Canon M6 hero
Blank-Rect Image

Canon EOS M6

Mos humbisni asnjë histori.

Një kamerë EOS që mund t'ju shoqërojë kudo, kështu që do të jeni gjithmonë gati për historitë spontane në rrugë.

Galeria

Ky produkt është zëvendësuar tanimë dhe mund të dëshironi të kaloni në variantin më të fundit. Eksplorojini tani opsionet e përditësuara.
Canon EOS M6 moments no one else notices

Për momentet që nuk i vë re askush tjetër

Tregojeni historinë në mënyrën tuaj. Regjistroni me lehtësi ato që shikoni me kamerën EOS M6.

Shikoni videon

E jashtëzakonshme në cilësi, e vogël në madhësi

Duke ndërthurur rendimentin e një kamere DSLR me lëvizshmërinë për të shkuar kudo

Shikoni specifikimet e plota të Canon EOS M6

Canon EOS M6 front
canon EOS M6 DSLR image quality mirrorless

Një cilësi imazhi si në DSLR nga një kamerë pa pasqyra

Regjistroni bukurinë e botës që ju rrethon, duke realizuar imazhe që kapin atmosferën e momenteve të paplanifikuara. Brenda trupit kompakt të kamerës EOS M6 do të gjeni një sensor të madh CMOS 24,2 megapikselë që siguron rezultate të mrekullueshme, edhe në kushte me ndriçim të dobët ose kontrast të lartë.

Një ndërthurje e kamerës kompakte dhe asaj DSLR

Mjaft portative për ta mbajtur në xhep ose çantë, kamera EOS M6 ju lejon të tregoheni spontan me fotografinë - duke kapur momentet e papritura me qartësi dhe krijimtari, me një kamerë që mund ta merrni kudo.

Canon EOS M6 blend of compact DSLR

Një rendiment i shkëlqyer, atëherë kur ju duhet më shumë

Dual Pixel CMOS AF fokuson po aq shpejt dhe saktë sa një kamerë DSLR, duke i gjurmuar automatikisht objektet kur lëvizin në kuadër. Kamera EOS M6 është një pajisje e shpejtë, po ashtu, duke regjistruar imazhe 24,2 megapikselë me deri në 9 kuadro/sek (7 kuadro/sek me fokusin automatik SERVO).

7fps v3
Canon EOS M6 Dual Pixel CMOS AF

Dual Pixel CMOS AF

Fokusim i shpejtë për fotografët. Fokusim i qetë për videografët.

Shikoni videon

Nivele të reja të krijimtarisë në video

Përdorni të njëjtat kontrolle për video siç veproni për fotografitë, për video Full HD jashtëzakonisht të lehta, që duken të shkëlqyera në linjë si dhe në televizorin tuaj të shtëpisë. Subjektet qëndrojnë në fokus të qartë kur lëvizin (ose kur lëvizni ju) dhe filmimet janë të qëndrueshme me anë të një Stabilizuesi të imazhit me 5 boshte në kamerë.

Canon EOS M6 Video
Canon EOS M6 Embrace EOS

Përqafoni EOS

Zgjidhni nga një gamë e pabesueshme me më shumë se 80 lente EF-M, EF-S ose EF.*

Mësoni më shumë

Lidhja dhe ndarja inteligjente - nuk kërkohet tela

Veçoritë gjithmonë aktive Bluetooth® dhe NFC e bëjnë të lehtë të lidhni kamerën tuaj EOS M6 me një smartfon ose tablet me anë të Wi-Fi. Pasi të lidheni, mund të shfletoni imazhet dhe t'i ndani ato me shokët tuaj nëpërmjet resë kompjuterike. Mund ta kontrolloni kamerën tuaj po ashtu në largësi, duke parë atë që shikon ajo në ekranin e pajisjes tuaj.

Canon EOS M6 Wireless sharing

Aplikacioni Canon Photo Companion

Partneri i përsosur për çdo rrëfimtar të historive vizuale, aplikacioni ynë Photo Companion app ju ofron akses në përmbajtje dhe njohuri profesionale e të personalizuara, atëherë kur ju duhen më shumë - që t'u jepni vërtet jetë historive tuaja.

Zbuloni më shumë

Canon Photo Companion app

Specifikimet

24.2 MP

24,2 megapikselë

Për një cilësi imazhi DSLR

60 fps FULL HD

Video në Full HD

Filma të shkëlqyer, në linjë dhe në shtëpi

DIGIC7

DIGIC 7

Rendiment i shpejtë dhe reagues

5 axis Digital IS

Stabilizimi dixhital i imazhit me 5 boshte

Ekuilibron dridhjet e kamerës

Dual Pixel CMOS AF

Dual Pixel CMOS AF

I shpejtë për fotografitë; i qetë për videot

Wi-Fi NFC

Wi-Fi dhe NFC

Regjistroni dhe ndani pa tela

7fps icon

Regjistrimi me 7 kuadro/sek

me fokusin automatik SERVO

Bluetooth

Bluetooth

Për një kontroll pa tela me lehtësi

Shikoni specifikimet e plota

Canon EOS M6 top specifications
Canon EOS-M6 WITB

Çfarë ka në kuti

Trupi i kamerës Canon EOS M6

Kapak kamere R-F-4

Rrip EM-300DB

Karikuesi i baterisë LC-E17E

Njësia e baterisë LP-E17

Kabllo elektrike

Paketa e manualit të përdoruesit

Lentet e rekomanduara

* Për të përdorur objektivat "EF 70-200mm f/4L IS II USM", "EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM" në "EOS M6", do t'ju duhet edhe "Mount Adapter EF-EOS M".

Aksesorët

Produktet përkatëse

Canon EOS M6 Discover EOS M

Zbuloni më shumë rreth EOS M

Kamera EOS M6 është thjesht pjesë e një sistemi të larmishëm kamerash, lentesh dhe aksesorësh.

Mësoni më shumë

*Kur përdorni Adaptorin e montimit EF-EOS M.

® Fjala dhe logot Bluetooth® janë marka tregtare të regjistruara në pronësi të Bluetooth SIG, Inc. dhe çdo përdorim i këtyre markave nga Canon Inc. është nën licencë. Markat tregtare dhe emrat tregtarë të tjerë janë të pronarëve të tyre përkatës. Kërkon Bluetooth® versioni 4 ose i mëvonshëm dhe iOS 8.4, Android 5.0 ose më i lartë.