EOS C400
Risi

Cinema EOS System

Canon EOS C400

Canon EOS C400 rikoncepton prakticitetin me një kamerë të fuqishme në kinematografi, transmetim të drejtpërdrejtë dhe prodhim virtual.

RIKONCEPTIM I PRAKTICITETIT

Canon EOS C400 ofron performancë optimale në kinematografi, transmetim të drejtpërdrejtë dhe prodhim virtual.

Shpalosni krijimtarinë tuaj me një sensor madhështor BSI me kuadro të plotë 6 K dhe 16 gradacione diapazoni dinamik.

Specifikimet

 • Sensor BSI 6 K kuadërplotë

  Dizajni i gjeneratë së re me pjesën e pasme të ndriçuar maksimizon ndjeshmërinë e dritës me 16 gradacione diapazoni dinamik

 • Triple base ISO

  Për raport optimal sinjal-zhurmë në ISO 800 / 3200 / 12800

 • Sistem montimi RF

  Platformë e përmirësuar sistemi figure, e përshtatshme edhe me mbërthyeset PL dhe EF

 • Dual Pixel CMOS AF II

  Duke përfshirë EOS iTR AF X për fokus automatik të qartë në të gjithë sensorin

 • Cinema RAW Light

  Regjistrim i brendshëm 12-bit në LT, ST dhe HQ për fleksibilitet pas prodhimi

 • XF-HEVC S, XF-AVC S dhe XF-AVC

  Formate 4K 4:2:2 10-bit MP4 / MXF të mbimoduluar me metadata të detajuara

 • HDR

  Prodhoni përmbajtje diapazoni të lartë dinamik me Canon Log 2 / 3, PQ, dhe HLG

 • Stabilizimi imazhi me 5 boshte

  Kombinoni IS elektronike me IS optike për xhirimin më të qëndrueshëm kinematografik

 • Dy fole kartash

  Regjistroni me CFexpress Type B ose SD UHS-II

 • I/O profesional

  Lidhje profesionale e zgjatur dhe e integruar

 • Ftohje aktive

  Ftohje e qetë dhe efikase për kohë të gjatë regjistrimi

 • E fuqishme dhe kompakte

  Dizajn praktik që i përshtatet stilit tuaj të xhirimit

PRODHIM I PËRMIRËSUAR I VIDEOVE

Canon Camera

Sensor BSI 6 K kuadërplotë

Regjistroni video mahnitëse me sensorin modern me pjesën e pasme të ndriçuar (BSI), duke ofruar aftësi të gjeneratës së re, Triple Base ISO (800 / 3200 / 12800), riprodhim organik të ngjyrave dhe 16 gradacione diapazoni dinamik të Canon.

Dual Pixel CMOS AF II me EOS iTR AF X

Shijoni teknologji moderne me fokus automatik më të shpejtë. Gjurmim i mprehtë dhe ultrareagues i fytyrës, syrit, kokës, trupit dhe të kafshëve duke mbuluar të gjithë sensorin. Jini në kontroll të plotë me njohjen e fytyrës dhe cilësimet e personalizueshme për të mos humbur fokusin.

Canon Camera
Canon Camera

Formate profesionale regjistrimi dhe shpejtësi të larta të kuadrove

Duke përfshirë Cinema RAW Light 12-bit LT / ST / HQ deri në 6K 60P dhe 4K 120P. Formati i mbimoduluar 4K 4:2:2 10-bit mundësohet përmes formateve të përmirësuara XF-AVC S / XF-HEVC S (MP4), të gjitha me metadata të detajuara dhe struktura të emrave të skedarëve.

Montimi RF

Mbështetuni në objektivët modernë, zmadhues dhe kinematografikë për performancë optike të pakrahasueshme, metadata të objektivëve në kohë reale dhe sisteme ultrareagues AF / IS. Përdorni me lehtësi objektivët PL dhe EF me një përshtatës montimi të Canon.

Canon Camera
Canon Camera

Lidhje pa kompromise

I/O të montuar duke përfshirë 12G-SDI, 3G-SDI, 2x mini-XLR, Mic In, Remote, Timecode, LENS dhe Genlock / SYNC / Return. Wi-Fi/Ethernet i integruar mundëson transmetim IP (SRT / RTSP) në kohë reale dhe komandim nga distanca me XC Protocol. Mundësi zgjerimi me mbërthyesen shumëfunksionale të Canon.

Ndërtuar për prodhime të drejtpërdrejta me disa kamera

Hyrja e rikthimit dhe veçoritë e avancuara mundësojnë monitorim të drejtpërdrejtë të programimit dhe pajtueshmëri me objektivët e standardit të industrisë, falë ndërfaqes së objektivëve me 12 kunja. Kjo përmirësohet nëpërmjet aksesorëve të XC Protocol dhe aplikacioneve të smartfonëve, si RC-IP1000 dhe aplikacioni i kontrollit të disa kamerave.

Canon Camera
Canon Camera

Projektuar për të ardhmen

Metadata në kohë reale për VP dhe VFX me mbështetje për Unreal Engine dhe After Effects. Genlock dhe riprodhimi organik i ngjyrave e bën EOS C400 të përkryer për vëllime të mëdha LED. Krijoni përvoja gjithëpërfshirëse VR me objektivët RF 5,2 mm F2.8L Dual Fisheye të Canon.

Çfarë ka në kuti

 • Trupi EOS C400

 • Njësia e dorezës

 • Mbajtësja e kamerës (përfshirë unazën e mbajtëses)

 • Monitor LCD dhe njësi montimi

 • Kabllo monitori MC-5U

 • Mbajtës mikrofoni dhe vidha

 • Kapaku i trupit

 • Kapësja e metrit

 • Çelës me kokë gjashtëkëndore

 • Bateria BP-A60N

 • Karikuesi i baterisë CG-A20

 • Ushqyes CA-CP300B

 • Manuali i përdorimit

Objektivat e rekomanduar

 • Objektivët kinematografikë me mbërthyese RF

  Objektivët fiksë CN-R

  Një gamë objektivësh kinematografikë me mbërthyese RF për videografët që dëshirojnë t’u japin produkteve të tyre një avantazh kinematografik.
 • Objektivi RF hibrid

  RF 24-105mm F2.8L IS USM Z

  Një objektiv profesional tejet fleksibël me zmadhim standard 24-105 mm që kombinon projektimin dhe veçoritë perfekte hibride, me mprehtësi të jashtëzakonshme, ideal për flukset e punës hibride.
 • Kinoobjektiv zmadhues

  CN7X17 KAS T

  Një kinoobjektiv zmadhues i gjithanshëm me mbërthyese RF / PL për transmetime të drejtpërdrejta, dokumentarë, filma dhe prodhime virtuale.
 • Objektivat RF VR

  RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE

  Shkrepeni botën në realitet mahnitës virtual me këtë objektiv revolucionar të serisë L, të krijuar për t'jua bërë udhëtimin tuaj VR sa më të shtruar të jetë e mundur.
 • Aksesorë të ngjashëm

 • Aksesorët

  Mount Adapter EF-EOS R

  Modeli standard i Mount Adapter EF-EOS R sjell më së miri objektivat tuaj EF dhe EF-S në sistemin EOS R, duke ruajtur cilësinë dhe rendimentin. Mëso më shumë.
 • Adaptori i montimit me unazë kontrolli EF-EOS R

  Control Ring Mount Adapter EF-EOS R

  Unaza e komandimit është e konfigurueshme për komandim manual përmbi cilësimet.

  • Mbërthyese objektivi RF me unazë të konfigurueshme komandimi
  • Përdorim profesional
  • Rregulloni cilësimet e kamerës me syrin që nuk ju largohet nga inkuadruesi
 • Pult PTZ

  RC-IP1000

  Pult profesional PTZ me ekran me prekje 7 inç, i cili ofron kontroll preciz dhe monitorim të videos në rrjet IP për deri në 200 pamje
 • Aksesorët

  Mikrofoni stereo me drejtim DM-E1D

  Për audio të pastër e të qartë digjitale, zgjidhni mbërthyesen shumëfunksionale me mikrofonin e drejtuar stereo DM-E1D për qëndrueshmërinë plus aksesin e shpejtë te cilësimet përmes një ekrani të pajtueshëm LCD të kamerës.
 • Produkte të ngjashme

 • Cinema EOS System

  EOS C500 Mark II

  Sistem "Cinema EOS" i gjeneratës së re me sensor 5,9 K "Full Frame" në trup kompakt.
 • Cinema EOS System

  EOS C300 Mark III

  Një kamerë praktike "Super 35mm Cinema EOS System" me mbështetje të brendshme për 4K/120P RAW dhe diapazon të lartë dinamik.
 • Cinema EOS System

  EOS C70

  EOS C70 është një kamerë RF Mount Cinema EOS e gjeneratës së re me një sensor Super 35mm DGO 4K krijuar si një urë lidhëse mes kamerave DILC dhe Cinema.
 • Cinema EOS System

  EOS R5 C

  Shkrepni video mahnitëse 8K dhe foto 45MP me kamerën tonë më të vogël Cinema EOS që është e gatshme për gjithçka.
 • PSE "CANON"

  Dëshironi të kontaktoheni nga një përfaqësues i Canon?

  Plotësoni formularin e shkurtër për të kërkuar që një specialist i produkteve nga Canon të kontaktojë me ju.

  Mund të jeni të interesuar edhe për

  Eksploroni diapazonin më të gjerë kinematografik të Canon dhe përmirësoni regjistrimet tuaja