EOS 80D

Me një shpejtësi befasuese, kontrolle intuitive dhe teknologji novatore, kjo kamerë DSRL e gjithanshme me Wi-Fi është ideale për të eksploruar sfera të reja të fotografisë dhe për të arritur rezultatet mahnitëse që meriton krijimtaria juaj.

Përfitimet

 • Një kamerë me reagim të lartë për të qenë në një hap me aksionin
 • Një cilësi mahnitëse e fotografive dhe videove në një larmi situatash të ndryshme
 • Gjithçka që ju duhet për të zhvilluar fotografinë tuaj
 • E përsosur për video krijuese
 • Lidheni, regjistroni dhe ndani me lehtësi imazhet dhe videot tuaja

Veçoritë e detajuara

Hidh një vështrim më të detajuar mbi Canon EOS 80D

Çlironi potencialin e krijimtarisë tuaj


Kontrollet e shpejta intuitive dhe teknologjitë novatore ju ndihmojnë të ecni përpara me lehtësi në çdo sferë të fotografisë dhe videos. Kapni aksionin në çdo fragment me regjistrimin e vazhdueshëm me 7 kuadro/sek dhe një sistem AF me 45 pika të tipit të kryqëzuar që ju siguron një saktësi të lartë në një gamë të gjerë lentesh dhe kushtesh ndriçimi.

Një cilësi mahnitëse


Regjistroni imazhe të detajuara, të gjalla dhe ambientin e tyre në çdo situatë falë sensorit CMOS APS-C 24,2 MP dhe sensorit të matjes RGB-IR me 7560 pikselë që ju siguron ekspozime të sakta. Një diapazon i lartë i ndjeshmërisë së ISO-s me ISO100-16 000 dhe Zbulimi i flakërimave ju sigurojnë rezultate të shkëlqyera në ndriçim të dobët dhe ekspozim uniform nën dridhjen e dritave artificiale.
Merrni kontrollin dhe zhvilloni fotografinë tuaj
Okulari inteligjent me mbulim 100% të kuadrit ju lejon të shikoni gjithçka në fotografinë tuaj gjatë inkuadrimit dhe shfaq në çast parametrat e regjistrimit. Eksploroni kënde krijuese të regjistrimit dhe provoni kontrollin intuitiv me ekranin e madh me prekje LCD 7,7 cm me kënde të ndryshme, të cilin mund ta përdorni po ashtu për të kompozuar dhe regjistruar skena aksioni me Pamjen e drejtpërdrejtë me 5 kuadro/sek me Fokusin automatik të vazhdueshëm.

Përsosni videot tuaja


Regjistroni video në Full HD 60p me opsionin për të krijuar sekuenca të zbutura të aksionit ose efektet e lëvizjes së ngadaltë në formatin MP4 me shpejtësi të ndryshme të kuadrove. Dual Pixel CMOS AF ju siguron një sistem të fuqishëm të Fokusit automatik për të ndjekur subjektet në lëvizje, ndërkohë që Videoja e imazheve me intervale, opsioni HDR dhe Filtrat krijues ju lejojnë të krijoni efekte të veçanta në kamerën tuaj.

Lehtësia e ndarjes dhe regjistrimi në largësi


Veçoritë NFC* dhe Wi-Fi* e bëjnë më të thjeshtë lidhjen e kontrollin e kamerës tuaj dhe regjistrimin e fotografive dhe videove në largësi me aplikacionin Camera Connect në smartfonët dhe tabletët e përputhshëm. Si alternativë, mund të përdorni softuerin EOS Utility në kompjuterin tuaj Mac ose PC për të regjistruar nga distanca. Mund të përdorni po ashtu veçoritë Wi-Fi dhe NFC për transferimin te Canon Connect Station ose për të printuar imazhet tuaja me printerët e përputhshëm.

* Kur përdoret me pajisje të përputhshme

Specifikimet e produktit

Zbuloni më shumë për Canon EOS 80D, veçoritë e tij dhe çfarë mund të bëjë ai.

Çlironi potencialin tuaj krijues

Një kamerë e fuqishme, e gjithanshme dhe reaguese për të eksploruar krijimtarinë tuaj. EOS 80D është e shkëlqyer për fotografinë në sporte, portrete, peizazhe, rrugë, udhëtime dhe në kushtet e ndriçimit të dobët - si dhe për regjistrimin e videove profesionale, falë teknologjive novatore që ju ndihmojnë të arrini rezultate mahnitëse në çdo situatë.

0%
  Whats in the box

  Një kamerë reaguese për të qëndruar në një hap me aksionin

   

  EOS 80D

  Eksploroni sfera të reja të fotografisë

  Reagoni instiktivisht ndaj momentit dhe kapni me lehtësi skenat e shpejta në lëvizje në sporte dhe të jetës së egër falë një sistemi AF me rendiment të lartë, një shpejtësie maksimale të regjistrimit të vazhdueshëm me 7 kuadro/sek dhe kontrolleve të personalizueshme.

  EOS 80D

  Sistemi AF me 45 pika të tipit të kryqëzuar

  Regjistroni skenat e aksionit në sporte në fragmente sekondash me imazhe super të qarta edhe nën projektorët e dritave, falë një sistemi të sakta dhe me reagim të lartë të Fokusit automatik që funksionon në kushte të vështira të ndriçimit me deri në -3EV.  Një sistem AF me 45 pika të tipit të kryqëzuar ju jep lirinë të zgjidhni një pikë ose zonë të fokusit AF që i përshtatet kompozimit tuaj dhe që ofron një precizion dhe kontroll më të madh mbi zona më të gjera fokusimi për rezultate mahnitëse pavarësisht se ku ndodhet subjekti në kuadrin tuaj.

  Regjistrimi i vazhdueshëm me 7 kuadro/sek

  Jepni vetes mundësinë më të mirë për të kapur momentin fluturak falë një shpejtësie maksimale të regjistrimit të vazhdueshëm me 7 kuadro/sek në rezolucion të plotë. Ideale për fotografi spontane të sporteve dhe faunës.

  0%
   EOS 80D

   27 pika AF në përputhje me f/8

   Vazhdoni të regjistroni imazhe të qarta me sistemin e Fokusit automatik kur përdorni kombinime të ndryshme të lenteve dhe zgjatuesve falë 27 pikave AF që mbështesin fokusimin në f/8.

   Kontrolle të personalizueshme

   Shijoni kontrollin dhe elasticitetin e një trupi EOS të nivelit të mesëm falë kontrolleve të personalizueshme, ekranit LCD të sipërm dhe ekranit të Pamjes së drejtpërdrejtë që ju lejon të rishikoni me lehtësi parametrat dhe ta përshtatni me shpejtësi kamerën sipas nevojave tuaja.

   EOS 80D

   Cilësi mahnitëse e fotografive dhe videove në një gamë të gjerë kushtesh

   Kapni cilësi që meriton krijimtaria juaj. EOS 80D ju ofron imazhe mahnitëse, në një gamë të gjerë të kushteve të ndriçimit, që janë plot detaje, ngjyra dhe atmosferë - dhe të gatshme në çast për t'u redaktuar dhe shfaqur - falë sensorit APS-C CMOS me 24,2 megapikselë dhe procesorit DIGIC 6.

   EOS 80D

   Sensori i matjes RGB+IR 7560 pikselë

   Shijoni ekspozimin uniform dhe të saktë në një gamë të gjerë situatash, falë një sensori të matjes RGB+IR 7560 pikselë, i cili zbulon si rrezet infra të kuqe, ashtu edhe dritën e dukshme.

   EOS 80D
   EOS 80D

   Fotografi natyrale në ndriçim të dobët

   Nxirrni fotografi natyrale në atmosferë kur ulen nivelet e dritës me një diapazon të madh të ndjeshmërisë së ISO-s me ISO 100 -16 000 (H:25 600), gjë që e zvogëlon nevojën për një blic dhe ju ofron elasticitetin për të mbajtur shpejtësi më të larta të obturatorit.

   Zbulimi i flakërimeve

   Zbulimi i flakërimave siguron një ekspozim dhe ngjyra uniforme kur regjistroni në seri të vazhdueshme nën dridhjet e dritave artificiale.

   0%

    Gjithçka që ju duhet për të ruajtur kontrollin dhe për të zhvilluar fotografinë tuaj

    Kuadruesi inteligjent

    Shikoni gjithçka në anë të kuadrit, me parametrat e regjistrimit që shfaqen në çast, duke përdorur Kuadruesin inteligjent me një mbulim afro 100% të kuadrit. Regjistroni me kujdes me një modalitet të vazhdueshëm e të qetë të regjistrimit me 3 kuadro/sek.

    EOS 80D
    EOS 80D

    Ekrani LCD me kënd të ndryshueshëm dhe me Pamjen e drejtpërdrejtë

    Eksploroni këndet krijuese të regjistrimit dhe provoni kontrollin intuitiv me ekranin me prekje Clear View LCD II 7,7 cm me kënd të ndryshueshëm. Kompozoni dhe regjistroni skenat e aksionit nga një këndvështrim tjetër falë regjistrimit të vazhdueshëm me Pamjen e drejtpërdrejtë duke përdorur Fokusin automatik të CMOS me pikselë të dyfishtë me 5 kuadro/sek.

    Transmetues i integruar Speedlite

    Eksploroni opsionet e ndriçimit krijues duke vendosur blicet e Canon Speedlite larg nga kamera dhe duke i kontrolluar ato me Transmetuesin e Integruar Speedlite të EOS 80D.

    EOS 80D
    EOS 80D

    Sistemi EOS

    Eksploroni mundësi të reja krijuese me sistemin e zgjeruar EOS të aksesorëve dhe lenteve EF.

    EOS 80D

    EOS 80D

    Një tingull me cilësi profesionale
    Shijoni kontrollin e plotë mbi nivelet e audios nëpërmjet menysë së kamerës dhe regjistroni një tingull me cilësi profesionale me hyrjet e kufjeve dhe mikrofonit.

    Zgjedhja e formateve të ndryshme të skedarëve
    Regjistroni në formatet e skedarëve MP4 dhe MOV me një larmi shpejtësish të kuadrove dhe kodekëve për lehtësi në procesin e redaktimit dhe të ruajtjes.

    EOS 80D

    Një kombinim i fuqishëm për video

    Për zgjidhjen më të mirë për regjistrimin e videove, ndërthurni EOS 80D me lenten elastike dhe me rendiment të lartë EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM me motorin Nano USM, e cila siguron një fokusim të butë dhe të qetë për video dhe një Fokusim automatik super të shpejtë për fotografitë. Kombinojeni atë me Përshtatësin opsional të zmadhimit elektrik PZ-E1 për një kontroll preciz të zmadhimit kur regjistroni video.

    Lidhja me NFC-në në çast

    EOS 80D

    Lidhja me NFC-në në çast

    Lidheni kamerën tuaj në çast me pajisjet e përputhshme Android* me vetëm një trokitje falë teknologjisë së NFC-së. Lidheni me lehtësi me një buton të Wi-Fi nga pajisjet e tjera. * Kur përdoret me pajisjet e përputhshme Android

    Canon Connect Station

    EOS 80D

    Canon Connect Station

    Thjesht trokitni te EOS 80D nëpërmjet NFC-së për të lidhur Connect Station për t'i ruajtur me lehtësi fotografitë dhe videot tuaja dhe t'i ndani me të tjerët në një televizor HDTV ose me median sociale ose albumet në linjë.

    Softueri EOS Utility

    EOS 80D

    Softueri EOS Utility

    Lidhuni me kamerën në çdo vend nga një kompjuter PC ose Mac dhe shijoni transferimin me lehtësi të imazheve si dhe përdorimin largësi duke përdorur softuerin e përfshirë EOS Utility.

    Aplikacioni Canon Photo Companion

    Aplikacioni Canon Photo Companion

    Partneri i përsosur për çdo rrëfimtar të historive vizuale, aplikacioni ynë Photo Companion app ju ofron akses në përmbajtje dhe njohuri profesionale e të personalizuara, atëherë kur ju duhen më shumë – që t'u jepni vërtet jetë historive tuaja.

    Zbuloni më shumë

    Shkarkoni aplikacionin Canon Photo Companion në iTunes
    Shkarkoni aplikacionin Canon Photo Companion për Android

    Specifikimet

    f1_8-2_8

    Prodhoni imazhe me cilësi të shkëlqyer që janë të mbushura me detaje.

    Ikona e CMOS tipi 1.0

    Përpunimi i fuqishëm me DIGIC për një rendiment me reagim të lartë dhe saktësi në ngjyra.

    DIGIC 7

    Kapni të gjitha skenat e aksionit me shpejtësinë maksimale të regjistrimit me 7 kuadro/sek

    Full HD 60p

    Fokusohuni dhe ndiqni subjektet tuaja pavarësisht se ku ndodhen në kuadër

    vari-angle_KF

    Regjistroni nga kënde të larta dhe të ulëta.

    EOS_movie_KF

    Kapni filma me rezolucion deri në 1080p dhe normë kuadro 60fps.

    Dual Pixel AF

    Provoni fokusimin e butë të vazhdueshëm kur shkrepni filma dhe foto në metodën Live View.

    Wi-Fi NFC

    Lidhuni dhe ndani me lehtësi

    inteligent viewfinder

    Shikoni informacionet e regjistrimit dhe fokusimit të mbivendosura mbi subjektin tuaj ndërkohë që regjistroni

    Awards

    EISA Awards 2016

    Rekomanduar për ju