Interchangeable Lens Cameras

Kamera me lente të ndryshueshme

Zbuloni kamerat me lente të ndërrueshme të Canon dhe eksploroni mënyra të reja krijuese për të regjistruar subjektin tuaj.

Fleksibilitet i pamasë kur t'ju nevojitet

Kamerat me objektiva të ndërrueshëm, si EOS DSLR dhe kamerat pa pasqyra, pranojnë një larmi objektivash të ndryshëm - nga ata të shpejtë e të shndritshëm këndgjerë që përthithin shumë detaje, deri te telefotot largvajtëse që jua sjellin botën më pranë - dhe ofrojnë një platformë më të mirë për krijimtari.

Produktet tona të fundit

Gama dhe filtri për produktet e kamerave me objektiva të ndërrueshëm

Po kërkoni për diçka konkrete? Rafinoni kërkimin
Filtroni sipas

canon-camera

Krijoni përmbajtje me cilësi të arrirë për audiencën tuaj dhe shtoni aftësinë tuaj krijuese - qoftë në fotografi, video apo transmetime të drejtpërdrejta

Mësoni më shumë

canon-camera

Rimendoni se çfarë dini për kamerat pa pasqyrë. Performanca pa kompromis e EOS R5 do të revolucionarizojë fotografinë dhe filmimet tuaja.

Mësoni më shumë

canon-camera

Çfarëdo që shkrepni, sido që ta shkrepni, EOS R6 ju mundëson të jeni krijues në mënyra që nuk i mendonit kurrë të mundshme.

Mësoni më shumë

Një ndërthurje e cilësisë së DSLR dhe e prakticitetit të smartfonëve, në një trup inteligjent që shkon kudo. Fotografia e arrirë nuk ka qenë kurrë më parë kaq e lehtë e zbavitëse.

Mësoni më shumë

EOS M5

Cilësi dhe shpejtësi në lëvizje si në DSLR

Mësoni më shumë

Canon EOS M50

Ecni drejt së ardhmes me teknologjinë novatore në këtë kamerë pa pasqyra, elegante, kompakte dhe plot lidhje.

Mësoni më shumë

Canon EOS M6

Realizoni fotografi dhe video të mrekullueshme.

Mësoni më shumë

EOS M6 Mark II Front

Një kamerë e fuqishme portative, pa pasqyra, me rezolucion 32,5 megapikselë dhe deri në 14 fps shkrepje të vazhduar.

Mësoni më shumë

EOS R

Një kamerë me kuadër të plotë pa pasqyra që hap mundësi të reja krijuese për fotografët dhe prodhuesit e filmave.

Mësoni më shumë

Canon EOS Ra FRT

Kamerë e fuqishme kuadërplotë pa pasqyra, për profesionistët entuziastë që kërkojnë për një mjet kompakt e peshëlehtë astrofotografie.

Mësoni më shumë

Canon EOS RP

Një kamerë pa pasqyrë, e vogël, e lehtë dhe intuitive me kuadër të plotë, e projektuar për fotografinë e përditshme dhe të udhëtimeve.

Mësoni më shumë

Canon EOS 2000D

Zgjidhni fotografitë e mrekullueshme 24,1 megapikselë dhe videot në Full HD. Zgjeroni krijimtarinë tuaj me këtë kamerë DSLR të lehtë dhe argëtuese.

Mësoni më shumë

EOS 250D

DSLR më e lehtë në botë me ekran lëvizës*, pajisur me Canon DIGIC 8, filmim 4K dhe "Creative Assist".

Mësoni më shumë

EOS 4000D

Shijoni fotografitë krijuese me cilësinë e DSLR-së dhe videot në Full HD me këtë kamerë EOS të lehtë dhe intuitive me 18 megapikselë.

Mësoni më shumë

Canon EOS 750D

Pavarësisht se çfarë po regjistroni, të jeni të sigurt për një cilësi imazhi pa kompromise dhe një rendiment të përgjithshëm profesional.

Mësoni më shumë

Canon EOS 5DS

Procesorët 50.6 Megapiksel dhe Dual DIGIC 6 kombinohen për të krijuar një etapë të re në imazhet me rezolucion të lartë.

Mësoni më shumë

Canon EOS 750D

Kamera 50.6 Megapiksel motër e EOS 5DS. Me një filtër anulimi me kalim të ulët për detaje super të mprehta.

Mësoni më shumë

Canon EOS 6D Mark II

Pavarësisht nëse dëshironi të realizoni projekte më ambicioze apo po bëheni më profesionist në fotografinë tuaj, kamera EOS 6D Mark II ju jep atë që ju nevojitet për të hedhur ata hapa të tjerë emocionues.

Mësoni më shumë

Canon EOS 750D

AF dhe shpejtësi shkrehjeje e gjeneratës së re. Sensor 20,2 Megapiksel. 10 kps. Trup i fortë prej aliazhi magnezi.

Mësoni më shumë

EOS 77D

Merrni më shumë kontroll mbi fotografinë tuaj, me një kamerë DSLR që ju sjell krijimtarinë në majë të gishtave

Mësoni më shumë

EOS 800D

Një kamerë DSLR e sofistikuar dhe e lehtë në përdorim.

Mësoni më shumë

Canon EOS 850D FRT pack shot

Hidhni hapin e radhës në kontrollin krijues, duke shkrepur foto me detaje mahnitëse dhe filma befasues në 4K, me një DSLR peshëlehtë e me opsione lidhjeje, që ju frymëzon dhe jua shpërblen.

Mësoni më shumë

Canon EOS 90D

Një DSLR me funksione të plota që ju shpie më pranë, ju mundëson të shkrepni më shpejt dhe të nxirrni foto mahnitëse 32,5-megapikselëshe.

Mësoni më shumë

EOS-1D X Mark III

Jeta është plot me momente të papërsëritshme. Shkrepni më shumë prej tyre me anë të "EOS-1D X Mark III" dhe tregojini botës historinë tuaj vizuale.

Mësoni më shumë

Ju duhet ndihmë të gjeni një kamerë?

Përdorni zgjedhësin e kamerave dhe gjeni kamerën ideale për ju.

Gjeni kamerën time

Qëndro i lidhur

Paketa e videokonferencave me USB dhe softueri "EOS Webcam Utility" ju mundësojnë ta ktheni kamerën tuaj "Canon" në një kamerë interneti. Zgjidhjet për USB bashkëveprojnë me gamën tonë të kamerave të zgjedhura EOS dhe "PowerShot". Nuk dini cilën kamerë të zgjidhni? Pa merak, ju kemi krijuar një guidë për blerjet që të mund të gjeni kamerën e duhur për ju nga "Canon".

MËSONI MË SHUMË

Mësoni për softuerin "EOS Webcam Utility"

Livestreaming Kits

Get Inspired

"Get Inspired" është burimi juaj kryesor i këshillave të dobishme të fotografisë, udhëzuesve të blerësit dhe intervistave inteligjente - gjithçka që ju nevojitet për të gjetur kamerën më të mirë ose printerin më të mirë dhe të krijoni ide të ardhshme krijuese.

Shihni artikujt

Cili është Sistemi EOS më i mirë për mua?

Çdo kamerë me objektiv të ndërrueshëm ofron një mori veçorish dhe përfitimesh të projektuara për t'ju ndihmuar të merrni më shumë nga fotografitë ose filmimet tuaja.

Lexoni më shumë

Mund të jeni të interesuar në...

Frymëzohuni, regjistrohuni tani

Mos i humbisni ofertat e fundit nga "Canon", këshillat e udhëzimet, lajmet dhe ftesat për në aktivitetet vendore.

Regjistrohuni tani