Canon EF-S 24mm f/2.8 STM

EF-S 24mm f/2.8 STM

Një lente shumë portative në formë petulle e cila është ideale për udhëtime dhe fotografitë në rrugë. Ndërtimi i saj optik i avancuar siguron cilësi të shkëlqyer imazhi, ndërsa apertura e madhe maksimale f/2.8 lejon shkrepje me dorë në ndriçim të ulët. Fokusimi STM siguron AF të qetë, thuajse të heshtur kur kapni filma.

Përfitimet

  • Ndërtim shumë i hollë në formë 'petulle'
  • Perspektivë natyrale, e syrit të njeriut
  • Fokusim i ëmbël, i qetë gjatë shkrepjes të filmave*
  • Përdorni aperturat e mëdha për të shkrepur nën ndriçim të ulët
  • Fokusimi nga afër 0,16 m

Veçoritë e detajuara

Shikoni pak një pamje më të detajuar të Canon EF-S 24mm f/2.8 STM

Ndërtim portativ në formë 'petulle'


Me thellësi vetëm 22,8 mm, dhe peshë vetëm 125 g, EF-S 24mm f/2.8 STM është një lente shumë portative e cila ju lejon ta merrni EOS-në tuaj kudo. Ndërtimi i saj i vogël është gjithashtu modest - ideal për fotografitë në rrugë.

Perspektivë natyrale


Gjatësia fokale 24 mm kur përdoret në një trup APS-C EOS jep të njëjtin kënd shikimi si lentja 38 mm në një DSLR me kornizë të plotë. Kjo është kaq afër me syrin e njeriut saqë figurat tuaja do të kenë pamje dhe ndjesi natyrale në to.

Fokusim i qetë, i heshtur


Fokusimi STM thuajse i heshtur kapet shpejt kur shkrepni foto të palëvizshme dhe siguron kalime të qeta fokusi kur kapni filma, për regjistrime që janë pa zhurma shpërqëndruese fokusimi.*

Aperturë e gjerë për shkrepje në ndriçim të ulët


Aperatura e shpejtë maksimale f/2.8 lejon të hyjë shumë dritë duke ju dhënë mundësinë të shkrepni në kushte të errëta pa flesh. Gjithashtu është ideale për të krijuar efekte me thellësi fushe të cekët, duke ju lejuar të izoloni subjektin kundrejt një sfondi të butë, jashtë fokusit.

Ndërtim optik i avancuar


Provoni performancën e mprehtë në të gjithë kuadron, me rezistencë të lartë ndaj flakërimeve dhe turbullimit të ngjyrave. Afrohuni deri në 16 cm larg subjekteve të vogla për ta parë botën nga afër.
* Kur përdoret me trupat EOS të pajtueshëm.

Specifikimet e produktit

Zbuloni më shumë për Canon EF-S 24mm f/2.8 STM, veçoritë e tij dhe çfarë mund të bëjë ai.

Mund t'ju ndihmojmë të zgjidhni lenten tjetër?

Përzgjedhësi i lenteve do t'ju drejtojë në një gamë të tërë të lenteve dhe do t'ju ndihmojë të gjeni lenten më të përshtatshme për ju dhe kamerën tuaj.

Gjeni lenten tuaj të përsosur