Kamera DSLR

Canon EOS 90D

Një DSLR me funksione të plota që ju shpie më pranë, ju mundëson të shkrepni më shpejt dhe të nxirrni foto mahnitëse 32,5-megapikselëshe

Regjistrohuni këtu për më shumë përditësime për produktet e "Canon"

Ideale për fotografinë e sporteve dhe të faunës së egër

EOS 90D është krijuar përreth një sensori 32.5MP APS-C që i jep objektivit distancë telefoto 1.6x që do të kishin në kamerat kuadërplotë. Fantastik për rastet kur ju duhet të jeni mu në mes të aksionit.

Shikojeni EOS 90D në aksion në terren

Liria për të prerë e rikompozuar

Fotot në rezolucion të plotë nga EOS 90D 32.5-megapikselëshe mund të priten, rrotullohen e ripërmasohen me cilësi figure të detajuar mjaftueshëm për printime të mëdha. Gjeni skena brenda skenave dhe rregulloni kompozimin për rezultate ideale.

 • FIGURË E PLOTË

 • PRISNI NË FORMA KRIJUESE

 • PRERJE 100%

Kapni çastet më fluturake

Zbuloni çaste që është e pamundur t'i vini re me sy të lirë, duke shkrepur foto 32,5-megapikselëshe me deri në 10 kuadro në sekondë. Ndjeshmëritë e larta ISO (deri në ISO 25 600) ju mundësojnë ngrirjen e aksionit me shpejtësi marramendëse shkrehësi, deri në 1/8000 sek.
EOS 90D

I shpejtë rrufe, i qartë kristal

Edhe subjektet më të shpejta gjurmohen dhe mbahen në qartësi kristal falë sistemit të avancuar të vetëfokusimit. Vetëfokusimi me 45 pika tipi kryq punon me një sensor 220 000-pikselësh ekspozimi RGB+infrakuq për ndjeshmëri të jashtëzakonshme në ndriçim të ulët, si dhe për njohjen e subjektit.

Kamera e një fotografi

EOS 90D është më e fundit në një linjë të gjatë kamerash DSLR nga Canon, secila një rafinim dhe evolucion nga modeli pararendës. Ky dizajn i sigurt dhe i personalizueshëm ndihet instinktiv që në çastin që e merrni në dorë - kontrollet ju përkojnë më së miri me gishtat dhe kamera është e balancuar më së miri me objektiva të gjatë telefoto dhe të shkurtër me kënd të gjerë, nga gama e zgjeruar e pjesëve optike të "Canon".

Lidhur me jetën tuaj dixhitale

"Bluetooth" dhe "Wi-Fi" i integruar i shton një tjetër plan krijimtarisë suaj. EOS 90D punon së bashku me pajisjet inteligjente që kanë aplikacionin Canon Camera Connect* për t'jua bërë më të lehtë ndarjen e fotove përmes mesazhimit dhe rrjeteve sociale. Mund madje ta telekomandoni kamerën, për të nxjerrë pikëpamje të ndryshme.

* Funksioni i "Bluetooth" me aplikacionin "Camera Connect" kërkon që pajisja inteligjente të jetë e pajisur me "Bluetooth" versioni 4.0 (e lart). Duhet gjithashtu që pajisja inteligjente të përdorë sistemin operativ iOS 11.4 (e lart) ose Android 5.0 (e lart), shihni specifikimet për detaje

Çlironi regjisorin brenda jush

EOS 90D është një mjet fantastik produksioni filmash, me mundësinë për të shkrepur rezolucione deri në 4K dhe shpejtësi kuadrosh deri në 120p në modalitet Full HD. Sistemi ynë i jashtëzakonshëm i fokusimit "Dual Pixel CMOS AF" i ruan gjërat të qarta dhe kinematografike. Lidhjet e mikrofonit dhe të kufjeve ju mundësojnë shkrepjen e kolonës zanore që është po aq e vlefshme sa dhe figura.

Canon synon të arrijë emetime neto zero të CO2 nga aktivitetet e veta të biznesit deri në vitin 2050

Ne do ta arrijmë këtë duke ofruar një përmirësim mesatar prej 3% në vit në indeksin e përmirësimit të emetimeve të CO2 të ciklit jetësor për produkt. I cili nëse do të ruhej do të sillte një ulje prej rreth 50% nga nivelet e vitit 2008 deri në vitin 2030. Ne e pranojmë se kjo është në përputhje me nivelin e reduktimit të kërkuar nga Marrëveshja e Parisit.

Ne do të vazhdojmë të kryejmë rishikime të objektivit nga një këndvështrim afatgjatë, si një mënyrë për të kontrolluar kontributin tonë në arritjen e një shoqërie me karbon të ulët.

Photographer looking down view finder

Specifikimet

 • Shkrepje të shpejta të vazhdueshme

  Shkrepni aksionin deri në 10 fps

 • Gjurmim fokusi iTR

  Mbajini në fokus edhe subjektet me lëvizje të shpejtë

 • Sensor 32,5-megapikselësh "APS-C CMOS"

  Për detaje emocionuese

 • Filmim në 4K dhe "Dual Pixel CMOS AF"

  Cilësi e jashtëzakonshme videoje dhe audioje

 • Inkuadrues inteligjent optik

  Komod në përdorim edhe për periudha të gjata

 • ISO maksimale 25 600

  Shkrepje duke e mbajtur në dorë dhe në ndriçim të ulët

 • 45 pika vetëfokusimi të tipit kryq me multikontrollues

  Fokusohuni shpejt dhe saktë edhe në ndriçim të ulët

 • "Wi-Fi" dhe "Bluetooth®"

  Për ndarje të figurës dhe telekomandim të kamerës*

Trupi i kamerës

Pikselë efektivë (afro MP)

32,5 megapikselë me ISO deri në 25 600
24,2 megapikselë me ISO deri në 16 000

Përpunimi i imazhit

DIGIC 8
Optimizuesi dixhital i lentes
Korrigjim difraksioni
DIGIC 6

Shpejtësi shkrepjeje konstante (fps)1

Deri në 10 fps me gjurmim AF/AE përmes OVF
11 fps në "LiveView" dhe vetëfokusim fiks
Mbështetje për karta UHS-II
Deri në 7 fps me gjurmim AF/AE
7 fps në "LiveView" dhe vetëfokusim fiks

Pikat AF me inkuadruesin

45 pika AF të llojit të kryqëzuar
27 pika në përputhje me f/8
45 pika AF të llojit të kryqëzuar
27 pika në përputhje me f/8

Buton multikontrolli vetëfokusimi

Po
Jo

Vetëfokusimi AF i pikës

Po
Jo

Vetëfokusim me pikasje të syve

Po (gjatë "Live View")
Jo

Inkuadrim fokusi

Po
Jo

Sensori i matjes

Afro 220,000 pikselë RGB+matje IR
sensor
216-zonësh (18×12)
Afro Sensor matës 7560-pikselësh RGB+infrakuq
63-zonësh (9×7)

Filmat / shpejtësitë e kuadrove

4K (UHD) (3840×2160) 30/25 fps
Full HD (1920×1080) 60/50, 30, 25 fps
Shpejtësia e lartë e kuadrove për filma në "Full HD" - 120/100 fps
Videointerval 4K
Regjistrim kuadrosh në 4K
IS dixhital i filmit
Full HD (1920×1080)
60/50, 30, 25, 24 fps

Shkrepje e pazëshme / shkrehës elektronik

Shkrehës elektronik me shpejtësi
deri në 1/16000 sek.
Njëpozësh i pazëshëm
Jo

Mbështet

Lidhja me Wi-Fi
Shkrepje në distancë përmes aplikacioni apo kompjuteri/Mac
Vetëtransferim drejt kompjuterit/Mac/pajisjeje me iOS/Android
Wi-Fi dhe NFC
Shkrepje në distancë përmes aplikacioni në kompjuter/Mac

Pesha e trupit (me bateri dhe kartën e memories)

701g
730 g

Madhësia e trupit (GjexLaxThe)

Afro 140,7×104,8×76,8 mm
Afro 139,0×105,2×78,5 mm

Kapja e Baterisë

BG-E14
BG-E14

Bateria

LP-E6N
LP-E6N

Jeta e baterisë

1300 poza2
960 poza2

 1. Shpejtësia e vazhduar e shkrepjes ndryshon në varësi të subjektit dhe të cilësimeve të shkrepjes
 2. Sipas standardit të testimit CIPA

Artikuj të ngjashëm

 • Të çmendesh për "Canon EOS 90D"

  Në çastet e pabesueshme të natyrës së egër që ndodhin me një të pulitur të syve, fotografit Markus Varesvuo i pëlqeu modeli i shpejtë "Canon EOS 90D". Shikoni rezultatet mbresëlënëse të shkrepjeve të tij.

 • 10 këshilla për fotografi më të mirë në udhëtime

  10 mënyra për të shkrepur foto udhëtimi me më shumë impakt, duke përfshirë cilësimet më të mira të kamerës për foto të pushimeve dhe për të realizuar foto të pazakonta.

 • Artikulli

  Këshilla për fotografinë e natyrës së egër

  Fotografoni kafshët shtëpiake, krijesat në kopshtin më të afërt zoologjik apo kafshët ekzotike në safari, duke ndjekur këshillën e ekspertëve me *Një prej pikave kyçe të fotografimit të natyrës së egër është të kuptuarit e sjelljes së kafshëve dhe përdorimi i pajisjeve të duhura për rastet që do të fotografoni për të arritur rezultatet që dëshironi. Ja disa këshilla të dobishme për shkrepjen e natyrës së egër.

 • 6 këshilla për përmirësimin e fotove tuaja të natyrës

  Kafshëve të egra nuk ua ka shumë ënda të rrinë e të marrin poza, ndaj dhe fotografimi i tyre mund të jetë i vështirë. Ndiqni këto këshilla profesionale për të realizuar poza ideale të natyrës.

Çfarë ka në kuti

 • Trupi i zi i kamerës digjitale EOS 90D

 • Kupë syri EF

 • Kapak kamere R-F-3

 • Rrip i gjerë EW-EOS 90D

 • Battery Pack LP-E6N (me kapak baterie)

 • Karikuesi i baterisë LC-E6E

 • Kablloja elektrike

 • Paketa e manualit të përdoruesit

Lentet e rekomanduara

Aksesorët e përputhshëm

 • SanDisk Extreme PRO SDXC UHS-I C10 Memory Card, 64GB

  Krijuar për përdorim personal me kapacitet të shpejtë e të lartë ruajtës.

 • Canon BG-E14 Battery Grip

  Shtoni një kapëse baterie në kamerën tuaj "EOS" për të zgjatur jetën e baterisë dhe për të përmirësuar mënyrën si e kapni kamerën.

 • Canon Speedlite 470EX-AI Flash

  Një blic "Speedlite" me një kokë unike të motorizuar kërcyese për ndriçim profesional automatik

 • Canon RC-6 Wireless Remote Control

  Shkrepni me valë në largësi prej deri në 5 m me kamerën tuaj të pajtueshme

 • Canon DM-E1 Directional Stereo Microphone

  Stereomikrofoni i drejtuar me disenjim kondensatori elektrik për regjistrim filmik praktik e të cilësisë së lartë

 • Canon GP-E2 GPS Receiver

  Regjistron koordinatat GPS për çdo foto të shkrepur me aparate dhe kamera EOS

 • Canon EH21-L Semi-Hard Leather Case, Black

  Mbajeni kamerën tuaj të pajtueshme DSLR në mënyrë të sigurt, teksa e mbroni nga pluhuri dhe gërvishtjes

 • Canon Backpack BP10 - Black

  Mbani me kujdes e stil gjithçka që ju duhet në një udhëtim fotografik gjatë fundjavës me këtë çantë shpine në sasi të kufizuar.

 • Canon Speedlite 600EX II-RT Flash

  Një blic "Speedlite" rendimenti të lartë për fotografët profesionistë

 • Mund të jeni të interesuar edhe për

  • EOS M6 Mark II

   Një kamerë e fuqishme portative, pa pasqyra, me rezolucion 32,5 megapikselë dhe deri në 14 fps shkrepje të vazhduar.

  • EOS 80D

   Pavarësisht se çfarë shkrepni, të jeni të sigurt për cilësi figure pa kompromise dhe një rendiment tërësor profesional

  • EOS 6D Mark II

   Qoftë nëse dëshironi të realizoni projekte më ambicioze, qoftë nëse jeni duke kaluar në nivel profesional në fotografinë tuaj, kamera "EOS 6D Mark II" ju jep atë që ju nevojitet për të hedhur hapa të tjerë emocionues

  • DSLR për amatorët

   Eksploroni krijimtarinë tuaj me linjën tonë të kamerave SLR kuadërplotë dixhitale dhe pa pasqyra.

  • Gjeni sistemin e duhur për ju

   Eksploroni krijimtarinë tuaj me linjën tonë të kamerave SLR kuadërplotë dixhitale dhe pa pasqyra.

  Sign up for our newsletter

  Get all the latest news and product information