MË FLEKSIBËL

Është historia juaj, tregojeni sipas mënyrës suaj

Shkrepni video të jashtëzakonshme me të njëjtën kamerë që përdorni për fotot e arrira. EOS R10 është një krijues përmbajtjesh shumë i aftë, që ju mundëson të tregoni historinë tuaj me imazhe fikse ose në lëvizje.

Është historia juaj, tregojeni sipas mënyrës suaj

Canon EOS R10 - Përfitimi - Më fleksibël

Thjesht e pabesueshme: 4K që sfidon pritshmëritë

Dokumentoni aventurat e udhëtimit plot me aksion me video të arrira 4K/30p, të prodhuara nga mbimodulimi i daljes 6K nga sensori 24.2 megapiksel i EOS R10. Rezultatet janë thjesht të shkëlqyera: mprehtësi e lartë dhe qartësi me ngjyra të theksuara, natyrale. Pamjet duken mahnitëse të shfaqura në një televizor 4K dhe gjithashtu mund të priten gjatë redaktimit pa humbje të cilësisë nëse planifikoni t'i nxirrni me rezolucion Full HD.

Gjithashtu disponohet shkrepje 4K/60p1, për riprodhim të butë si mëndafsh të objekteve në lëvizje dhe pamjeve që mund të ngadalësohen në montazh për efekte të mrekullueshme me lëvizje të ngadalta që me siguri do t'i bëjnë përshtypje audiencës suaj. Në fakt, kur shkrepni me rezolucion të plotë HD, mund të përdoren shpejtësia e kuadrove deri në 120p, duke zbuluar edhe më shumë hollësi të lëvizjes. Është një opsion i shkëlqyeshëm për aksion me lëvizje të shpejta, nga dita e sportit e shkollës deri në ndeshjen e futbollit të ekipit tuaj.

Për subjektet me lëvizje të ngadaltë dhe skena që ndryshojnë gradualisht, EOS R10 përmban modalitetet e kalimit të kohës 4K dhe Full HD që prodhojnë rezultate të arrira. Gjithashtu ofrohet pajtueshmëria me HDR PQ për fleksibilitet shtesë në pasproduksion.

Canon EOS R10 - Fleksibiliteti

Merrni kontrollin

Kur shkrepni eksplorimet e jetës me video, EOS R10 mund të jetë aq automatike ose manuale sa dëshironi. Atyre që dëshirojnë të marrin kontrollin në dorë do t'u pëlqejnë funksionet si kulminimi i fokusit, i cili identifikon mprehtësinë kritike, dhe të ashtuquajturat "zebra" - zona të skenës që janë tepër të ekspozuara, të shënuara me një motiv karakteristik me vija si të zebrës.

Mund të regjistroni më gjatë me EOS R10 sesa me kamerat e tjera hibride - deri në dy orë, në fakt2. Kjo është fantastike për të filmuar aktivitete të drejtpërdrejta, si koncerte ose teatër, ose kur xhironi intervista kur duhet të lini regjistrimin e kamerës ndërsa bëni pyetje.

Ekuilibër perfekt

Një nga gjërat që e bën EOS R10 një model të gjithanshëm kaq të suksesshëm është ekuilibri i tij ideal mes shpejtësisë, rezolucionit dhe rendimentit në ndriçim të ulët. Nga peizazhet fantastike të lara në dritë të praruar deri te portretet spontane të rrugëve të shkrepura në muzg, kjo është një kamerë që mund ta përdorni për çdo gjë.

Një sensor me 24,2 megapikselë dhe DIGIC X i lejojnë kamerës të dalë shkëlqyeshëm në të gjitha kushtet e ndriçimit, falë një ndjeshmërie standarde ISO që varion nga ISO 100 në ISO 32,000 (e zgjerueshme në ISO 52,100). Ka madje edhe një blic të integruar për të shtuar diçka më shumë nëse ju nevojitet.

Canon EOS R10 - Balanca e përsosur

Kur shkrepin fotografi, përdoruesit mund t'i ruajnë imazhet e tyre si skedarë JPEG ose skedarë HEIF. Dhe për cilësinë përfundimtare të imazhit, skedarët RAW gjithashtu mund të shkrepen, duke dhënë shumë potencial për krijimtari shtesë në pasproduksion.

 • Standard RAW është një skedar 14-bitësh që përmban të gjitha të dhënat e regjistruara nga sensori - gjithçka që ju nevojitet për të krijuar vepra arti mahnitëse në redaktim.
 • CRAW (ose Compact RAW) zë më pak hapësirë ​​në kartën e memories së kamerës me rënie të papërfillshme në cilësinë e imazhit.
 • Burst RAW lejon shkrepjen e vazhdueshme deri në 30fps me një prerje 75 përqind, me rezultatet e ruajtura në një skedar të vetëm. Imazhet individuale mund të nxirren më vonë duke përdorur programin tonë Digital Photo Professional (DPP).
 • Dual Pixel RAW lejon që disa karakteristika të një imazhi të rregullohen pas shkrepjes, si p.sh. Bokeh, hijezimi dhe pika e mprehtësisë.

Skedarët e papërpunuar nga EOS R10 mund të redaktohen dhe përpunohen duke përdorur program si DPP, në kamerë duke përdorur procesorin e saj DIGIC X ose në image.canon cloud3, 4 me motorin e kësaj neural për cilësi maksimale të imazhit.

Canon Digital Photo Professional

Profesionalizëm i Fotografisë Digitale

 1. Modaliteti i fotografimit 4K 60p pritet në 64% të sipërfaqes horizontale.
 2. Koha maks. e disponueshme e regjistrimit të vazhdueshëm të filmit: Normale: 2 orë. Filmi me shpejtësi të lartë kuadrosh (Full HD 120/100fps): 30 min. Nëse temperatura e brendshme e kamerës bëhet shumë e lartë, koha e regjistrimit mund të zvogëlohet. 4K 30p HQ: Afro 50 min nëse fillon nga +23°C.
 3. Shërbimi do të nisë në fund të korrikut 2022 dhe do të kërkohet përditësimi i programit të integruar të kamerës.
 4. Imazhet RAW të marra në modalitetin në seri RAW nuk mund të zhvillohen. Përpunimi i imazhit në renë kompjuterike RAW është një shërbim me pagesë. Është e nevojshme blerja e një plani përmes Canon Imaging App Service Plans. Për më shumë detaje, vizitoni: https://sas.image.canon

Artikujt e lidhur

 • Canon EOS R10 - Përfitim - Më shumë mprehtësi

  PËRFITIMET

  Përjetoni një lloj të ri vetëfokusimi

  Ne kemi përdorur teknologjinë e vetëpërmirësimit të thelluar programatik dhe mijëra imazhe të botës reale, për t'i mësuar Canon EOS R10 të njohë njerëzit, kafshët dhe automjetet - duke i mbajtur ata në fokus të qartë dhe të saktë ndërsa lëvizin nëpër kuadër.

 • Canon EOS R10 - Përfitimi - Më shumë shpejtësi

  PËRFITIMET

  Shkrepja e çasteve fluturake

  Jeta ecën shumë shpejt, kështu që do t'ju duhet një kamerë me shumë shpejtësi për të kapur momentet e papërsëritshme

 • Canon EOS R10 - Përfitimi - Më i thjeshtë

  PËRFITIMET

  Shikojeni. Shkrepeni.

  Pavarësisht nëse jeni duke ardhur nga një smartfon apo DSLR, Canon EOS R10 ju vë shpejt në punë, duke shkrepur në mënyrë krijuese në mënyra që nuk mund të bënit më parë.

 • PËRFITIMET

  Një kamerë super e lidhur

  Cilësia e EOS përmbush komoditetin e smartfonit – ​​një kombinim i përsosur për këdo që kërkon të shkrep' përmbajtje për rrjetet sociale, të redaktojë kudo që të ndodhet ose të komandojë kamerën nga distanca. Pavarësisht nëse jeni një bloger, figurë e rrjeteve sociale apo thjesht ju pëlqen të ndani imazhe me miqtë dhe familjen, nuk ka qenë kurrë më e lehtë se tani për ta nxjerrë krijimtarinë tuaj në internet.

 • BULETINI

  Frymëzohuni, regjistrohuni tani

  Mos i humbisni ofertat e fundit nga "Canon", këshillat e udhëzimet, lajmet dhe ftesat për në aktivitetet vendore.