Kamera DSLR

Canon EOS-1D X Mark II

Sensor 20,2 Megapiksel me kudër të plotë. Sistem AF me 61 pika. Deri në 14fps. ISO deri në 409,600.

Përfitimet

 • Kapni subjektet me cilësi imazhi të jashtëzakonshme

 • Siguroni imazhe të qarte me saktë AF të pabesueshme

 • Shpejtësi dhe performancë ultra e lartë për kapjen e çdo momenti

 • Shkrepja e avancuar e filmave 4K i sjell historitë tuaja në jetë

 • Dalje dhe menaxhim imazhesh me shpejtësi të lartë

Veçoritë e detajuara

 • Një sensor Canon 20.2 Megapiksel CMOS me gamë të lartë dinamike dhe ndjeshmëri të lartë ISO, me opsione brenda kamerës si korrigjim i lentes dhe përpunim i avancuar RAW, së bashku me Fine Detail Picture Style dhe konfigurime të avancuara të balancës së bardhësisë, e bën EOS-1D X Mark IInjë kamera të aftë për cilësi imazhesh mahnitëse që nga momenti që shkrehet butoni.Fokusimi i avancuar inteligjent nga një sistem AF me algoritmin Al Servo AF III+ dhe sistemin EOS Intelligent Tracking and Recognition (EOS iTR) bëjnë të mundur që të arrihet fokusimi i shpejtë dhe i saktë. Deri në 61 pika AF janë të disponueshme edhe në f/1.8, duke e rritur saktësinë e fokusimit kur përdoren telekonvertues dhe lente të gjata.Duke kapërcyer kufijtë e shkrepjes me shpejtësi të lartë, EOS-1D X Mark IImund të shkrepë deri në 14 fps me gjurmim të plotë AF / AE ose deri në 16 fps në Live View, falë shpejtësisë të procesorëve DIGIC 6+ dhe sistemit të ri të drejtuar me pasqyra. Me gjeneratën e re të medias CFast 2.0™, kamera mund të sigurojë një shpërthim të vazhdueshëm prej deri në XXX imazhesh RAW 14-bit të pakompresuara. Trupi i fortë prej magnezi dhe ndërtimi i izoluar prej motit sigurojnë që ju ta përdorni edhe në ambientet më të vështira.Fuqia e rezolucionit 4K i sjell në jetë tregimet tuaja. Shkrepni nga brenda në media CFast 2.0™ në 4K (4096 x 2160) deri në 60p ose Full HD deri në 120p për kreativitet me lëvizje të ngadalta. Fokusohuni me lehtësi dhe saktë me ekranin LCD me prekje dhe Dual Pixel CMOS AF, i cili siguron gjurmim AF mahnitës në filma dhe metodën Live View dhe punon me të gjitha lentet Canon EF.GPS i integruar, SuperSpeed USB 3.0 dhe lidhja Gigabit përmes Ethernet ose adaptorit WFT-E8 WiFi sjell fleksibilitet mahnitës pune kudo në botë. Suporti IPTC lejon që diçiturat të skaliten në të dhëna EXIF të imazhit për të shtuar të dhëna të sakta dhe të besueshme.

Lentet

Kamera EOS-1D X Mark II ju sjell në botën e EOS si kurrë më parë. Gjeni lenten e duhur për t’iu përshtatur stilit tuaj dhe zgjidhni aksesorët që janë bërë për performancë.

 • Objektiva për DSLR

  EF 24mm f/1.4L II USM

  Lentja me kënd të gjerë e profesionistëve me optikën e serisë L dhe me një hapje të shpejtë të diafragmës f/1.4, ideale për kushtet e ndriçimit të dobët.
 • Objektiva për DSLR

  EF 35mm f/1.4L II USM

  Një lente me kënd të gjerë e kategorisë profesionale me një këndvështrim natyral, një hapje të diafragmës f/1.4 dhe aftësitë e regjistrimit në dritë të dobët.
 • Objektiva për DSLR

  EF 16-35mm f/2.8L II USM

  Një lente profesionale e serisë L me zmadhim ultra të gjerë f/2.8, ideale për fotografinë e reportazheve dhe në kushte me ndriçim të dobët.
 • Objektiva për DSLR

  EF 24-70mm f/2.8L II USM

  Një lente profesionale e serisë L me zmadhim për përdorim të përditshëm, e cila siguron një cilësi të lartë të imazhit me një hapje konstante të diafragmës f/2.8.
 • Objektiva për DSLR

  EF 70-200mm f/2.8L IS II USM

  Një lente profesionale e serisë L me zmadhim telefoto mesatar me një Stabilizues të fuqishëm të imazhit dhe hapjen e diafragmës f/2.8.
 • Objektiva për DSLR

  EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM

  Një lente profesionale e serisë L me zmadhim për sportet dhe faunën e egër, me Stabilizuesin e imazhit dhe shtresën ASC për një qartësi të mrekullueshme.