Canon EF-M 22mm f/2 STM

EF-M 22mm f/2 STM

Një lentë 22 mm me kënd të gjërë rrethore me vendosje EF-M - ideale për peisazhe të shkëlqyer dhe reportazh të përditshëm me EOS M. Një aperturë maksimale prej f/2,0 jep poza të shkëlqyera në dritë të paktë në fotografi dhe filma.

Përfitimet

  • Lentë 22 mm me kënd të gjërë
  • E thjeshtë për t'u marë përgjatë EOS M-it tuaj
  • Rezultate të shkëlqyer në dritë të paktë me aperturën f/2,0
  • Fokusimi i butë, i qetë STM në filma
  • Cilësi e shkëlqyer e imazhit nga elemtentët e lentave asferike
  • Rregjistroni sfonde të butë jashtë fokusit

Veçoritë e detajuara

Shikoni pak një pamje më të detajuar të Canon EF-M 22mm f/2 STM

Lentë 22 mm me kënd të gjërë - për reportazhin pa u dukur


Mjaft e hollë dhe me peshë të lehtë, kjo lentë me fokus të fiksuar 22 mm me kënd të gjërë rrethore për EOS M ofron rregjistrim pa u dukur që është ideal për reportazh të përditshëm. Kënd i gjërë fut më shumë në kuadro që të mund të rregjistroni më shumë nga një skenë në secilën pozë dhe jep peisazhe të bukur dhe fotografi grupi të shkëlqyeshme.

E thjeshtë për t'u marë me vete në udhëtime me EOS M tuaj


E thjeshtë për t'u marë me vete kudo që udhëtoni, lenta paraqet një trup mjaft të hollë, me peshë të lehtë me pjesë të brendshme elegante prej alumini dhe një vendosje EF-M për t'iu përshtatur EOS M-it tuaj.

Rezultate të shkëlqyer në dritë të paktë me aperturën f/2,0


EF-M 22 mm f/2 STM jep rezultate të shkëlqyera në gjendje me dritë të paktë falë një aperture me maksimum të gjërë prej f/2,0. Ju lejon të rregjistroni atmosferën natyrale të skenave të kohës së mbrëmjes dhe të natës në fotografi dhe filma pa përdorur një blic ose një trekëmbësh, duke ju dhënë lirinë të rregjistroni pa mundim imazhe të jashtëzakonshme duke e mbajtur kameran në dorë në çdo gjendje të ndriçimit.

Fokusimi i butë, i qetë STM në filma


Rregjisrimi i filmave me cilësi të lartë që janë gjithnjë të fokusuar mprehtë është i thjeshtë me Servo e FIlmit AF. Përdor një fokusim të brendshëm dhe teknologjinë e motorrit të hapave STM për fokusimin e vazhdueshëm të heshtur në modalitetin e filmit, në mënyrë që filmat tuaj të jenë të butë me mjegullim të pakësuar.

Cilësi e shkëlqyer e imazhit nga elemtentët e lentave asferike


Cilësia e mprehtë, me kontrast të lartë e pashtrembëruar e imazhit sigurohet edhe kur rregjistroni në dritë të paktë, falë elementëve të lentave asferike, që korrigjojnë çdo gabim sferik që mund të dëmtojë imazhet tuaja. Lenta paraqet gjithashtu veshje Super Spectra që ndihmon të sigurohet ekulibri i saktë i ngjyrave dhe kontrasti i lartë, si dhe shuarja e shkëlqimit dhe hijeve për imazhe të bukura në çdo gjendje të ndriçimit.

Rregjistroni sfonde të butë jashtë fokusit


Për imazhe me pamje profesionale me ndikim të madh EF-M 22 mm f/2 STM ju lejon të krijoni imazhe të bukur me sfonde të butë jashtë fokusit që theksojnë subjektin tuaj dhe heqin shqetësimet.

Specifikimet e produktit

Zbuloni më shumë për Canon EF-M 22mm f/2 STM, veçoritë e tij dhe çfarë mund të bëjë ai.

Produktet që kanë lidhje

Mund t'ju ndihmojmë të zgjidhni lenten tjetër?

Përzgjedhësi i lenteve do t'ju drejtojë në një gamë të tërë të lenteve dhe do t'ju ndihmojë të gjeni lenten më të përshtatshme për ju dhe kamerën tuaj.

irista

irista

Ruani fotografitë tuaja në mënyrë të sigurt dhe me cilësi të plotë, regjistrohuni tani për një hapësirë falas me 15 Gb.