EOS M100
Blank-Rect Image

Canon EOS M100

Një kamerë pa pasqyra e vogël, elegante, e thjeshtë dhe plot lidhje me një cilësi të pabesueshme të imazheve; hapi i përsosur për rritjen e nivelit tuaj nga një smarfon.

Tell your own story

Tregoni historinë tuaj, kudo që shkoni.

Shikoni videon

Cilësi me lehtësi. Rezultate të pabesueshme.

Tregoni historinë tuaj nëpërmjet imazheve të bukura dhe videove kinematografike në Full HD. E këndshme, kompakte dhe krijuese, kamera pa pasqyra EOS M100 ju lejon të kapni dhe të ndani me lehtësi momentin me kontrollin si në një smarton dhe lidhjet e thjeshta me Bluetooth dhe Wi-Fi.

Shikoni specifikimet e plota

EOS M100

Cilësi me lehtësi

Bëni përshtypje në çast me fotografitë me një fokus të përsosur dhe videot kinematografike në Full HD si ditën dhe natën me sensorin CMOS 24,2 MP, Dual Pixel CMOS AF, deri në ISO 25600, si dhe modalitetet automatike.

Compact spontaneity

Spontaniteti kompakt

E këndshme dhe kompakte, kamera EOS M100 ju siguron fuqinë e një kamere DSLR në një paketim portativ. Realizoni imazhe fantastike me përpunimin e DIGIC 7 dhe kapni skenat e aksionit me regjistrimin me 6,1 fps.

Lidhje pa mundim

Lidhuni me lehtësi me pajisjet inteligjente nëpërmjet Bluetooth®*, Wi-Fi dhe aplikacionit Canon Camera Connect. Shijoni kontrollin si në një smartfon me një ndërfaqe me ekranin me prekje me anim që është i shkëlqyer për selfi.

Painless connectivity

Unike me dizajnin e saj

Jepini kamerën tuaj një pamje unike - me shumë stile nga të cilat mund të zgjidhni. Zgjidhni nga 3 ngjyrat emblematike të trupit të kamerës dhe më pas shtoni këllëfin e pamjes EH31-FJ me ngjyra dhe modele të ndryshme.

Unique by design

Aplikacioni Canon Photo Companion

Partneri i përsosur për çdo rrëfimtar të historive vizuale, aplikacioni ynë Photo Companion app ju ofron akses në përmbajtje dhe njohuri profesionale e të personalizuara, atëherë kur ju duhen më shumë - që t'u jepni vërtet jetë historive tuaja.

Zbuloni më shumë

Canon Photo Companion app
EOS M100

Çfarë ka në kuti

Trupi i kamerës EOS M100

Kapaku i kamerës R-F-4

Rripi EM-300DB

Karikuesi i baterisë LC-E12E

Bateria LP-E12

Kablloja elektrike

Lentet e rekomanduara

* Për të përdorur objektivat "EF 50mm f/1.8 STM", "EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM", "EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM" në "EOS M100", do t'ju duhet edhe "Mount Adapter EF-EOS M".

Aksesorët e përputhshëm

Specifikimet

24.2 CMOS sensor

Sensori CMOS 24,2

Sensori CMOS 24,2 megapiksel i madhësisë APS-C

DIGIC 7

DIGIC 7

Përpunim i fuqishëm me DIGIC

Dual PIxel AF

Dual Pixel CMOS AF

I shpejtë për fotografitë, i qetë për videot

EOS M10

6,1 fps

Regjistroni në vazhdimësi me 6,1 fps

Full HD 60P

Full HD 60P

Video më reale dhe pa ndërprerje

8.0cm touch LCD

LCD me prekje 7,5cm

Ekran me prekje me anim me rezolucion të lartë

Wi-Fi

Wi-Fi / NFC

Lidhni, ndani ose krijoni kopje rezervë pa tela

Bluetooth

Bluetooth

Lidhja gjithmonë aktive

Shikoni specifikimet e plota

EOS M100
Tell every story

Tregoni çdo histori

Tregoni historinë tuaj me një gamë të gjerë me lenteve të ndërrueshme. Frymëzoni krijimtarinë tuaj me një lente portative EF-M ose me elasticitetin maksimal të çdo lenteje EF/EF-S me anë të një adaptori.

EKSPLORONI SOT

Galeria

Mund të pëlqeni gjithashtu

*E pajisur me teknologjinë Bluetooth® me energji të ulët. Fjala dhe logot Bluetooth® janë marka tregtare të regjistruara që zotërohen nga Bluetooth SIG, Inc. dhe çdo përdorim i këtyre markave nga Canon Inc. bëhet me licencë. Markat tregtare dhe emrat tregtarë të tjerë janë të pronarëve të tyre përkatës.