Canon 1D X Mark III

Canon EOS-1D X Mark III

Jeta është plot me momente të papërsëritshme. Shkrepni më shumë prej tyre me anë të "EOS-1D X Mark III" dhe tregojini botës historinë tuaj vizuale.

Galeria

Fotografi, pa limite

Kur kushtet vështirësohen, ka ndriçim të dobët dhe jeni nën presion, "EOS-1D X Mark III" ju lejon të shkrepni foto fitimtare përpara konkurrentëve. Është mjeti ideal krijues, me rezultate të jashtëzakonshme në ndriçim të ulët, vetëfokusim me vetëtrajnim të thelluar dhe video 5.5K Raw.

Canon EOS-1D X Mark III
Fast, precise and powerful without compromising quality

I shpejtë, i përpiktë dhe i fuqishëm pa cenuar cilësinë:

Shihni pikat e forta të "Canon EOS-1D X Mark III"

Shikoni videon

Faster than fast. Quicker than quick.

Shpejtësi marramendëse. marramendëse

Disa momente janë të papërsëritshme. Ikin në të qindtat e sekondës, për të mos u kthyer më. Ruajini përgjithmonë me "EOS-1D X Mark III", duke shkrepur aksionin deri në 20 fps.

Zbuloni më shumë

Intelligent AF that will blow your mind

Vetëfokusim inteligjent që do t'ju lërë pa mend

Shkrepini fotot me qartësi dhe mprehtësi mahnitëse. Algoritmet e vetëtrajnimit të thelluar të vetëfokusimit njohin çdo lloj situate dhe mund të gjurmojnë edhe fytyra të fshehura pas syzeve apo kokores.

Zbuloni më shumë

Remarkable quality in poor conditions

Cilësi e lartë në kushte të vështira

Procesori "DIGIC X" dhe 20 megapikselët me porosi janë të jashtëzakonshëm në ndriçim të ulët – deri në ISO 102 400, me zgjerim deri në 819 200. "EOS-1D X Mark III" ofron një diapazon të jashtëzakonshëm dinamik.

Zbuloni më shumë

A formidable filmmaking machine

Një aparaturë mahnitëse filmimi

Kur vjen puna te videoja, "EOS-1D X Mark III" përshtatet me thuajse çfarëdo procesi pune. Shkrepni në 4K 60p kuadërplotë ose filmime 5.5K RAW që krijojnë shanse të reja krijuese.

Zbuloni më shumë

Ruani lidhjet, jini konkurrent

Qoftë nëse jeni në stadiume të pajisura me "Ethernet" apo nëse po transmetoni pamje me afat të ngushtë me anë të "Wi-Fi", "EOS-1D X Mark III" ju mban përpara konkurrencës.

Zbuloni më shumë

Stay connected, stay competitive

Një zgjatim i mendjes suaj krijuese

Duke marrë anët më të mira nga kamerat tona DSLR dhe pa pasqyra, "EOS-1D X Mark III" është projektuar për të qenë i fortë, i qëndrueshëm dhe intuitiv – sa më pranë të padukshmes që mund të jetë një kamerë.

Zbuloni më shumë

An extension of your creative mind

Specifikimet

20 megapixel full-frame sensor

Sensor kuadërplotë 20-megapikselësh

Me diapazon dinamik dhe ndjeshmëri të lartë ISO

5.5K Raw video

Video 5.5K Raw

Filmoni me cilësi maksimale figure

DIGIC X image processor

Procesori i figurës DIGIC X

Për shpejtësi rrufe dhe cilësi mahnitëse figure

Filmmaking at 4K/60p

Filmime në 4K/60p

Filmoni video në ekran të plotë deri në rezolucion 4K dhe 60 fps me "Canon Log" dhe H.265

Up to 20 fps continuous shooting

Shkrepje e vazhduar deri në 20 fps

Shkrepni deri në 20 fps në modalitet "Live View" dhe në 16 fps kur përdorni inkuadruesin optik

Dual Pixel CMOS AF

Dual Pixel CMOS AF

Fokusohet me shpejtësi rrufe gjatë fotografimit dhe shtruar gjatë filmimit

Shikoni specifikimet e plota

Canon 1D X Mark III

Ka dalë firmuer i ri që nga 2 dhjetori 2021, duke shtuar gjurmim të përmirësuar të kokave në sistemin AF, plus një numër funksionesh të tjera të dobishme. Shkarkim nga faqja e suportit.

Shikoni specifikimet e plota

Merrni mbështetje

Shkarkojini këtu pamjet në rezolucion të plotë në arkiv zip

Krahasim mes "EOS-1D X Mark III" dhe "EOS-1D X Mark II"

Trupi i kamerës

EOS-1D X Mark III

EOS-1D X Mark III

EOS-1D X Mark II

EOS-1D X Mark II

Sensor

Sensor CMOS, 20,1-megapikselësh

Sensor CMOS, 20,2-megapikselësh

Ndjeshmëria ISO

ISO 100-102,400 (H: ISO 819,200)

ISO 100-51,200 (H: ISO 409,600)

Shkrepje e vazhduar (OVF/Live View)

16/20 fps

14 fps/16 fps* pa gjurmim me vetëfokusim

Numri i pikave të vetëfokusimit (OVF/LV)

191/3869

61/2583

EV më e ulët e vetëfokusimit

-4 EV/-6 EV pamje e drejtpërdrejtë

-3

Jeta e baterisë

2850

1210

Formatet e skedarëve

CR3 (RAW), JPEG, HEIF

CR2 (RAW), JPEG

Lidhja pa tela

"Wi-Fi" dhe "Bluetooth" të integruara / WFT-E9

"Wi-Fi" përmes adaptorit WFT-E8

Lidhje me valë

"Gigabyte Ethernet" i shpejtësisë së lartë dhe USB C

"Gigabyte Ethernet" dhe USB 3

Jetëgjatësia e shkrehësit

500 000

400 000

Rezolucionet e filmimit

5.5K RAW (60p), 4K DCI (60p), 4K UHD (60p), Full-HD (120p)

Video 4K (60p), Full HD (120p)

Faktori i prerjes së filmave

DCI gjerësie të plotë, prerje 1,3-fishe

1,3-fish

Filmim në RAW

Po

Jo

Memoria

2 CFexpress

1 "Cfast", 1 "Compact flash"

GPS

Po, i integruar

Po, i integruar

Pesha (standardi CIPA)

1440 g

1530 g

* Shpejtësi maksimale shkrepjeje prej 20 fps në modalitetin e pamjes së drejtpërdrejtë.

Në duart e profesionistëve

Lentet e rekomanduara

What’s in the box

Çfarë ka në kuti

Kamera që mund të transformojë mënyrën si punoni

Trupi i "EOS-1D X Mark III"

Rripi i kamerës

Kupa e syrit EG

Karikuesi LC-E19

Bateria LP-E19

Kablloja e ndërfaqes IFC-100U (USB C)

Mbrojtësja e kabllove

Aksesorët e përputhshëm

Speedlite EL-1

Speedlite EL-1

Një Speedlite i avancuar që ofron qëndrueshmëri të jashtëzakonshme dhe performancë të avancuar shpejtësie të lartë në një trup të fortë e rezistent ndaj kushteve atmosferike.

1169C002 - Canon LP-E19 Battery Pack

Canon LP-E19 Battery Pack

Një bateri rezervë ose këmbimi origjinale nga "Canon" për kamerën tuaj të pajtueshme.

Canon Speedlite 600EX II-RT Flash

Canon Speedlite 600EX II-RT Flash

Një blic "Speedlite" rendimenti të lartë për fotografët profesionistë

1170C003 - Canon LC-E19 Battery Charger

Canon LC-E19 Battery Charger

Një karikues baterie rezervë ose këmbimi për kamerën tuaj të pajtueshme

Canon Speedlite MR-14EX II Macro Ring Lite Flash

Canon Speedlite MR-14EX II Macro Ring Lite Flash

Ndriçimi i botës makro

3677V374 - SanDisk Extreme PRO® CFexpress™ Card Type B, 512 GB

SanDisk Extreme PRO® CFexpress™ Card Type B, 512 GB

Përfitoni shpejtësi të larta që tejkalojnë kartat e tjera "SanDisk" dhe filmoni shtruar në "RAW 4K" me rendiment të qëndrueshëm

3677V371 - SanDisk Extreme PRO® CFexpress™ Card Type B, 64 GB

SanDisk Extreme PRO® CFexpress™ Card Type B, 64 GB

Përfitoni shpejtësi të larta që tejkalojnë kartat e tjera "SanDisk" dhe filmoni shtruar në "RAW 4K" me rendiment të qëndrueshëm

Canon Small Accessory Pouch

Canon Small Accessory Pouch

Sistemojini aksesorët tuaj thelbësorë fotografikë me këtë qeskë kompakte

Canon WFT-E9B Wireless File Transmitter

Canon WFT-E9B Wireless File Transmitter

Një transmetues skedarësh i shpejtësisë së lartë për kamerat "EOS-1D X Mark III" dhe "EOS C500 Mark II".

1429C001 - Canon DM-E1 Directional Stereo Microphone

Canon DM-E1 Directional Stereo Microphone

Stereomikrofoni i drejtuar me disenjim kondensatori elektrik për regjistrim filmik praktik e të cilësisë së lartë

Shkarko drajverë, softuerë, firmuerë dhe manuale

Mbështetja për produktin

Produktet e lidhura