PRINTIMI

Çlironi potencialin tuaj krijues me programet dhe paketat e printimit të Canon

Canon ofron një sërë zgjidhjesh printimi – për fletore me foto, printime administrative, promovimin e biznesit tuaj dhe më tej. Zbuloni se cili është i duhuri për projektin tuaj të ardhshëm.
Një laptop qëndron i hapur në një tryezë me programin Canon Easy-PhotoPrint në ekran, letrën Canon në të majtë dhe një printer Canon në të djathtë.

Printimi mund t'ju ndihmojë të arrini kaq shumë, që nga shprehja e krijimtarisë suaj në mënyra të reja emocionuese deri te mposhtja e punëve të mbetura administrative. Canon ofron një sërë programesh dhe paketash printimi, secila prej të cilave ju ndihmon të përfitoni më të mirën nga printeri juaj Canon, qoftë për dokumente të rëndësishme pune, arte dhe punëdore ose për t'u dhënë jetë fotografive tuaja të çmuara.

Por jo çdo program është i duhuri për çdo qëllim ose i pajtueshëm me çdo printer, kështu që si ta dini se cilin të përdorni? Për t'ju ndihmuar të vendosni se cili program Canon është më i miri për nevojat tuaja, ne kemi hartuar këtë udhëzues të dobishëm, për t'ju përcjellë përmes një sërë detyrash printimi dhe programeve dhe paketave që mund t'i bëjnë ato më të shpejta, më të lehta dhe më krijuese.

Printimi i përsosur i fotografive: Canon PRINT

Një tabletë me programin Canon PRINT të hapur qëndron mbi një printer Canon me një foto që del, foto të tjera të shpërndara pranë tij në një tryezë.

Programi Canon PRINT nuk është vetëm për printim me valë – ai mund të përdoret dhe për fotokopjim dhe skanim. Skanimet mund të dërgohen drejtpërdrejt në smartfon për t'i përdorur ose shpërndarë sipas dëshirës.

Printerë të përputhshëm: modelet Canon PIXMA dhe MAXIFY

Pajisjet e përputhshme: me iOS dhe Android

Mënyra më e mirë për të shfaqur një foto të jashtëzakonshme është me një printim po aq të bukur. Po kështu, printimi i dobët mund të zhbëjë gjithë punën e vështirë dhe krijimtarinë që keni hedhur në fotot tuaja, kështu që është e rëndësishme ta bëni siç duhet kur e ktheni koleksionin tuaj fotografik në një katalog fizik. Kur printoni foto nga smartfoni, programi Canon PRINT është mjeti i përsosur për t'i kthyer fotografitë digjitale në punime të bukura artistike. Madje mund ta përdorni programin për të kontrolluar statusin e printerit dhe nivelet e bojës, dhe të siguroheni që printimet të dalin në mënyrë perfekte çdo herë.

Nisja me punëdoren: Canon Creative Park

Një dorë mban një smartfon me programin Creative Park të hapur pranë një përzgjedhjeje letrash dhe shabllonesh për punëdore.

Canon Creative Park është vendi ideal për këdo që i pëlqen t'i bëjë gjërat vetë. Pavarësisht nëse po krijoni dekorime për festën e ditëlindjes, kartolina me dore për festat e fundvitit ose thjesht kërkoni diçka për të bërë me familjen në një ditë me shi, programi ka shumë dizajne për të zgjedhur.

Printerë të përputhshëm: Modele të mbështetura Canon Inkjet

Pajisjet e përputhshme: me iOS dhe Android

Kur bëhet fjalë për punëdoren, i vetmi kufi i vërtetë është imagjinata juaj, por ju ndihmon të keni një bazë të gjerë burimesh në dispozicion për ide dhe për të printuar shabllone ose dizajne. Programi Canon Creative Park është një qendër për këdo që i pëlqejnë punëdoret, vetë ose me familjen. Me shfletim dhe kërkim të lehtë, ai vjen me më shumë se 4000 shabllone dhe dizajne me përdorim falas, nga kartolinat deri te shabllonet origami. Më mirë akoma, mund t'i modifikoni dhe personalizoni dizajnet dhe t'i printoni në çast nga printeri Canon.

Në lidhje me biznesin tuaj: Canon PosterArtist

Një poster për një biznes të quajtur Maria's Cakes është ngjitur në një mur, logoja e kompanisë në qendër dhe fotot e ëmbëlsirave përreth.

Çfarëdo që bën biznesi juaj, duhet të synoni të dallojë nga konkurrentët. Canon PosterArtist ju jep akses në qindra shabllone me disenjim profesional që mund t'i modifikoni me fjalët dhe imazhet tuaja.

Printerë të përputhshëm: modelet Canon MegaTank, MAXIFY dhe PIXMA

Pajisjet e përputhshme: kompjuterë me macOS dhe Windows

Ndërsa programi Canon Easy-PhotoPrint Editor mund t'ju ndihmojë të merrni nën kontroll detyrat më të vogla të administrimit, për të promovuar biznesin tuaj ose veten tuaj, do t'ju bënte më shumë punë Canon PosterArtist. Programi në internet ju jep akses në mijëra foto arkivi dhe ide dizajni për t'ju ndihmuar të dalloheni.

Printoni afishe, banderola dhe fletushka për të tërhequr vëmendjen e klientëve të rinj, ose tabela për të treguar ofertat tuaja më të fundit. Përdorni mjetet intuitive të redaktimit për të personalizuar shabllonet dhe për të krijuar modele që pasqyrojnë biznesin dhe personalitetin tuaj. Madje mund të gjeneroni kode QR – ideale për t'u dhënë klientëve të mundshëm një mënyrë të thjeshtë për të mësuar më shumë rreth shërbimeve tuaja.

Kolazhe, fletore shënimesh dhe kalendarë: Canon Easy-PhotoPrint Editor

Një grua mban një faqe nga një kalendar përpara një printeri Canon, me Canon Easy-PhotoPrint Editor të hapur në një laptop pranë saj.

Paketa Canon Easy-PhotoPrint Editor është projektuar duke pasur parasysh të gjithë familjen. Opsioni "Kalendari" ju mundëson të dizajnoni kalendarin tuaj, të shfaqni fotot familjare gjatë gjithë vitit ose t'i prezantoni si një dhuratë të personalizuar një personi të dashur.

Printerë të përputhshëm: Modelet e e mbështetura të Canon PIXMA dhe të formatit të madh

Pajisjet e përputhshme: me iOS dhe Android; kompjuterët me macOS dhe Windows

Vendosini të gjitha kujtimet tuaja me njerëzit e dashur në një vend duke krijuar një kolazh ose një libër fotografish duke përdorur Canon Easy-PhotoPrint Editor në pajisjet dhe kompjuterët tuaj inteligjentë.

Me redaktuesin e tij të paraqitjes dhe gamën e shablloneve, mund të përdorni Easy-PhotoPrint Editor për të dizajnuar kolazhe të printueshme ose për të printuar ngjitëse për të hyrë direkt në librin tuaj të shënimeve ose në pjesën e pasme të kutisë së telefonit tuaj. Mund ta përdorni gjithashtu programin për të krijuar kalendarë me fotot tuaja të preferuara.

Ky program nuk e ka kot 'Easy' (I lehtë) në emër - Easy-PhotoPrint Editor është i thjeshtë dhe i drejtpërdrejtë për t'u përdorur, që të mund të përqendroheni në dizajnimin dhe printimin e kujtimeve tuaja të dashura.

Heqja e administratorit: Canon Easy-PhotoPrint Editor

Një pamje ekrani nga programi Canon Easy-PhotoPrint Editor që tregon opsionet për shabllonet, duke përfshirë kartëvizitat, kartelat me foto, fletoret me foto dhe kolazhet.

Canon Easy-PhotoPrint Editor ofron opsione të ndryshme për të ndihmuar në realizimin e projekteve tuaja, nga kartëvizitat dhe kartelat me foto deri te fletoret me foto dhe kolazhet.

Një grua që përdor programin e redaktuesit Canon Easy-PhotoPrint në telefonin e saj ndërsa është ulur në një divan pranë një foshnje të buzëqeshur.

Mund të zgjidhni imazhe dhe dokumente drejtpërdrejt nga pajisja juaj, ose nga hapësira ruajtëse në renë kompjuterike ose llogaritë e rrjeteve sociale, më pas thjesht modifikoni, personalizoni dhe printoni.

Nëse lista juaj e detyrave duket pak e rrëmujshme, programi Canon Easy-PhotoPrint Editor mund t'ju ndihmojë të kurseni kohë dhe përpjekje duke përshpejtuar printimet administrative me gamën e vet të shablloneve. Nëse sapo keni nisur një kompani të re, përdorni shabllonin e kartëvizitave për t'ju ndihmuar të bëni emrin tuaj, ose shabllonin e kartelave me foto për të nxjerrë kartela për stafin. Po organizoni ruajtjen? Mund të përdorni shabllonet me etiketë disku të diskut të Easy-PhotoPrint Editor për të ndihmuar në organizimin e mjeteve ruajtëse fizike.

Thjeshtimi i proceseve të punës: Canon Easy-Layout Editor

Një pamje ekrani e Canon Easy-Layout Editor, me një kuti në të majtë për të hedhur skedarët dhe opsione duke përfshirë Collect and print, Free Layout dhe Tiling/Poster në të djathtë.

Canon Easy-Layout Editor është një mënyrë e shpejtë dhe e lehtë për të mbledhur lloje të ndryshme dokumentesh në një vend, duke ju lejuar të kombinoni skedarë si PDF dhe imazhet në një faqe të vetme.

Një pamje ekrani e Canon Easy-Layout Editor që tregon një imazh të një qeni të ndarë në katër me opsionin Tiling/Poster.

Canon Easy-Layout Editor përmban gjithashtu një opsion të dobishëm për Tiling/Poster, i cili ju mundëson të ndani një foto në disa fletë dhe ta printoni si një imazh të madh.

Printerë të përputhshëm: Modelet e Canon Inkjet

Pajisjet e përputhshme: kompjuterët me Windows

Nëse jeni duke krijuar fletëpalosje për prezantimin e madh në punë, ose thjesht keni nevojë për dokumentacionin tuaj fizik të organizuar siç duhet, programi Canon Easy-Layout Editor për kompjuterët me Windows ju lejon të rregulloni skedarët PDF, dokumentet e tekstit, imazhet dhe faqet e internetit shpejt dhe me lehtësi, që të mos ju duhet të printoni nga shumë programe.

Duke ju lejuar të grumbulloni dhe organizoni një sërë llojesh skedarësh dhe dokumentesh, Easy-Layout Editor ju ndihmon të kurseni letër dhe kohë duke vendosur gjithçka të rëndësishme në një vend.

Argëtim me minifotot: Canon SELPHY Photo Layout

Një telefon që shfaq programin Canon SELPHY Photo Layout në një tryezë pranë një printeri portativ Canon SELPHY Square QX10 dhe një dekoriv telefoni me rruaza.

I shpejtë, intuitiv dhe i lehtë për t'u përdorur, programi Canon SELPHY Photo Layout plotëson më së miri printerët Canon SELPHY, siç është SELPHY Square QX10. Printoni fotot e smartfonit direkt nga programi, duke mundësuar optimizimin e imazhit ndërsa synoni printime me balancim optimal.

Një ekran brenda programit Canon SELPHY Photo Layout, me një foto të një qeni në të djathtë dhe opsione për printime të ndryshme në të majtë.

Aplikacioni përfshin një sërë finicionesh dhe veshjesh, që të personalizoni imazhet për të arritur pamjen që dëshironi.

Printera të përputhshëm: Canon SELPHY CP1500, SELPHY CP1300 dhe SELPHY Square QX10

Pajisjet e përputhshme: me iOS dhe Android

Nëse përdorni një nga printerët SELPHY të Canon, programi Canon SELPHY Photo Layout për iOS dhe Android është ideal për të redaktuar dhe për t'u argëtuar me fotot tuaja. Ai ju jep shabllone të shumta për të zgjedhur, duke ju lejuar të paraqisni e printoni pamje individuale ose në grup njëherësh – madje ka një strukturë vertikale faqeshënuesish, që të krijoni faqeshënuesit tuaj1.

Programi ju lejon gjithashtu të personalizoni imazhet me tekst, bordura dhe pulla për t'i bërë vërtet unike. Mund të zgjidhni finicionin e printimeve, për të përshtatur pamjen dhe ndjesinë e produktit përfundimtar, dhe të printoni ngjitëse për fletore me foto ose personalizimin e teknologjisë suaj.

Programi SELPHY Photo Layout ju lejon gjithashtu të shtoni kode QR1, të cilat mund të përdoren për t'u lidhur me një faqe interneti, albume në internet ose video. Kjo është ideale kur u dhuroni imazhe shoqërisë dhe familjes, pasi mund t'i befasoni me një arkiv të tërë të kujtimeve tuaja të preferuara. Siç e prisnit, programi SELPHY Photo Layout është intuitiv për t'u përdorur dhe ofron një mënyrë të shpejtë dhe të qetë për të printuar drejtpërdrejt nga smartfoni në një printer SELPHY.

Shtimi i një note personale: Canon Mini Print

Një palë duar mbajnë një smartfon dhe një printer Canon Zoemini 2, duke përdorur programin Canon Mini Print për të krijuar një kolazh.

Programi Canon Mini Print ju lejon të përdorni portativitetin e plotë të Canon Zoemini 2 ose të Canon Zoemini S2. Redaktojini imazhet shpejt në lëvizje, pavarësisht nëse i keni marrë në smartfon apo në Canon Zoemini S2, dhe printoni drejtpërdrejt nga programi për t'ua dhuruar shoqërisë dhe familjes.

Printerët e përputhshëm: Modelet e Canon Zoemini

Pajisjet e përputhshme: me iOS dhe Android

Nëse keni ndonjë nga modelet e Canon Zoemini, ka të ngjarë të dëshironi të personalizoni fotot e çastit. Duke përdorur programin Canon Mini Print, mund ta shprehni krijimtarinë tuaj duke shtuar ngjitëse sezonale, korniza, filtra dhe tekst në imazhet tuaja të familjes, shoqërisë dhe aventurave – nota ideale përfundimtare përpara se të printoni fotot ngjitëse. Për të apasionuarit pas fletoreve me foto, programi Canon Mini Print ju lejon gjithashtu të shpalosni individualitetin tuaj dhe t'uepni jetë fotografive tuaja me vizatime e shënime.

Aplikacioni Mini Print lidhet më së miri me albumin e kamerës dhe mund të lidhet dhe me llogaritë tuaja arkivuese në rrjetet sociale dhe renë kompjuterike, duke ju lejuar të modifikoni, personalizoni dhe printoni edhe fotografitë e smartfonit dhe të kamerës. Programi mund të përdoret dhe për të bërë foto duke përdorur efekte të drejtpërdrejta dhe realiteti të zgjeruar – për autoportrete po aq unike sa ju.


Shkruar nga Peter Wolinski dhe Claire Gillo


macOS është markë tregtare e Apple Inc., e regjistruar në SHBA dhe shtete e rajone të tjera.

 1. Funksioni nuk ofrohet për të gjithë printerët. Referojuni tabelës së përputhshmërisë së veçorive.

Produktet e lidhura

Artikuj të ngjashëm

 • A top-down image of a Canon PIXMA printer outputting a large photo print. A phone displaying a camera roll is on the desk beside it.

  PRINTIMI

  Printerët më të mirë të Canon për foto

  Pavarësisht nëse dëshironi t'i shfaqni fotot në kornizë, libër shënimesh apo si ngjitëse, gjeni printerin më të mirë që u përshtatet nevojave tuaja krijuese.

 • Shpjegimi i llojeve të letrës

  PRINTIMI DHE PUNËDORET

  Shpjegimi i llojeve të letrës

  Eksploroni llojet e ndryshme të letrës Canon me këtë udhëzues praktik blerjeje.

 • Një grua pret shabllone të "Creative Park" teksa qëndron ulur në një tryezë prej druri, mbi të cilën është vendosur një printer Canon PIXMA dhe një koleksion materialesh pune.

  PRINTIMI

  Printerët më të mirë për punëdore

  Nga projektet familjare deri te ato profesionale, Canon-i ka printerin e përkryer për ju.

 • Një foto nga lart-poshtë e një ditari të hapur listimi së bashku me shabllonet e bordurave nga Creative Park dhe një printer Canon PIXMA.

  PRINTIM KRIJUES

  Printoni listat, planet dhe qëllimet

  Bëhuni krijues me një printer Canon PIXMA dhe qëndroni të organizuar dhe të vëmendshëm gjatë gjithë vitit.