOS në krahasim

Trupi i kamerës

EOS M6 Mark II

EOS M6 Mark II

EOS M6

EOS M6

Pikselë efektivë (afro MP)

32,5 megapikselë me ISO deri në 25 600, që mund të zgjerohet deri në 51 200
24,2 megapikselë me ISO deri në 25 600

Përpunimi i imazhit

DIGIC 8
Optimizuesi dixhital i lentes
Korrigjim difraksioni
DIGIC 7

Shpejtësia e regjistrimit të vazhdueshëm (fps) [1]

Deri në 14 fps me gjurmim vetëfokusimi
Mbështetje për karta UHS-II
Deri në 9 fps me vetëfokusim fiks
7 fps me gjurmim vetëfokusimi

Pozicionet dhe modalitetet e vetëfokusimit

Deri në 5481 pozicione
143 zona automatike vetëfokusimi
Modalitet pike vetëfokusimi
Shpejtësi e konfigurueshme vetëfokusimi Servo për filma
49 zona automatike
Zgjedhje manuale pike vetëfokusimi në rrjetë 3×3

Mbulimi i zonës së vetëfokusimit

Deri në 88x100 % (horizontal/vertikal) në varësi të objektivit të përdorur
Deri në 80x80 % (horizontal/vertikal) në varësi të objektivit të përdorur

Vetëfokusim me pikasje të syve

Po, me gjurmim
Jo

Inkuadrim fokusi

Po
Jo

Rrezja e ndriçimit të fokusit

EV-5 deri në 18
EV-1 deri në 18

Filmat / shpejtësitë e kuadrove

4K (UHD) (3840×2160) 30/25 fps
Full HD (1920×1080) 60/50, 30, 25 fps
Shpejtësia e lartë e kuadrove për filma në "Full HD" - 120/100 fps
Videointerval 4K
Regjistrim kuadrosh në 4K
Fotografi çasti në video
Full HD (1920×1080) 60/50, 30, 25 fps
Videointerval në "Full HD"

Modalitet "Creative Assist"

Po
Jo

Shkrehësi elektronik

Shkrehësi elektronik mbështet shpejtësi deri në 1/16000 sek.
Seri RAW 30 fps me funksion pararegjistrimi
-

Mbështet

Lidhja me Wi-Fi
Shkrepje në distancë dhe shkarkim përmes aplikacionit ose në kompjuter/Mac përmes "EOS Utility"
Vetëtransferim i fotove drejt kompjuterit/Mac/pajisjeje me iOS/Android
Wi-Fi dhe NFC
Shkrepje në distancë dhe shkarkim përmes aplikacioni

Rrotulla/butona

Karikim i baterisë përmes USB
Ndërrim i modalitetit të fokusit, buton funksioni të rrotullës, buton nisjeje vetëfokusimi
Rrotullë ekspozimi kompensimi

Funksione të tjera

Karikim i baterisë përmes USB
-

Pesha e trupit (me bateri dhe kartën e memories)

Afro 408 g
Afro 390 g

Madhësia e trupit (GjexLaxThe)

Afro 119,6×70,0×49,2 mm
Afro 112,0×68,0×44,5 mm

Bateria

LP-E17
LP-E17

Jetëgjatësia e baterisë [2]

305 shkrepje
295 shkrepje

 1. Continous shooting rate varies depending on the subject and shooting settings
 2. Based on CIPA testing standard
Shkarkoni imazhet me rezolucion të plotë

Çfarë ka në kuti

 • Trupi i kamerës dixhitale "EOS M6 Mark II"

 • Kapaku i kamerës R-F-4

 • Rrip EM-200DB

 • Battery Pack LP-E17 (me kapak baterie)

 • Karikuesi i baterisë LC-E17E

 • Kablloja elektrike

 • Paketa e manualit të përdoruesit

Lentet e rekomanduara

* Për të përdorur objektivat "EF 50mm f/1.4 USM", "EF 50mm f/1.8 STM", "EF 70-200mm f/4L IS II USM", "EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM" në "EOS M6 Mark II", do t'ju duhet edhe "Mount Adapter EF-EOS M".

Aksesorët e përputhshëm

 • SanDisk Extreme PRO SDXC UHS-I C10 Memory Card, 64GB

  Krijuar për përdorim personal me kapacitet të shpejtë e të lartë ruajtës.

 • Canon LC-E17E Battery Charger

  Një karikues baterie rezervë ose këmbimi për kamerën tuaj të pajtueshme

 • Canon Speedlite 470EX-AI Flash

  Një blic "Speedlite" me një kokë unike të motorizuar kërcyese për ndriçim profesional automatik

 • Canon DM-E1 Directional Stereo Microphone

  Stereomikrofoni i drejtuar me disenjim kondensatori elektrik për regjistrim filmik praktik e të cilësisë së lartë

 • Canon EM-E2 Neck Strap, Black

  Mbajeni kamerën me stil, me këtë rrip cilësor lëkure poliuretani

 • Canon Lens Mount Adapter EF-EOS M

  Ky adaptor kompakt montimi ju mundëson lidhjen e çfarëdo objektivi EF dhe EF-S në të gjithë gamën e kamerave pa pasqyrë "EOS M"

 • Pakoja e baterisë Canon LP-E17

  Një bateri rezervë ose këmbimi origjinale nga "Canon" për kamerën tuaj të pajtueshme.

 • Canon Electronic Viewfinder EVF-DC2 Black

  Një inkuadrues elektronik për kamera të zgjedhura "PowerShot" dhe "EOS M".

 • Canon Shoulder Bag SB 140, Grey

  Mbajeni DSLR dhe dy objektivat tuaj të sigurt me këtë çantë supi të stilizuar "Canon"

 • Canon Speedlite EL-100 Flash

  Një kokë kërcyese/rrotulluese blici për ndriçim fleksibël e krijues, për rezultate natyrale, si brenda ashtu edhe jashtë

 • Produktet e lidhura

  1. * Modaliteti në seri RAW krijon një sekuencë fotosh 18-megapikselëshe me një prerje 75% x 75% të zonës së fotos.
   ** Funksioni i "Bluetooth" me aplikacionin "Camera Connect" kërkon që pajisja inteligjente të jetë e pajisur me "Bluetooth" versioni 4.0 (e lart). Kërkon po ashtu që pajisja inteligjente të përdorë sistemin operativ iOS 11.4 (e lart) ose Android 5.0 (e lart)
   ® Fjala-markë dhe stemat "Bluetooth" janë marka të regjistruara tregtare në pronësi të "Bluetooth SIG, Inc." dhe çdo përdorim i këtyre markave nga "Canon Inc." kryhet nën licencë. Markat tregtare dhe emrat tregtarë të tjerë janë të pronarëve të tyre përkatës.