Kamera DSLR

Canon EOS 2000D

E lehtë dhe intuitive, kamera e parë DSLR ideale për të krijuar dhe për të ndarë kujtimet tuaja me një mjegullim të bukur të sfondit.

Zbuloni EOS 2000D

Zbuloni kreativitetin dhe kapni kujtimet me lehtësi.

Fotografi të mrekullueshme, video kinematografike

Kaloni te një sensor 24,1 megapikselë që ka deri në 19x më shumë sipërfaqe se shumë smartfonë*** për të regjistruar historitë tuaja me një mjegullim të bukur të sfondit, edhe në kushte të vështira të ndriçimit.

Një krijimtari me lehtësi

Shijoni regjistrimin e orientuar me Pamjen e drejtpërdrejtë me modalitetin Automatik krijues dhe shtoni elemente përfundimtare unike me Filtrat krijues. Thjesht drejtojeni dhe regjistroni për rezultate të shkëlqyera me Skenën inteligjente automatike.

Canon Camera

Jepuni jetë momenteve të përditshme me EOS 2000D

Shndërrojini momentet spontane në filma krijues në Full HD ose përdorni Pamjen e çastit të videos për të regjistruar me lehtësi momentet kryesore të ditës suaj.
Canon Camera

Regjistroni me vetëbesim

Kapni momentin ashtu si në kujtimet tuaja me Fokusin automatik preciz, 3,0 fps dhe DIGIC 4+. Provoni inkuadrimin e lehtë me inkuadruesin optik dhe shikoni rezultatet në një ekran LCD 7,5 cm.

Ndarja me lehtësi dhe regjistrimi në largësi

Transferojini në çast historitë tuaja drejt pajisjes inteligjente, për ndarje të lehtë në rrjetet sociale apo për kopjim në renë kompjuterike, si dhe shkrepni në distancë me Wi-Fi*, NFC** dhe aplikacionin "Canon Camera Connect".

Canon Camera

Canon synon të arrijë emetime neto zero të CO2 nga aktivitetet e veta të biznesit deri në vitin 2050

Ne do ta arrijmë këtë duke ofruar një përmirësim mesatar prej 3% në vit në indeksin e përmirësimit të emetimeve të CO2 të ciklit jetësor për produkt. I cili nëse do të ruhej do të sillte një ulje prej rreth 50% nga nivelet e vitit 2008 deri në vitin 2030. Ne e pranojmë se kjo është në përputhje me nivelin e reduktimit të kërkuar nga Marrëveshja e Parisit.

Ne do të vazhdojmë të kryejmë rishikime të objektivit nga një këndvështrim afatgjatë, si një mënyrë për të kontrolluar kontributin tonë në arritjen e një shoqërie me karbon të ulët.

Photographer looking down view finder

Eksploroni fuqinë e kamerës DSLR

Merrni udhëzime të lehta për fotografinë e DSLR-së me aplikacionin Photo Companion të Canon (mund të shkarkohet për Android dhe iOS). Shtoni lente dhe aksesorë ose merrni kontrollin manual kur të jeni gati.
Mësoni më shumë

Keni nevojë për ndihmë për të zgjedhur kamerën tuaj të parë DSLR?

Trupi i kamerës

EOS APS-C System

EOS 4000D

EOS APS-C System

EOS 2000D

Pikselë efektivë (afro MP)

18
24,1

i tipit 2,7"

tipi 2,7 (6,8 cm)
tipi 3,0 (7,5 cm)

Inkuadruesi optik

Po (dioptri fikse)
Po

pika AF

9
9

Regjistrimi i vazhdueshëm

3 fps
3 fps

BLIC i Integruar

Po
Po (hapja automatike)

Skena inteligjente automatike / Udhëzuesi i veçorive

Po
Po

Filtrat krijues

Po
Po

Filma

Video EOS
Video EOS

Aplikacioni Photo Companion*****

Po
Po

Aplikacioni Camera Connect****

Po
Po

Lidhshmëria

Mbështet
Wi-Fi dhe NFC***

Telekomanda****

Vetëm nëpërmjet pajisjes inteligjente
RS-60 ose nëpërmjet pajisjes inteligjente

Çfarë ka në kuti

Gjithçka që ju duhet për të kaluar në ciësinë e DSLR, vetëm shtoni një kartë memorieje dhe çantë për kamerën

 • Trupi i kamerës EOS 2000D

 • Kupë syri EF

 • Rripi i kamerës EW-400D

 • Battery Pack LP-E10

 • Karikuesi i baterisë LC-E10E

 • Kablloja elektrike për karikuesin e baterisë

 • Udhëzuesi i hapave të parë

Aksesorët e përputhshëm

 • Canon LP-E10

  Vazhdoni të regjistroni më shumë me një bateri rezervë për kamerën tuaj EOS 2000D.

 • Canon LC-E10E

  Shtoni një karikues të dytë në paketën tuaj që të mund të karikoni më shumë se sa një bateri në të njëjtën kohë.

 • Canon BP100

  Mbani kompletin tuaj DSLR, një tablet dhe sendet personale në mënyrë të sigurt në një çantë shpine të vetme.

 • SanDisk Ultra SDHC/SDXC UHS-I C10 Memory Card, 16GB

  Ruani fotot me transferim të shpejtë skedarësh dhe disenjim të sigurt për çdo klimë.

 • Canon HL100 Holster Camera Bag, Black

  Një çantë-këllëf nga "Canon", e fortë, elegante dhe rezistente, për të mbrojtur e mbajtur kamerën tuaj të nivelit fillestar DSLR dhe një objektiv.

 • Canon Speedlite 270EX II Flash

  Një blic praktik e kompakt "Speedlite" për raste të ndryshme

 • Canon RS-80N3 Remote Switch

  Shkrepni pa e prekur kamerën

 • Çelësi në largësi Canon RS-60E3

  Shkrepni foto pa e prekur kamerën, ideal për rastet kur dëshironi të shmangni dridhjet

 • Canon IFC-400PCU Interface Cable

  Transferojini fotot dhe filmat nga kamera juaj në "Mac" apo kompjuter përmes kësaj kablloje USB

 • Canon DR-E10 DC Coupler

  Lidheni "EOS DSLR" me një ushqyes AC

 • Canon TC-80N3 Timer Remote Control

  Shkrepini fotot pa e prekur kamerën dhe në intervale të rregullta për projekte fotointervalesh

Produktet përkatëse