A Canon PIXMA TS5350 Series printer next to school books, a pencil case and a pair of scissors.

KËSHILLA PRINTIMI

Kthimi në shkollë: bëjeni mësimin zbavitës me një printer "Canon PIXMA"

Nuk ka përvojë më përmbushëse sesa tek shikoni fëmijët tuaj të rriten. Teksa ata orientohen përgjatë rrugëtimit të tyre në jetë, është kënaqësi të shikoni se si u zgjerohen njohuritë dhe përfshihen në krijimtari. Qoftë nëse i keni fëmijët në shkollë, apo me arsim shtëpiak, mësimmarrja luan një rol jetik në rrugëtimin e fëmijës suaj. Hapësira komode dhe familjar ofron një ambient të sigurt e stimulues të cilin mund ta eksplorojnë, të ndjekin interesa dhe të krijojnë projekte personale. Pasja e mjeteve të duhura në pëllëmbë të dorës jo vetëm që u garanton suksesin, por dhe jua bën rolin tuaj në këtë rrugëtim të tyrin më të lehtë që ta kaloni së bashku.

Kur vjen puna të mendoni se çfarë i duhet fëmijës suaj për vitin shkollor që afron, një printer fleksibël për familjen duhet të jetë në krye të listës.

Lidhni

The hand of a small child touching a smartphone that is on top of a Canon PIXMA TS5350 Series printer.
Printoni nga një celular me aplikacionin Canon PRINT – dhe nëse fëmijët duan të jenë më krijues me detyrat e shtëpisë, mund të modifikojnë dhe personalizojnë disenjot e tyre në aplikacionet Canon Easy-PhotoPrint Editor dhe Canon Creative Park.

Canon PIXMA TS5350 Series, që është në mes të gamës sonë përbën një zgjedhje fantastike për shumë vetë – është e lehtë në përdorim, ekonomike dhe e pajtueshme me celularin tuaj inteligjent. Fëmijët do të shohin se printimi me një prej shumë aplikacioneve të "Canon" është i lehtë sa s'ka (sipas vetë pesëvjeçarëve)! Lidhjet me valë mund të konfigurohen lehtësisht dhe mund ta lidhni printerin me një sërë kompjuterësh apo pajisjes inteligjente njëherësh për fleksibilitet të plotë për familjen.

Kurseni kohë

A cat looks at a Canon PIXMA TS5350 Series printer that is surrounded by printouts.
Mësimi nga shtëpia mund të duket si angari e kombinuar me rutinën ditore në shtëpi, por printerët "Canon PIXMA" ju ndihmojnë të printoni materiale të posaçme të mësimit në shtëpi dhe të organizoheni.

Ka shumë aplikacione printimi nga "Canon" (për "iOS" ose "Android") me të cilat pajtohet PIXMA TS5350 Series, por për prakticitet aplikacioni "Canon PRINT" është një pikënisje e mirë. Thjesht shkarkojeni në pajisjen tuaj inteligjente, ndiqni udhëzimet në ekran për të lidhur printerin dhe jeni gati të printoni foto e dokumente, të skanoni dhe të kopjoni. Ky aplikacion lidhet edhe me shërbimet e jashtme të resë kompjuterike, duke përfshirë image.canon, "Dropbox", "Google Classroom", "Google Drive", "Instagram" dhe "OneDrive". Të rriturit, adoleshentët dhe fëmijët më të mëdhenj do të shohin se mundësia për të hapur e printuar direkt nga këto platforma e shërbime të njohura ruajtëse në renë kompjuterike është një veçori fantastike dhe që të kursen vërtet kohë. Canon PIXMA TS5350 Series është gjithashtu e pajtueshme me "Apple AirPrint" dhe "Mopria" për "Android" pas një konfigurimi fillestar, duke bërë që të printoni drejtpërdrejt nga produktet e "Apple" apo pajisjet me "Android" me shtypjen e një butoni nga kudo ku keni lidhje rrjeti.

A child takes a printout from the paper tray of a Canon PIXMA TS5350 Series printer. A man sits on a sofa in the background looking at a smartphone.
Duke përdorur aplikacionin "Canon PRINT" mund të printoni materiale arsimore nga komoditeti i divanit, duke e bërë mësimin nga shtëpia diçka të thjeshtë e të shpejtë.

Përveç mundësive fantastike të printimit Canon PIXMA TS5350 Series vjen dhe me skaner (rezolucion deri në 1200x2400 dpi), duke e bërë fotokopjimin materialeve studimore dhe fotokopjimin e fletëve të punës një detyrë të shpejtë e të thjeshtë. Sërish përdorni aplikacionin "Canon PRINT" për t'i rregulluar me lehtësi cilësimet dhe për t'ia lënë Canon PIXMA TS5350 Series të gjithë punën e rëndë që përndryshe do të duhet të bënit.

Frymëzoni e mbështesni krijimtarinë

A Canon PIXMA TS5350 Series printer on a desk in front of a pinboard covered in printouts.
Materialet e printimit për mësim në shtëpi hapin një botë krijimtarie që mund ta përshtatni sipas nevojave të fëmijëve tuaj. A u duhet të ushtrojnë bukurshkrimin? Printojuni disa udhëzime bukurshkrimi!

Dëshironi të bëni më shumë? Përveç aplikacionit "Canon PRINT", edhe Canon Easy-PhotoPrint Editor edhe aplikacioni "Canon Creative Park" ia vlejnë gjithashtu të instalohen në celular për më shumë mundësi krijuese. Me Canon Easy-PhotoPrint Editor mund të krijoni kolazhe të shumë pamjeve, të krijoni një kalendar, të disenjoni një poster dhe të printoni ngjitëse, si thjesht nga disa prej opsioneve të mundshme. Shabllonet e stilizuara të aplikacionit variojnë nga konfigurime e posaçme që mund t'i personalizoni plotësisht deri në shabllon grafike që i keni gati për përdorim siç janë. Me aplikacionin "Canon Creative Park", në vetëm një pasdite mund të krijoni një album familjeje, të printoni një seri kartash alfabetike dhe të krijoni një poster për një aktivitet të veçantë. Jo vetëm që ju dhe fëmijët do të gëzoheni me zbavitjen dhe larminë krijuese që ofrojnë këto aplikacione, por ato janë dhe të sigurta e të lehta për t'u përdorur nga anëtarët më të vegjël të familjes.

Printoni pa kufij

A Canon PIXMA TS5350 Series printer on a tabletop printing out photo collages.
Canon PIXMA TS5350 Series përdor bojërat "ChromaLife100" nga "Canon" për rezultate vibrante dhe jetëgjata.

Në një shtëpi ku të gjithë përdorin të njëjtin printer mund të jetë ndihmesë të dini se sistemi dydrejtimësh i mbushjes së letrës ka kapacitet të bollshëm – mund ta mbushni Canon PIXMA TS5350 Series me deri në 200 fletë letre të thjeshtë (100 fletë mbrapa dhe 100 fletë në kasetën e rregullueshme përpara) ose deri në 20 fletë letre fotografike (vetëm sirtari i pasmë). Canon PIXMA TS5350 Series ka gjithashtu mundësinë të printojë dyanshëm, që të mund të minimizoni përdorimin e letrës dhe të reduktoni mbetjet. Canon PIXMA TS5350 Series vjen gjithashtu me sistem boje me dy fishekë (të zi dhe me ngjyra) që përdor bojërat "ChromaLife100" nga "Canon" për rezultate vibrante. Fishekët ofrohen në madhësi standarde apo XL – mund të printoni dy herë më shumë faqe me fishekun XL, çka do të thotë kosto më të ulëta për printim.

Falë aplikacione me risi, Canon PIXMA TS5350 Series është shumë më shumë se thjesht printer! Është një mjet që mund të materializojë sasi të pafundme informacioni elektronik, foto e dokumente me prekjen e një butoni duke përdorur teknologjinë e celularëve dhe shabllone krijuese prezantimi.

Zgjedhja e printerit

A Canon PIXMA TS5350 Series printer on a desk next to a pencil case and stationery.
Seria "PIXMA TS" përfshin një gamë printerësh që u përshtaten nevojave tuaja dhe secila ofron liri krijuese për të bërë punët e shkollës dhe shumë të tjera në shtëpi.

Gama e printerëve me bojë "Canon PIXMA" ka diçka për këdo. Së bashku me Canon PIXMA TS5350 Series ja dhe disa printerë të tjerë në gamën "PIXMA TS".

Seria "Canon PIXMA TS3350"

A Canon PIXMA TS3350 Series printer on a desk. Printouts, photos and a notebook are on the desk beside it.

Ky model çmimi të ulët printon figura pa bordurë deri në 5x7 inçë dhe vjen me ekran LCD 1,5-inçësh. Ky printer me çmim ekonomik ka raport të shkëlqyer vlerë-çmim, një zgjidhje fantastike nëse nuk ju duhet sistem mbushjeje nga dy drejtime dhe një ndihmesë ideale për detyrat e shtëpisë ose për printime të përgjithshme në shtëpi.

Seria "Canon PIXMA TS5150"

A Canon PIXMA TS5150 Series printer with its paper tray extended.

Modeli praktik për familjen Canon PIXMA TS5150 Series ndodhet ndanë Canon PIXMA TS5350 Series në gamën "PIXMA" dhe ka shumë ngjashmëri, por një ekran më të madh LCD 2,5-inçësh. Ashtu si Canon PIXMA TS5350 Series edhe Canon PIXMA TS5150 Series vjen me një sistem mbushjeje dydrejtimësh dhe sirtari i pasmë me kasetën e parme mbështesin një larmi letrash dhe zarfesh deri në madhësi A4.

Seria "Canon PIXMA TS6350"

A Canon PIXMA TS6350 Series printer surrounded by papercraft materials, pencils and a pair of scissors.

Dëshironi të fokusoheni në printimin e fotove me cilësi të lartë? Canon PIXMA TS6350 Series vjen me një sistem bojërash individuale me pesë fishekë (e zezë pigmenti, e zezë, e kaltër, vjollcë dhe e verdhë), që d.m.th. se mund t'i ndërroni fishekët individualë të bojës nëse mbarojnë. Ky printer shumëfunksional printon foto pa bordura 10x15cm në vetëm 21 sekonda dhe mundësia e printimit përmes lidhjes me valë është e thjeshtë në përdorim.

Seria "Canon PIXMA TS8350"

A woman holds a smartphone above a Canon PIXMA TS8350 Series printer.

Në anën më të shtrenjtë të grupit "PIXMA TS" ndodhet modeli elegant e i stilizuar Canon PIXMA TS8350 Series. Me një sistem gjashtëfishekësh bojërash individuale (e zezë pigmenti, e zezë, e kaltër, vjollcë, e verdhë dhe blu fotografike), ky printer ka kapacitetin të prodhojë rezultate të cilësisë së lartë. Do t'u përshtatet atyre që vlerësojnë cilësinë dhe dëshirojnë të printojnë foto ideale. Ka një fole kartash memorieje SD, që të mund të printoni drejtpërdrejt nga karta juaj e memories, një ekran me prekje 4,3-inçësh dhe një sirtar disku fleksibël shumëfunksional për printimin e materialeve si ngjitëse dhe punimet për manikyr.

Shkruar nga Claire Gillo

Artikujt e lidhur
Printer fun for everyone

PRINTIM KRIJUES

Zbavitje me printerin për të gjithë

Gjashtë mënyrë se si printeri juaj PIXMA mund t'jua energjizojë shtëpinë, aktivitetet e familjes dhe pajisjet.

A child sat at a table with an adult creating colourful papercrafts using a Canon printer.

PRINTIMI DHE PUNËDORET

Zbuloni qindra projekte punëdoreje falas e përplot argëtim

Nga shfaqjet me kukulla deri te lojërat e tryezës, mjetet mësimore e deri te labirintet që kërkojnë përqendrim, mund të përdorni gamën e punëdoreve të letrës "Creative Park" për t'i mbajtur fëmijët të angazhuar e të argëtuar.

Produktet e lidhura

Produktet e lidhura

Produktet e lidhura

Artikuj të ngjashëm

"Get Inspired" është burimi juaj kryesor i këshillave të dobishme të fotografisë, udhëzuesve të blerësit dhe intervistave inteligjente - gjithçka që ju nevojitet për të gjetur kamerën më të mirë ose printerin më të mirë dhe të krijoni ide të ardhshme krijuese.

Kthehu tek të gjitha këshillat e teknikat