Regjistroni dhe ndani me cilësinë unike të kamerës DSLR

Regjistroni me lehtësi fotografi me cilësi të veçantë të kamerës DSLR dhe video kinematografike në Full HD me kamerën EOS 1300D 18 megapikselë. Ndani në çast me Wi-Fi dhe lidhuni me pajisjen tuaj inteligjente thjesht me NFC*.

* Pajisjet e përputhshme Android me aftësinë e NFC-së

0%

  Nxirrni fotografi të veçanta që ju dallojnë

  Regjistroni imazhe me detaje të shkëlqyera falë një sensori të madh APS-C 18 megapikselë
  Printoni imazhet tuaja me madhësi deri në A2 ose pritni anët në mënyrë krijuese dhe ruani përsëri një cilësi të mrekullueshme.

  detail
  low_light

  Fotografi natyrale në ndriçim të dobët

  Nxirrni fotografi të paharrueshme të atmosferës në kushtet e ndriçimit të dobët me një diapazon të madh të ndjeshmërisë së ISO-s me ISO 100-6400 (e zgjerueshme në ISO 12 800), e cila zvogëlon nevojën për blicin - kështu që mund të regjistroni atmosferën natyrale të çdo momenti të çmuar.

  Mjegullimi i bukur i sfondit

  Krijoni fotografi portreti mahnitëse që theksojnë subjektin tuaj në sfonde me një mjegullim të butë e të bukur falë thellësisë së vogël të fushës në lidhje me fotografinë DSLR.

  dof
  DIGIC4

  Detaje dhe ngjyra të mrekullueshme

  Regjistroni imazhe të mrekullueshme me detaje, ngjyra dhe kontrast pikërisht si i shikoni falë procesorit DIGIC 4+.

  Connect Station

  Canon Connect Station CS100

  Transferoni, ruani dhe shikojini fotot e filmimet tuaja në "Canon Connect Station CS100", për t'i ndarë me lehtësi në televizorë HD apo në rrjetet sociale dhe shërbimet fotografike në internet.

  Eksploroni krijimtarinë tuaj në video dhe fotografi

  Eksploroni filtrat krijues si Kamera lodër dhe Miniatura që u shtojnë një atmosferë tjetër dhe një efekt përfundimtar unik fotografive tuaja.

  Regjistroni detaje mahnitëse me lehtësi

  Vazhdoni me lehtësi dhe merrni kontrollin e plotë

  Lejoni që opsioni Skena inteligjente automatike të bëjë punën tuaj dhe të regjistrojë pamje të shkëlqyera pa pasur nevojë të shqetësoheni për parametrat ose, kur të jeni gati, eksploroni krijimtarinë tuaj me kontrollin e plotë manual.

  scen_intelligent

  Kapni aksionin

  Kapni momentin vendimtar me Fokusin automatik preciz dhe mjaft reagues si dhe me regjistrimin me rezolucion të plotë në 3 kuadro/sek. Ideale për të regjistruar fotografi aksioni dhe sportesh shumë të qarta.

  0%
   Viewfinder

   Kompozoni dhe shikoni fotografitë tuaja me lehtësi

   Kompozoni dhe inkuadroni me lehtësi pamjet tuaja duke përdorur okularin optik dhe rishikoni rezultatet tuaja në ekranin LCD 7,5 cm (3,0”) me rezolucion 920 000 pika.

   E lehtë për t'u përdorur për çdo subjekt

   Përdorni Udhëzuesin e integruar të veçorive për të naviguar me lehtësi në sistemin e menysë së kamerës dhe mësoni më shumë mbi kamerën me rritjen e vetëbesimit tuaj.

   Feature_guide

   Filloni udhëtimin tuaj fotografik me Canon

   Zgjeroni me lehtësi mundësitë e kamerës tuaj me pasionin tuaj me një gamë të zgjeruar të lenteve EF dhe aksesorëve të sistemit EOS.

   EOS_system
   Viewfinder

   Mbajeni lenten dhe kamerën tuaj EOS në mënyrë të sigurt dhe me elegancë

   Ruajeni dhe trasnsportojeni në mënyrë të sigurt kamerën tuaj DSLR dhe lenten EF-S në një çantë shpine elegante dhe me cilësi të lartë BP100 nga Canon, e cila është e fortë, komode dhe e lehtë për t'u mbajtur.

   Aplikacioni Canon Photo Companion

   Aplikacioni Canon Photo Companion

   Partneri i përsosur për çdo rrëfimtar të historive vizuale, aplikacioni ynë Photo Companion app ju ofron akses në përmbajtje dhe njohuri profesionale e të personalizuara, atëherë kur ju duhen më shumë – që t'u jepni vërtet jetë historive tuaja.

   Zbuloni më shumë

   Shkarkoni aplikacionin Canon Photo Companion në iTunes
   Shkarkoni aplikacionin Canon Photo Companion për Android

   Specifikimet

   18MP

   Një sensor i madh CMOS APS-C 18 megapikselë për detaje mahnitëse

   ISO 640o

   Poza të shkëlqyeshme në dritë të paktë

   Zgjedh automatikisht parametrat më të mirë

   Zgjedh automatikisht parametrat më të mirë

   Zgjedhja e pikave AF

   Zgjedhja e pikave AF për kuadrimin krijues

   Fotografimi i vazhdueshëm

   Shkrepje e vazhdueshme deri në 3 kuadro për sekondë

   Përpunim i fuqishëm DIGIC

   Përpunim i fuqishëm DIGIC

   Ekrani i madh i ndritshëm

   Një ekran i madh për pamje të qarta

   Krijim i lehtë të filmave emocionuese

   Krijim i lehtë të filmave emocionuese

   Zbatoni efekte krijuese

   Aplikoni efekte kreative në imazhet tuaja

   Video kinematografike 1080p

   Video kinematografike 1080p

   udhëzuesi i kamerës

   Udhëzues kamera për t'ju ndihmojë të mësoni

   Eksperiment me Sistemin e EOS-it

   Eksperiment me Sistemin e EOS-it

   Wi-Fi

   Ndani imazhet tuaja dhe kontrolloni kamerën tuaj përmes Wi-fi*

   * Nuk mbështeten të gjitha funksionet apo pajisjet - për më tej shihni specifikimet e plota.

   NFC

   NFC thjeshton ndarjen në smartfonë

   Çfarë ka në kuti

   Rekomanduar për ju