EOS 200D
Blank-Rect Image

Canon EOS 200D

Kompakte, e thjeshtë dhe e gjithanshme - një kamerë që është e lidhur me jetën tuaj

Discover the EOS 200D

Zbuloni kamerën EOS 200D

Është më e lehtë se kurdoherë që realizoni fotografi dhe video të mrekullueshme

Shikoni videon

Një dizajn që ka kuptim

Me kontrolle instiktive dhe një ekran me prekje që duket si në smartfonin tuaj, kamera EOS 200D mund të përdoret me lehtësi që nga momenti i parë. Regjistroni me një inkuadrues optik të shndritshëm për ta parë botën ashtu si është në të vërtetë ose një ekran me kënd të ndryshueshëm që rrotullohet për të të ndihmuar të regjistrosh nga këndvështrime të pazakonta.

Shikoni specifikimet e plota të Canon EOS 200D

EOS 200D
EOS 200D

Fotografi që do t'ju pëlqejnë shumë për vite me radhë

Realizoni fotografi 24,2 megapikselë që janë të pasur me detaje dhe ngjyra dhe duket fantastike drejtpërdrejt nga kamera - të përsosura për printime të mëdha, libra fotografikë dhe galeri në internet, si dhe të shkëlqyera për të treguar histori me fotografitë tuaja. Ne i kemi dhënë kamerës EOS 200D një procesor DIGIC 7, në mënyrë që të mund t'i realizojë fotografitë në kushtet me ndriçim të dobët, si dhe Dual Pixel CMOS AF për fokusimin e Pamjes së drejtpërdrejtë më të shpejtë në botë.*

Regjistroni me një fokus të cekët

Sensori i madh APS-C i kamerës EOS 200D e bën të lehtë të regjistroni me një thellësi të cekët të fushës - ideale për portrete. Mbajini fytyrat vërtet të qarta në një sfond me një turbullim të bukur. Kjo është një metodë që përdoret nga fotografët profesionistë kudo në botë.

Më portative. Më shumë fotografi. Në më shumë vende

Kamera EOS 200D është kamera DSLR më e lehtë në botë me një ekran me kënd të ndryshueshëm,¹ e projektuar për t'u mbajtur pa peshuar shumë, kështu që mund ta shijoni fotografinë e kamerave DSLR në më shumë vende. Merreni për pushime, festa dhe organizime të tjera, ose thjesht dilni një shëtitje kur keni ndjesinë e krijimtarisë.

More portable. More photos. In more places

Si do të regjistroni?

Pavarësisht se si ju pëlqen ta përdorni një kamerë, EOS 200D ofron të njëjtin fokusim të shpejtë dhe të njëjtin rendiment me reagimin e menjëhershëm. Regjistroni me një inkuadrues optik pa vonesa që e tregon botën ashtu si është vërtet ose kompozoni me një ekran me kënd të ndryshueshëm si një smartfon dhe shijoni fokusin automatik (AF) të Pamjes së drejtpërdrejtë më të shpejtë në botë.*

How will you shoot?
Movies made easy too

Videot janë më të lehta po ashtu

Video Full HD me një cilësi të shkëlqyer mund të regjistrohen me lehtësi me Dual Pixel CMOS AF për një fokusim të vazhdueshëm.

Shikoni videon

Një mësim për fotografinë e shkëlqyer

Ndërfaqja e përdoruesit me udhëzime e kamerës EOS 200D ju ndihmon të zgjidhni parametrat e duhur për efektin që dëshironi të krijoni. Është si të keni një mësues personal për fotografinë që qëndron pranë jush.

A lesson in great photography

Në partneritet me pajisjet tuaja inteligjente

Shfletoni, redaktoni dhe ndani fotografitë nga kamera EOS 200D në smartfonin ose tabletin tuaj² - dhe kjo është e lehtë për ta bërë po ashtu. Një lidhje gjithmonë aktive e Bluetooth® me energji të ulët ju lejon të keni akses te kamera edhe nëse e keni në çantë.

In partnership with your smart devices

Aplikacioni Canon Photo Companion

Partneri i përsosur për çdo rrëfimtar të historive vizuale, aplikacioni ynë Photo Companion app ju ofron akses në përmbajtje dhe njohuri profesionale e të personalizuara, atëherë kur ju duhen më shumë - që t'u jepni vërtet jetë historive tuaja.

Zbuloni më shumë

Canon Photo Companion app
Welcome to the EOS family


Mirë se vini në familjen EOS

Ndërsa rritet krijimtaria juaj, po ashtu vepron edhe sistemi ynë i kamerave, aksesorëve dhe 80+ lenteve në mbështetje të nevojave tuaja.

Mësoni më shumë

Specifikimet

24.2 megapixel

24,2 megapikselë

Rezolucioni

5fps

5 fps

Regjistrimi i vazhdueshëm

Max ISO 25,600

ISO maksimale 25 600

Zgjerohet deri në ISO 51 200

EOS Movies

Filma EOS

Full HD me 30p

Optical viewfinder

Inkuadruesi optik

Me fokusin automatik me 9 pika

DIGIC 7

DIGIC 7

Procesor imazhi

Live View

Pamja e drejtpërdrejtë

Me Dual Pixel CMOS AF

Wireless link

Lidhja pa tel

Bluetooth®, NFC dhe Wi-Fi

Shikoni specifikimet e plota

Key Feature
What’s in the box

Çfarë ka në kuti

Trupi i kamerës dixhitale EOS 200D

Kupë syri EF

Kapak kamere R-F-3

Rripi i gjerë EW-400D

Karikuesi i baterisë LP-E17 (me kapakun e baterisë)

Njësia e baterisë LP-E17E

Kabllo elektrike

Lentet e rekomanduara

Aksesorët e përputhshëm

Produktet përkatëse

*250D (e zezë/argjendtë) është kamera më e lehtë në botë mes kamerave dixhitale me një objektiv, me sensor përmasash APS-C me refleks, me monitor lëvizës LCD. Përfshin baterinë dhe kartën e memories sipas direktivave të CIPA. Nga 9 prilli 2019 (sipas kërkimeve të "Canon").

Aplikacionet përkatëse

* Në kamerat dixhitale me lente të ndërrueshme me sensor të madhësisë APS-C me fokusin automatik (AF) me zbulimin e diferencave të fazës në planin e imazhit në datën 14 shkurt 2017, bazuar në kërkimet e Canon.

Matur me udhëzimet në përputhje me standardin CIPA dhe metodën e brendshme të matjes me lenten EF-S18-55mm F4-5.6 IS STM të montuar dhe të caktuar në 55mm me 1-Point AF (Fokusi automatik me 1 pikë) me pikën qendrore të zgjedhur, fokusin automatik me një shkrepje, Pamjen e drejtpërdrejtë me regjistrimin e imazhit me butonin e obturatorit. Modalitetet manuale në përdorim, EV12 (ISO 100 në temperaturën e dhomës).

¹ Kamera DSLR më e lehtë me sensorin APS-C me ekranin me kënd të ndryshueshëm. Pretendimi lidhet me modelin në ngjyrë të zezë: afro 453 g, matur sipas standardit të testimit CIPA. Nga data 28 qershor 2017, bazuar në kërkimet nga Canon, Inc.

² Me sistemet operative iOS 8.4 ose Andoid 5.0 ose më të larta. Aplikacioni Canon Camera Connect i disponueshëm nga Apple App Store ose Google Play.

Lidhja gjithmonë aktive mes pajisjes inteligjente dhe kamerës me Bluetooth® kërkon konfigurimin fillestar me aplikacionin Canon Camera Connect. Qëndrueshmëria e lidhjes Bluetooth® varet nga modeli i pajisjes inteligjente dhe faktorë të tjerë të mjedisit. Fjala dhe logot Bluetooth® janë marka tregtare të regjistruara që zotërohen nga Bluetooth SIG, Inc. dhe çdo përdorim i këtyre markave nga Canon Inc. bëhet me licencë. Markat tregtare dhe emrat tregtarë të tjerë janë të pronarëve të tyre përkatës. Kërkon Bluetooth® versioni 4 ose i mëvonshëm dhe iOS 8.4, Android 5.0 ose më i lartë.

Awards