Objektivat RF

Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM

Një objektiv zmadhues ultra i gjerë, i vogël dhe i lehtë për kamerat e serisë EOS R të Canon E me sensor APS-C.

CAPTURE THE WHOLE SCENE WHEREVER YOU GO

Eksploroni më tej dhe kapni imazhe dhe video sa më kreative në mënyra të reja dhe dinamike me objektivin ultra të gjerë RF-S.

NJË VËSHTRIM MË I IMTËSISHËM I RF-S 10-18 mm F4.5-6.3 IS STM

Zbuloni veçoritë dhe teknologjitë kryesore të RF-S 10-18 mm F4.5-6.3 IS STM.

NJË OBJEKTIV I LEHTË NË PESHË PËR IMAZHE SUPER TË GJERA

Zbuloni shumëllojshmërinë e skenarëve ku ky objektiv mund t'ju sigurojë fotografi mbresëlënëse si asnjëherë më parë.

 • Udhëtime

  I vogël, kompakt dhe tepër fleksibël.

 • Arkitekturë

  Kapni të gjithë ndërtesën, brenda ose jashtë.

 • Videoblogim

  Përfshini veten dhe pamjen në të njëjtin kuadër për videoblogë gjithëpërfshirës.

 • Peizazh

  Shijoni perspektiva të reja dhe kapni të gjithë pamjen.

KAPNI MË SHUMË NË SHKREPJET TUAJA

RF-S 10-18 mm F4.5-6.3 IS STM
RF-S 10-18 mm F4.5-6.3 IS STM

10 mm

18 mm

Zmadhim ultra i gjerë për pamje fleksibël

Kapni një pamje më të gjerë edhe kur nuk mund të distancoheni dhe eksperimentoni me planet e para, sfondet, nivelet dhe madhësitë. Kapni pamje të gjera, nga afër ose larg, në ambiente të brendshme ose të jashtme, për fotografi dhe video.

Canon Camera
RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM

Eksploroni, eksperimentoni dhe shfrytëzoni krijimtarinë me objektivin ultra të gjerë

Zbuloni kënde që më parë i mendonit të pamundura. Zmadhimi 0,5-fish ju mundëson shkrepje të gjera mahnitëse nga afër, ndërsa kombinimi i unazës së fokusimit dhe komandimit ju ndihmon të rafinoni imazhet gjatë shkrepjes.

Merrni kontrollin në shkrepjet me aparat në dorë

Shkrepni ose filmoni në ndriçim të ulët pa pasur nevojë për stativ. Stabilizuesi optik i imazhit me 4 nivele1 gjeneron rezultate të përkryera, pa lëkundje, ndërsa Movie Digital IS garanton video pa probleme edhe në lëvizje.

Canon Camera

STABILIZIM I FUQISHËM IMAZHI ME 4 NIVELE

Përdorni niveluesin për të parë se si stabilizuesi optik i imazhit dhe Movie Digital IS i objektivit mund të realizojnë shkrepje pa lëkundje.

STABILIZUESI I IMAZHIT/MOVIE DIGITAL IS AKTIV

STABILIZUESI I IMAZHIT/MOVIE DIGITAL IS JOAKTIV

Mund të merret kudo me vete falë përmasave të vogla

Falë mbërthyeses RF, RF-S 10-18 mm F4.5-6.3 IS STM është objektivi me zmadhim ultra të gjerë më i vogël dhe më i lehtë i Canon, me mekanizëm me tërheqje që e zvogëlon edhe më shumë gjatë shkrepjes – ideal për rastet kur mund të merrni vetëm një çantë të vogël. Ai është objektivi i përkryer për t'u marrë në udhëtimet tuaja.

Canon Camera
Canon Camera

Filmoni video fantastike falë këtij objektivi

Videot me cilësi mahnitëse janë lehtësisht të realizueshme falë një motori STM me performancë të shkëlqyer për tërheqje kinematografike të fokusit. Pajtueshmëria me korrigjimin e ndryshimit të këndit të shikimit2 garanton një fushëpamje të qëndrueshme, të natyrshme gjatë ndryshimit të fokusit.

Specifikimet

 • Zmadhim ultra i gjerë 10-18 mm

  Kapni një pamje më të gjerë ose zmadhoni deri në 18 mm për inkuadrim fleksibël.

 • Një model kompakt, i lehtë dhe me tërheqje

  150 g, mbledhje deri në 44,9 mm

 • Elemente PMo dhe UD

  Për model objektivi kompakt me cilësi të lartë imazhi

 • Motori STM

  Për fokusim të shtruar, të shpejtë dhe të heshtur

 • Kombinim i unazës së fokusimit/komandimit

  Për kontroll të lehtë mbi cilësimet e kamerës ose fokusimin manual

 • Stabilizim Imazhi

  Deri në 4 nivele me stabilizuesin optik dhe 6 nivele me stabilizues të kombinuar1

RF-S 10-18 mm F4.5-6.3 IS STM KRAHASUAR

RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM

RF-S 10-18 mm F4.5-6.3 IS STM

EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM

EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM

Madhësia e Imazhit

APS-C
APS-C

Gjatësia vatrore

10-18 mm
10-18 mm

Hapja maksimale e diafragmës

f/4.5-6.3
f/4.5-5.6

Ndërtimi i objektivit (elemente/grupe)

12 / 10
14/11

Nr. i teheve të diafragmës

7
7

Distanca më e afërt e fokusimit (AF)

0,14 m
0,22 m

Distanca më e afërt e fokusimit (MF)

0,086 m
0,22 m

Zmadhimi maksimal (AF)

0,23-fish
0.15x

Zmadhimi maksimal (MF)

Zmadhimi
0.15x

Kombinim i unazës së fokusimit/komandimit

Po
Jo

Stabilizuesi optik i imazhit1

4 ndalesa
4 ndalesa

Motor AF

Motori
Motori

Diametri i Filtrit

49mm
67 mm

Diametri x gjatësia maks. (mm)2

69 x 44,9
74,6 x 96

Pesha (g)

150
KAPACITET

 1. Testuar sipas standardeve CIPA
 2. Përmasat e objektivit kur është i mbledhur

Çfarë ka në kuti

Çdo gjë që ju nevojitet për një pamje më të gjerë dhe për të eksploruar krijimtarinë tuaj

 • Objektiv RF-S 10-18 mm F4.5-6.3 IS STM

 • Kapak pluhuri për objektiv RF

 • Kapaku i lentes E-49

 • Manuali i përdorimit

AKSESORË TË NGJASHËM

Shtojini objektivit këta aksesorë Canon për edhe më shuë kapacitet dhe prakticitet.

 • Aksesorët

  Qafore objektivi EW-53B

  Nuk lejon që drita verbuese të hyjë në lente, duke mos lejuar që shkëlqimi i padëshiruar të ndikojë në fotografitë.
 • Aksesorët

  Çantë objektivi LP814

  Kasë e butë mbrojtëse për lentet e zgjedhura RF.

KAMERA TË NGJASHME

 • Kamerat pa pasqyra

  EOS R10

  Kryeni hapat tuaja të radhës në fotografi dhe video me një kamerë pa pasqyra EOS R System të krijuar rreth një sensori madhësie APS-C.
 • Kamerat pa pasqyra

  EOS R50

  Krijoni përmbajtjen më tërheqëse me këtë kamerë EOS R pa pasqyrë, nga fotot e mprehta deri te filmat 4K dhe transmetimet e drejtpërdrejta. Të gjitha në një pajisje të dedikuar.
 • Kamerat pa pasqyra

  EOS R7

  Eksploroni natyrën me një kamerë që vjen me shpejtësi dhe cilësi sensacionale figure në një trup portativ APS-C të projektuar për të ardhmen.
 • Kamerat pa pasqyra

  EOS R100

  Krijoni kujtime të përsosura vizuale në cilësi të jashtëzakonshme me këtë kamerë intuitive EOS R që është gjithnjë gati.
 • OBJEKTIVA TË NGJASHËM

 • Lentet RF-S

  RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM

  Një objektiv zmadhues standard APS-C për serinë EOS R - që është ideal për situatat e përditshmërisë, si p.sh. familjen, stilin e jetesës, portretet dhe pushimet.
 • Lentet RF-S

  RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM

  Një objektiv zmadhues EOS R-series APS-C i gjerë deri në telefoto që është ideal për udhëtime, faunën e egër, sportin dhe stilin e jetesës.
 • Lentet RF-S

  RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM

  Afrohuni edhe më me këtë zmadhues telefoto, peshëlehtë, fleksibël, APS-C dhe gjeni një plan të ri për shkrepjen e udhëtimeve, sporteve, familjeve dhe kafshëve shtëpiake.
 • Objektiv zmadhimi ultrakëndgjerë

  RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM

  Një zmadhues RF 15-30mm kompakt dhe peshëlehtë, ideal për udhëtime që përfshijnë peizazhe urbane, peizazhe natyrore, arkitekturë dhe videoblogim në ecje e sipër.
 • Lentë me kënd të gjërë

  RF 16mm F2.8 STM

  Një objektiv kompakt dhe ekonomik, ultra i gjerë, kuadërplotë, 16mm për serinë EOS R, krijuar për videoblogerë dhe krijues përmbajtjesh.
 • ARTIKUJ TË NGJASHËM

  Shikoni se si përdoret objektivi RF-S 10-18 mm F4.5-6.3 IS STM me gamën e aksesorëve të videoblogimit të Canon.

  1. Deri në 6 nivele në trupat e serisë EOS R të pajtueshme, me stabilizim imazhi të integruar (IBIS).
  2. Kur përdoret me kamera të pajtueshme me sistemin EOS R, me korrigjim të ndryshimit të këndit të shikimit në modalitet video.