Canon EOS R50

Kamerat pa pasqyra

Canon EOS R50

Krijoni përmbajtjen më tërheqëse me këtë kamerë EOS R pa pasqyrë, nga fotot e mprehta deri te filmat 4K dhe transmetimet e drejtpërdrejta. Të gjitha në një pajisje të dedikuar.

BORN TO CREATE

Bëjeni përmbajtjen tuaj të dallohet dhe tejkalojini limitet e krijimtarisë me një kamerë të dedikuar. Për fotografi me pamje profesionale dhe filma 4K që ju frymëzojnë të krijoni më shumë.

KRIJIMTARI QË DALLON KUDO QË TË NDODHENI

Projektimi kompakt dhe portativ ua paraqet të tjerëve pasionin tuaj me një sensor të madh 24.2MP APS-C – kudo që ju shpie kërshëria juaj.

Canon EOS R50 - Krijuar për krijuesit

Merreni. Kudo.

Krijuar për krijuesit, projektimi kompakt dhe mbajtja natyrale e bëjnë të lehtë shkrepjen sipas dëshirës suaj. Zgjidhni një kamerë që nuk ju ngadalëson. Me vetëm 375g 1 , as EOS R50 nuk do t'ju ngadalësojë.

Canon EOS R50 - Krijimtari që del në pah
Canon EOS R50 - Ekran rrotullues me prekje

Shkrepni në të gjitha këndet

Me fleksibilitetin e ekranit rrotullues me prekje, mund të punoni të gjitha këndet. Lart, poshtë apo përmbys drejt jush. Pamje 100%, zero shpërqendrime.

Canon EOS R50 - Konfigurimi për shkrepje ushqimi me autoportret stili jetese

"Karakteristikat e shkëlqyera të EOS R50 janë se kamera e di kur po xhiron vertikalisht apo horizontalisht"

Martyn, krijues përmbajtjesh

FILMIM MË I MIRË PËR DITË TË TËRA

Përmirësoni krijimtarinë tuaj filmike në detaje superiore me video UHD 4K 30p të mbimoduluar nga 6K dhe një kohë regjistrimi maksimale prej 1 ore2 për video. Kjo është cilësi plus sasi.

KRIJONI PA KOMPROMISE

Cilësi. Fuqi. Shpejtësi. Kapni detaje të mprehta dhe arrini pamjen e paimitueshme të Canon, falë këtyre funksioneve të arrira të gjithanshme. Ju presin risitë krijuese.

 • Sensor me rezolucion të lartë 24.2MP

  Sensori i formatit APS-C ofron cilësi të shkëlqyer imazhi dhe kontroll mbi rrezen e qartësisë. Realizoni më së miri një pamje profesionale.

 • Fokuson më shpejt se ju

  Dual Pixel CMOS Auto Focus II i shoqëruar me procesorin e fuqishëm DIGIC X ofron zbulim dhe gjurmim të shpejtë të subjektit.

 • Shkrepje e shpejtë e vazhdueshme

  Regjistroni më shumë momente të paharrueshme me 12fps3. Kaloni në deri 15fps kur përdorni shkrehës të heshtur elektronik4. Zgjedhja është e juaja.

 • Video UHD 4K 30p

  Zbuloni një botë detajesh në lëvizje, me mbimodulim nga 6K për cilësi të pabesueshme reale.

Talent revolucionar

Katër krijues të talentuar e vënë në sprovë EOS R50, duke eksploruar mënyra të reja për të përmirësuar përmbajtjen e tyre në rrjetet sociale – kamerë pa pasqyra në përdorim dorazi.
Krijuesit e talentuar vënë në sprovë Canon EOS R50

ZBULONI RREZEN E QARTËSISË

Zbuloni detaje më të imta me pamje nga afër. Grupimi i fokusit brenda kamerës dhe kompozimi i thellësisë krijon automatikisht pamje me rreze qartësie natyrale.

Canon EOS R50 - Rrezja e qartësisë - Grupimi i fokusit për gjithë imazhin
Modeli EOS R50 me grupim fokusi imazhi në plan të parë, limon

Kllapat e Fokusimit

Një shkrepje

KRIJIMTARI PA MUNDIME

Frymëzohuni me grupimin krijues që ju mundëson modifikime të shumta për çdo pamje që nxirrni. Creative Assist dhe Advanced A+ bëjnë punën e vështirë për ju. Thjesht zgjidhni efektin tuaj të preferuar.

Canon EOS R50 - Rendiment në dritë të ulët

“Grupimi krijues është shumë zbavitës në përdorim. Është një mënyrë e shkëlqyer për të më dhënë shumë opsione të ndryshme”

Zeena, krijuese përmbajtjesh

RENDIMENT I LARTË NË DRITË TË ULËT

Sensori i madh formati APS-C ofron shkrepje të arrira në dritë të ulët. Zgjidhni modalitetin e skenës natën dorazi për të shkrepur disa foto bashkë e për t'i shkrirë në një foto më të qartë.

Skena natën dorazi
Normal A+

Skena natën dorazi

Normal A+

FOKUS MË I SHPEJTË NË GJITHË KUADRIN

I shpejtë dhe i saktë. Në 651 zona edhe pranë skajeve të kuadrit5. Dual Pixel CMOS AF II njeh dhe gjurmon më shumë subjekte me shpejtësi të madhe, duke e bërë fokusimin më të besueshëm se kurrë.

Dorezë me stativ me telekomandë për EOS R50 për stil jetese

"Më duket shumë i dobishëm funksioni i vetëfokusimit, sepse mund të fokusohem plotësisht në krijimin e përmbajtjes"

Elena, krijuese përmbajtjesh

HYNI NË BOTËN E VIDEOPRODUKSIONIT

Nga filmat 4K deri te transmetimet me qartësi të kristaltë, EOS R50 përmbledh kapacitete profesionale në video për t'u shtuar finesë krijuese përmbajtjeve tuaja për rrjetet sociale.

 • Gjithçka është te detajet

  Regjistroni në UHD 4K në 30p si standard për të kapur detaje në lëvizje – edhe për më shumë se 30 minuta2.

 • Duket edhe më mprehtë

  Regjistroni detaje të jashtëzakonshme, falë mbimodulimit 6K nga i gjithë sensori.

 • Jeta në lëvizje të ngadalësuar

  Lëvizja e ngadalësuar 120p Full HD ju mundëson të ngadalësoni videon tuaj me 4 herë për t'i dhënë një avantazh kinematografik filmimit6.

LËVIZJE E NGADALËSUAR PËR IMPAKT

A keni menduar ndonjëherë se si duket përmbajtja juaj kuadër pas kuadri? Krijoni më shumë dramaticitet me lëvizje të ngadalësuara për një pamje të ndryshme.

Transmetime dhe videotelefonata të përmirësuara

Me lidhjen USB mund ta përdorni lehtësisht EOS R50 si një kamerë interneti për videotelefonata ose transmetim me cilësi të lartë. Thjesht lidhni dhe transmetoni7.
Canon EOS R50 - Transmetime dhe videotelefonata të përmirësuara

LIDHJE TË NJËSUARA

Thyeni kufijtë, jo ritmin tuaj. Transferoni skedarë multimedia për shpërndarje të menjëhershme, duke përdorur programin Camera Connect, ndërsa lidhja Bluetooth® dhe Wi-Fi gjithnjë aktive mundëson shkrepjen e lehtë në distancë8.

Canon EOS R50 - Programi Camera Connect

Gjithçka thjesht rrjedh

Transferoni me aplikacionin Camera Connect që përshtatet në procesin e punës së telefonit tuaj. Shkarkoni foto dhe video, transferoni imazhe ndërsa shkrepni. Gjithçka në vendin e vet.

Shtypni për të filluar. Shtypni për të ndaluar.

Kur jeni në kuadër, keni nevojë për telekomandë të kamerës. Lidheni telefonin dhe përdoreni për të ndryshuar cilësimet, për të kompozuar pamjen, për të fotografuar - dhe për të filmuar.

Canon EOS R50 - Kontrolli i kamerës në distancë

ZGJERONI AFTËSITË ZGJERONI KOMPLETIN.

Përdorni një sërë objektivash dhe aksesorësh, nga dorezat e stativit te mikrofonat, dhe krijoni konfigurimin tuaj ideal për krijuesit.

Fatou EOS R50 lifestyle dark

"Kjo kamerë ka gjithçka që ju nevojitet"

Fatou, krijuese përmbajtjesh

Canon EOS R50 - Çfarë ka kutia

Çfarë ka në kuti

Gjithçka që ju nevojitet për të angazhuar audiencën tuaj dhe për t'i bërë më të dallueshme profilet tuaja sociale.

 • Trupi i EOS R5 (BK)

 • Kapaku i kamerës R-F-5

 • Rripi i qafës EM-200DB

 • Karikuesi i baterisë LC-E17E

 • Njësia e baterisë LP-E17

 • Kapaku i baterisë

 • Kordoni elektrik (BE)

 • Kapak mbërthyeseje

 • Paketa e manualit të përdoruesit

ARTIKUJ TË NGJASHËM

 • VIDEOBLOGIMI

  Krijimi i përmbajtjeve me EOS R50

  Kalojini publikimet tuaja në rrjetet sociale në tjetër nivel me Canon EOS R50.

 • FOTOGRAFIA

  EOS R50 apo EOS R10

  Ne krahasojmë veçoritë kryesore dhe projektimin e dy kamerave EOS R System APS-C.

 • PRODUKTET E LIDHURA

 • Kamerat pa pasqyra

  EOS R10

  Kryeni hapat tuaja të radhës në fotografi dhe video me një kamerë pa pasqyra EOS R System të krijuar rreth një sensori madhësie APS-C.
 • Objektivat RF

  RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM

  Një objektiv zmadhimi i vogël, i lehtë, ultra i gjerë me gjatësi fokale fleksibël 10–18 mm, ideal për udhëtime, video dhe fotografi të peizazhit.
 • Kompakt Dixhital

  PowerShot V10 (Black)

  Dilni në pah në internet dhe ruani taktin gjatë shkrepjes me kamerën 4K optimale të xhepit për videoblogim nga Canon.
 • Kompakt Dixhital

  PowerShot G7 X Mark III

  Një kamerë e lidhur që shkrep video dhe foto të jashtëzakonshme që ndjekësit tuaj do t'i adhurojnë.
 • Lentet RF-S

  RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM

  Afrohuni edhe më me këtë zmadhues telefoto, peshëlehtë, fleksibël, APS-C dhe gjeni një plan të ri për shkrepjen e udhëtimeve, sporteve, familjeve dhe kafshëve shtëpiake.
 • KRAHASIMI I EOS R50

  Trupi i kamerës

  Madhësia e sensorit

  Afro 22.3 × 14.9 mm (APS-C) CMOS
  Afro 22.3 × 14.9 mm (APS-C) CMOS

  Rezolucioni i sensorit

  24,2 MP
  24,2 MP

  Rezolucioni maks. i videos

  4K UHD 30p
  Full HD 120p
  4K UHD 30p
  4K UHD 60p (prerje)
  Full HD 120p

  Shpejtësia e shkrepjeve të vazhdueshme

  Maks. përafërsisht 12 fps me shkrehës elektronik të perdes 1
  Maks. përafërsisht 15 fps me shkrehës elektronik4
  Maks. afro 15 fps me shkrehës të perdes 1 mekanik/elektronik
  Maks. afro 23 fps me shkrehës elektronik

  Madhësia

  Afro 116.3 x 85.5 x 68.8 mm
  Afro 122.5 x 87.8 x 83.4mm

  Pesha (duke përfshirë kartën dhe baterinë)

  E zezë: Afro 375 g
  E bardhë: Afro 376 g
  Afro 429 g

  KOMPLETET E OFRUARA

  1. Me një kartë memorieje dhe bateri, bazuar në udhëzimet CIPA.
  2. Regjistrimi mund të ndërpritet për shkak të temperaturës së lartë të brendshme. Kohët e përafërta kur testohen në një temperaturë ambienti prej 23°C
   • 4K 29.97 fps, IPB (Standard): afro 45 minuta
   • 4K 23.97 fps, IPB (Standard): afro 60 minuta
   • Full HD 59.94 fps, IPB (Standard): pa kufi
  3. Shpejtësia e shkrepjes së vazhdueshme mund të jetë më e ngadaltë në varësi të subjektit/kushteve të shkrepjes ose gjendjes së baterisë, ose konfigurimit të kamerës, ose objektivit gë përdorur etj. Shihni Advanced User Guide për detaje. Për informacion mbi objektivat që mbështesin shpejtësinë maksimale të regjistrimit të vazhdueshëm me servo AF, shihni Supplemental Information të EOS R50 në faqen e internetit “cam.start.canon”.
  4. Shpejtësia e shkrepjes së vazhdueshme mund të jetë më e ngadaltë në varësi të subjektit/kushteve të shkrepjes ose konfigurimit të kamerës, ose objektivit gë përdorur etj. Shihni Advanced User Guide për detaje. Për informacion mbi objektivat që mbështesin shpejtësinë maksimale të regjistrimit të vazhdueshëm me servo AF, shihni "Informacionin shtesë" të EOS R10 në faqen e internetit “cam.start.canon”. Në varësi të natyrës së subjektit ose kushteve të shkrepjes, mund të ndodhë shtrembërim i imazhit me rrotullim të shkrehësit. Mund të krijohen tinguj të ndryshëm nga shkrehësi (apertura, tingulli i lëvizjes së objektivit të fokusit dhe tingulli elektronik etj.).
  5. Vlen kur shfaqet korniza e subjektit gjatë gjurmimit dhe në kamerë ka një objektiv të përputhshëm, ndërsa është aktiv AF me rreze të plotë ose subjekti zbulohet me sukses në modalitetin e një zone tjetër. Për detaje mbi objektivat e mbështetur, shihni [Informacion shtesë] për [EOS R7/EOS R10] në “cam.start.canon”.
  6. Në modalitetin High frame Rate Movie nuk regjistrohet zëri
  7. Kur dorëzohet UVC/UAC, konsumi i baterisë është i lartë, ndaj kur regjistroni për kohë të gjatë, rekomandohen AC-E6N dhe DR-E18. Në UVC/UAC, është FHD 30p dhe regjistrimi i brendshëm nuk është i mundur. Nuk ka korrent nga USB gjatë UVC/UAC/.
  8. E pajisur me teknologjinë Bluetooth® me energji të ulët. Fjala markë dhe stemat e "Bluetooth®" janë marka të regjistruara tregtare pronë e "Bluetooth SIG, Inc." dhe çdo përdorim i këtyre markave nga "Canon Europe Ltd." bëhet me licencë. Markat tregtare dhe emrat tregtarë të tjerë janë të pronarëve të tyre përkatës. "Wi-Fi®" është markë e regjistruar tregtare e "Wi-Fi Alliance". Stemat, marka dhe fjala "Bluetooth®" janë marka të regjistruara tregtare në pronësi të "Bluetooth SIG, Inc." dhe çdo përdorim i këtyre markave nga "Canon Inc." kryhet nën licencë. Markat tregtare dhe emrat tregtarë të tjerë janë të pronarëve të tyre përkatës. Përdorimi i Wi-Fi mund të kufizohet në disa vende ose rajone.