Kamerat pa pasqyra

Canon EOS M50

Small and amazingly light, this modern classic packs the latest photo and video technology into a stylish design that fits in your hand.

Realizoni fotografi dhe video të jashtëzakonshme.

Falë sensorit të madhësisë së kamerave DSLR në kamerën EOS M50 dhe fuqisë së pabesueshme të përpunimit, mund të realizoni fotografi mahnitëse dhe video kinematografike në 4K pikërisht në kamerën tuaj, edhe në kushtet më të vështira të ndriçimit.
Canon Camera

Dizajn modern dhe regjistrime intuitive

E pajisur me një ekran me prekje me kënd të ndryshueshëm, me fokusin automatik AF me prekje dhe zvarritje, si dhe një inkuadrues elektronik qendror të madh, dizajni modern i kamerës EOS M50 vjen me një peshë të përsosur në duart tuaja, për t'ju dhënë një eksperiencë të përmirësuar dhe intuitive gjatë regjsitrimit.

Canon Camera
Canon Camera

Lidhuni dhe ndani

Lidhuni me shpejtësi me pajisjet inteligjente dhe kompjuterët për ndarjen të lehtë të fotove në rrjetet sociale apo për kopjim në renë kompjuterike me anë të Wi-Fi*, Bluetooth®** dhe sinkronizim-transferimit automatik të imazheve***.

Canon synon të arrijë emetime neto zero të CO2 nga aktivitetet e veta të biznesit deri në vitin 2050

Ne do ta arrijmë këtë duke ofruar një përmirësim mesatar prej 3% në vit në indeksin e përmirësimit të emetimeve të CO2 të ciklit jetësor për produkt. I cili nëse do të ruhej do të sillte një ulje prej rreth 50% nga nivelet e vitit 2008 deri në vitin 2030. Ne e pranojmë se kjo është në përputhje me nivelin e reduktimit të kërkuar nga Marrëveshja e Parisit.

Ne do të vazhdojmë të kryejmë rishikime të objektivit nga një këndvështrim afatgjatë, si një mënyrë për të kontrolluar kontributin tonë në arritjen e një shoqërie me karbon të ulët.

Canon Camera

Kit videokonference me objektiv të këmbyeshëm "Canon EOS M50"

Kthejeni "EOS M50" në kamerë interneti me kitin e lidhjes me USB. Sigurohuni t'i hidhni një sy softuerit tonë "EOS Webcam Utility" për informacion të mëtejshëm se si ta konfiguroni kamerën tuaj "Canon" si kamerë interneti.

Canon Camera

Krijoni kujtime të reja me videon kinematografike 4K

Realizoni filmime të pabesueshme me rezolucion të lartë me një pamje dhe ndjesi unike, me katër herë më shumë se cilësia e videos në Full HD.
Canon Camera
Tregoni historinë tuaj më të mirë: Zbuloni gamën 4K të "Canon"

Historitë tuaja - që marrin jetë si kurrë më parë

Ndiqni fotografin Mabdulle ndërsa ai përdor Canon EOS M50 për të eksploruar rrugët e Londrës.

Specifikimet

 • Notification Imagee

  24.1 APS-C sensor

  24.1 MP APS-C size CMOS sensor

 • Notification Imagee

  10 fps

  Shoot continuously at 10fps

 • Notification Imagee

  DIGIC 8

  Powerful DIGIC processing

 • Notification Imagee

  Wi-Fi*

  Simply connect then share or backup wirelessly

 • Notification Imagee

  4K video

  Shoot exceptional 4K videos

 • Notification Imagee

  Bluetooth**

  Always-on connection

 • Notification Imagee

  Dual Pixel CMOS AF

  Fast, accurate AF and precise tracking

 • Notification Imagee

  EVF

  EOS-like handling with large, responsive electronic viewfinder

Notification Imagee
Canon Camera

Shiko se ku mund t'ju çojë e jashtëzakonshmja

Pesë pionierë e marrin kamerën Canon EOS M50 në një udhëtim emocionues të zbulimit të vetvetes.

Eksploroni në detaje kamerën EOS M50

Canon Camera

What’s in the box

Everything you need for superb, hassle-free shooting, just add a memory card and camera case.

 • Digital Camera EOS M50

 • Camera Cover R-F-4

 • Strap EM-200DB

 • Battery Charger LC-E12

 • Battery Pack LP-E12

 • Power Cable

Lentet e rekomanduara

* Për të përdorur objektivat "EF 70-200mm f/4L IS II USM", "EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM" në "EOS M50", do t'ju duhet edhe "Mount Adapter EF-EOS M".

Aksesorët e përputhshëm

 • Canon LP-E12 Battery Pack

  Një bateri rezervë ose këmbimi origjinale nga "Canon" për kamerën tuaj kompakte

 • "Canon Lens Mount Adapter EF-EOS M" me "Removable Tripod Mount"

  Ky adaptor kompakt montimi ju mundëson lidhjen e çfarëdo objektivi EF dhe EF-S në të gjithë gamën e kamerave pa pasqyrë "EOS M"

 • Canon EH32-CJ Body Jacket - Light Brown

  Veshje trupi e stilizuar dhe elegante lëkure poliuretani në ngjyrë kafe të çelët për t'ju ndihmuar të mbroni "EOS M50"

 • Canon EH32-CJ Body Jacket - Beige

  Veshje ballore e stilizuar dhe elegante lëkure poliuretani në ngjyrë bezhë për t'ju ndihmuar të mbroni "EOS M50"

 • Canon EM-E2 Neck Strap, Dark Brown

  Mbajeni kamerën me stil, me këtë rrip cilësor lëkure poliuretani

 • Canon BR-E1 Wireless Remote Control

  Një telekomandë e besueshme, praktike për kamerat EOS që mbështesin "Bluetooth", ideale për ekspozime dhe makrofotografi

 • SanDisk Extreme Pro SDXC UHS-I C10 Memory Card, 128GB

  Krijuar për përdorim profesional. Shkrepje tejet e shpejtë me kapacitet të lartë ruajtës.

 • Canon LC-E12 Battery Charger

  Një karikues baterie rezervë ose këmbimi për baterinë e kamerën suaj të pajtueshme

 • Canon Shoulder Bag SB10, Dark Olive Green

  Mbajini të sigurt kamerën "EOS", dy objektiva dhe sende të vogla vetjake në këtë çantë supi stili të vjetër dhe në sasi të kufizuar.

 • Canon Speedlite 430EX III-RT Flash

  Një blic portativ dhe i fuqishëm Speedlite, i cili është i lehtë në përdorim - në kamerë dhe jashtë saj

 • Përshtatuni në çdo situatë

  Provoni elasticitetin krijues me lentet e ndërrueshme. Zgjidhni nga gama e lenteve kompakte EF-M ose zgjidhni lentet tona të mirënjohura EF dhe EF-S me adaptorin e montimit EF-EOS M.
  Mësoni më shumë

  Mund të pëlqeni gjithashtu

  Produktet e lidhura