PRINTIMI

Krijoni posterë, fletushka dhe më shumë me Canon PosterArtist

Zbuloni se si bizneset e vogla mund të bëjnë dizajne posterësh profesionalë që tërheqin vëmendjen shpejt, lehtë dhe falas.
Dizajne të printuara nga Canon PosterArtist në një tryezë përpara një printeri Canon MAXIFY.

Pavarësisht nëse jeni duke reklamuar një biznes të vogël, duke organizuar aktivitet bamirësie, një takim lokal ose duke promovuar thuajse çfarëdolloj shërbimi, duhet ta përcillni mesazhin në mënyrë të qartë dhe krijuese. Me një gamë të gjerë shabllonesh, imazhesh dhe shkronjash, Canon PosterArtist ju jep të gjitha mjetet që ju nevojiten për të bërë një poster në internet falas.

Programi në internet ofron akses të shpejtë dhe të lehtë në qindra shabllone të dizajnuara në mënyrë profesionale, duke mbuluar gjithçka, nga posterët, pankartat dhe fletushkat te menytë, ftesat për festa, kalendarët, certifikatat e më tej.

Shabllonet janë të thjeshta për t'u përshtatur me tekstin dhe imazhet tuaja, madje mund të krijoni kode QR – ideale për t'u dhënë klientëve potencialë një mënyrë të thjeshtë për të mësuar më shumë rreth shërbimeve tuaja.

Hapat e parë me krijuesin e posterëve të Canon në internet

Një pamje ekrani e Canon PosterArtist që tregon produktet dhe temat e disponueshme.

Shabllonet e PosterArtist e bëjnë të shpejtë dhe të lehtë krijimin e një produkti të përfunduar. Një përditësim i softuerit ka sjellë 300 dizajne të reja – duke e çuar totalin në 1400.

Një pamje ekrani e Canon PosterArtist që tregon një shabllon në kategorinë "Food and Beverage".

Nëse dëshironi të krijoni një poster për të promovuar një ëmbëltore, për shembull, mund të zgjidhni një shabllon nga kategoria Food and Beverage.

Canon PosterArtist është i pajtueshëm me Windows dhe macOS. Mund të identifikoheni me një llogari ekzistuese në internet, si Google, Facebook ose Twitter, ose të krijoni Canon ID tuaj të sigurt.

Nga faqja kryesore e PosterArtist, mund të zgjidhni atë që dëshironi të krijoni, ose të shfletoni nëpër shabllonet me tematikë. Kategoritë përfshijnë "Retail/Distribution", "Food and Beverage", "School/Education", "Events" etj.

Nëse jeni me nxitim, ka dhe një opsion Auto Design. Zgjidhni produktin tuaj, futni kategorinë, titullin, diçiturën dhe mesazhin, si dhe deri në tri imazhe dhe PosterArtist do të gjenerojë menjëherë një përzgjedhje opsionesh.

PosterArtist v1.1 ka shtuar disa veçori të tjera për të kursyer kohë dhe për t'i bërë proceset tuaja të punës më efikase. Ka një sërë modelesh të reja për printim të dyanshëm, kështu që një administrator restoranti, për shembull, mund të printojë lehtësisht menytë e dyanshme. Tani mund të importoni gjithashtu një fletëllogaritëse të Microsoft Excel® në shabllone, duke ju mundësuar të krijoni modele të personalizuara ose të përshtatura të të njëjtit dizajn – si p.sh. grup kuponësh, secilin me një kod unik.

Shtimi i imazheve

Një pamje ekrani e Canon PosterArtist që tregon një shabllon posteri në kategorinë "Food and Beverage" me imazhet e përditësuara.

Zgjidhni Add Files te paneli Files për të ngarkuar imazhet tuaja. Ka gjithashtu një përzgjedhje fotografish arkivi dhe përmbajtjesh të gatshme prej nga mund të zgjidhni në panelin Photos.

Një pamje ekrani e Canon PosterArtist që tregon një shabllon posteri me imazhet e përditësuara.

Zgjidhni imazhin e shabllonit që dëshironi të zëvendësoni dhe klikoni dy herë mbi miniaturën në panelin Files për të importuar imazhin e ri në dizajnin tuaj.

Mund të shtoni imazhet tuaja nga pajisja që po përdorni, ose nga shërbimet e bazuara në renë kompjuterike, duke përfshirë Google Drive™, Dropbox™ dhe Microsoft OneDrive®. Ka dhe një opsion për kërkimin dhe shtimin e fotografive pa pagesë direkt nga një larmi arkivash fotografikë.

Ka opsione të ndryshme redaktimi të fotografive, duke përfshirë Auto Photo Fix që zbaton korrigjimin e dritës së prapme dhe të ekspozimit, si dhe mundëson rregullime manuale për korrigjimin dhe mprehtësinë e ngjyrave, ose për kalimin në bardhezi ose zbatimin e një ngjyrimi sepie.

Personalizimi i përmbajtjes suaj

Një pamje ekrani nga Canon PosterArtist që tregon një poster për një ëmbëltore lokale, me opsione modifikimi në një panel në anën e djathtë.

Rregulloni mirë posterin duke përshtatur madhësinë e shkronjave, ngjyrën e sfondit dhe hapësirën e tekstit ose duke ndryshuar raportin e pamjes.

Një pamje ekrani e Canon PosterArtist që tregon një banderolë për një ëmbëltore lokale.

Pasi të keni finalizuar ngjyrat dhe fontet, mund të krijoni banderolat dhe fletushkat përkatëse.

Teksti mund të shtohet horizontalisht ose vertikalisht dhe është e lehtë të eksperimentoni me ngjyrat dhe qindra fontet e disponueshme për të marrë saktësisht stilin dhe pamjen që dëshironi. Opsionet e Clipart janë ideale për krijimin e logove me porosi.

Për ta bërë një dizajn vërtet të spikatur, ka opsione ari dhe argjendi në paletën e gjerë të ngjyrave. Ngjyrat fluoreshente janë gjithashtu të disponueshme, kur mbështeten nga printerët e formatit të madh të serisë Canon imagePROGRAF GP.

Nëse nuk jeni të kënaqur me ndonjë nga ndryshimet tuaja, është e thjeshtë t'i zhbëni/ribëni duke përdorur shigjetat prapa dhe përpara.

Printimi i dizajneve tuaja

Një poster me porosi i krijuar me Canon PosterArtist që del nga një printer Canon MAXIFY.

Për të printuar krijimet tuaja, do t'ju duhet një printer i përputhshëm Canon si p.sh. Canon MAXIFY GX3040, një opsion me efikasitet kostoje për printime me volum të lartë.

Kur të jeni gati për të printuar, klikoni në butonin Proceed to print - do t'ju duhet të shkarkoni dhe instaloni një modul printimi kur ta bëni për herë të parë.

Një printer rendimenti të lartë Canon MegaTank si MAXIFY GX3040 ose GX4040 do të ishte ideal për printimin e vëllimeve të mëdha të dokumenteve me cilësi të lartë. Të dy modelet mund të printojnë gjithashtu banderola me gjatësi deri në 1.2m dhe janë të pajisura me një kasetë të sheshtë të pasme për materiale deri në 0.7mm trashësi, ideale për krijimin e materialeve për pikat e shërbimit.

Printerët MAXIFY dhe PIXMA nga Canon që mbështesin printimin e bazuar në renë kompjuterike ju mundësojnë të krijoni dizajne në shtëpi ose kur punoni në distancë që mund të printohen në zyrë.

Përhapni mesazhin tuaj

Një poster dhe banderolë e printuar që promovon një ëmbëltore të sistemuar në një përparëse gri së bashku me gota matëse dhe një lugë druri.

Eksperimentoni me ngjyra të theksuara, imazhe tërheqëse dhe një mesazh të paharrueshëm dhe krijoni afishe, pankarta dhe fletushka tërheqëse me përpjekje minimale.

Është e lehtë ta mendosh një poster, banderolë, fletushkë apo meny si diçka thjesht fizike, por mund dhe t'i shkarkoni dizajnet për t'u përdorur në faqet e internetit dhe kanalet e rrjeteve sociale.

Modelet mund të ruhen në kompjuterin tuaj ose përditësimi i softuerit PosterArtist përfshin opsione të integruara për ruajtje në Google Drive, Dropbox dhe Microsoft OneDrive, në mënyrë që të mund t'i hapni kudo, si dhe t'i ndani me kolegët, familjen dhe miqtë.

Nga banderolat e furrave dhe menytë e hamburgerëve te shitjet verore dhe reklamat e punës, Canon PosterArtist mund të largojë stresin e krijimit të materialeve të marketingut për biznesin tuaj të vogël.

Matthew Richards & Sarah Bakkland
 1. macOS është markë tregtare e Apple Inc., e regjistruar në SHBA dhe shtete e rajone të tjera.
 2. TWITTER është markë tregtare e Twitter Inc. ose e filialeve të saj.
 3. Google dhe Google Drive janë marka tregtare të Google LLC dhe kjo faqe nuk është e mbështetur nga Google as e lidhur me të në ndonjë mënyrë.
 4. Dropbox është një markë tregtare e Dropbox, Inc.
 5. Microsoft Excel dhe OneDrive janë marka tregtare të regjistruara të Microsoft Corporation në SHBA dhe shtete të tjera.

Produktet e lidhura

Artikuj të ngjashëm

 • PRINTIMI

  Aplikacioni i duhur i printimit Canon për ju

  Bëhuni krijues dhe organizohuni me programet e printimit të Canon – ka një që i përshtatet çdo projekti.

 • PRINTIMI

  Printerët MegaTank për biznese

  Si mund të përfitojë biznesi nga cilësia dhe kostot e ulëta të përdorimit të printerëve MegaTank.

 • PRINTIMI

  Si të përdorni një printer me valë

  Mënyra inteligjente për të përfituar sa më shumë nga printeri juaj me valë.

 • PRINTIMI

  Printerët më të mirë për disenjatorët

  Printerët janë mjete thelbësore për disenjatorët - ne ju ndihmojmë të zgjidhni modelin e duhur për nevojat tuaja.