Kamerat EOS DSLR për fillestarët

Merrni pa u munduar hapat e radhës në fotografinë EOS dhe kënaquni me cilësinë e shkëlqyer të figurës me mundësi kreative të pafund.
Canon Camera

Na e lini ne t'ju gjejmë kamerën e përsosur Canon

Gjetësi ynë i kamerës do t'ju orientojë mes gamës së kamerave tona dhe do t'ju ndihë të gjeni modelin optimal për ju.

Udhëtimi juaj fillon këtu

Gama jonë e kamerave DSLR të nivelit bazë ju lejon të hidhni hapat e parë në botën emocionuese të fotografisë me EOS. Për të shijuar një cilësi të shkëlqyer të fotografive dhe mundësi krijuese të panumërta, na lejoni t'ju ndihmojmë të gjeni kamerën e duhur për nevojat tuaja.
 • Kamera DSLR

  EOS 2000D

  Përqafoni fotot mahnitëse 24.1-megapikselëshe dhe filmat Full HD. Zgjeroni krijimtarinë tuaj me këtë DSLR argëtuese dhe të lehtë.
 • Kamera DSLR

  EOS 4000D

  Shijoni fotografitë krijuese me cilësinë e DSLR-së dhe videot në Full HD me këtë kamerë EOS të lehtë dhe intuitive me 18 megapikselë.
 • Kamera DSLR

  EOS 250D

  DSLR më e lehtë në botë me ekran lëvizës1, pajisur me Canon DIGIC 8, filmim 4K dhe "Creative Assist".

Produktet e prezantuara

EOS 250D

DSLR më e lehtë në botë me ekran lëvizës*, pajisur me Canon DIGIC 8, filmim 4K dhe "Creative Assist".

Canon Camera

Produkte të tjera në këtë gamë

Fuqia e të qenit kreativ.

Një SLR digitale mund t'i kthejë kapjet e shpejta në diçka shumë më kreative. Punoni me efektet e fokusit të cekët për të tërhequr vëmendjen tek sujekti juaj, dhe përdorni kombinimet e efekteve të filtrit Kreativ për ta bërë fotografinë tuaj më të dallueshme.

 • Filtrat kreativë

  Jepini figurave tuaja një pamje individuale me efektet e filtrave kreativë, të tilla si Kamera Lodër, Miniature dhe më shumë.

 • Kontrolli krijues

  Krijoni imazhe mahnitëse me aq shumë ose aq pak kontroll sa dëshironi falë një sërë metodash bazë dhe kreative.

 • Kamera videoblogimi nga "Canon"

  Kush ju shikon? Përmirësoni audiencën tuaj përmes përmbajtjeve fantastike të krijuara me "Canon", ideale për videobloguesit kudo që janë.

Skena inteligjente automatike

Përdoreni me lehtësi me modalitetin Scene Intelligent Auto (Skena inteligjente automatike) të Canon, e cila zgjedh me saktësi parametrat e duhur të kamerës për subjektin tuaj për të siguruar fotografi me shkëlqyera - duke ju lejuar të vazhdoni me pjesën e rëndësishme të të qenit krijues.

Canon Camera
Canon Camera

Gati për aksion

Do të jeni gjithmonë gati të shprehni veten me shkrepjen e shpejtë, reaguese, kontrollin intuitiv të ekranit me prekje dhe pamorin optik për kuadrim të lehtë. Ndiqni dhe kapni me lehtësi objektet në lëvizje me një sistem inteligjent autofokusi dhe shkrepje të vazhdueshme.

Shkrepjet e Filmave dhe Videove EOS

Shkrepni me lehtësi video kinematografike. Mbajeni subjektin tuaj të qartë me turbullimin e bukur të sfondit falë teknologjive Dual Pixel CMOS AF dhe Hybrid CMOS AF. Përdorni Video Snapshot për të kapur klipe 2, 4 ose 8 sek dhe kombinojini në regjistrime me cilësi të lartë.

Canon Camera

Mbështetje dhe inspirim

Ndryshoni lenten dhe ndryshoni pamjen me sistemin EOS plus merrni të gjitha këshillat që ju duhen me udhëzuesit EOS.

 1. Jo të gjitha veçoritë janë të disponueshme në të gjitha kamerat.

Frymëzohuni, regjistrohuni tani

Mos i humbisni ofertat e fundit nga "Canon", këshillat e udhëzimet, lajmet dhe ftesat për në aktivitetet vendore.
 1. * 250D (e zezë/argjendtë) është modeli më peshëlehtë në botë mes kamerave dixhitale njëobjektivëshe me pasqyrim, me sensor përmasash APS-C dhe monitor lëvizës LCD. Përfshin baterinë dhe kartën e memories sipas direktivave të CIPA. Nga 9 prilli 2019 (sipas kërkimeve të "Canon").