Objektivat RF

Canon RF 200-800mm F6.3-9 IS USM

Afrohuni më pranë sporteve, natyrës dhe faunës së egër me funksionin e zmadhimit supertelefoto që ju jep një rreze më të madhe me fleksibilitet të pabesueshëm kudo që të jeni.

THE NEXT LEVEL SUPER TELEPHOTO ZOOM

Kapni subjekte në largësi me një fuqi që nuk do ta mendonit kurrë se ishte e mundur. Objektivi RF 200-800mm F6.3-9 IS USM kombinon mjeshtërinë e njohur optike të Canon në një objektiv praktik dhe punon në harmoni me kamerën e serisë EOS R, duke ofruar një diapazon fleksibël zmadhimi 200-800 mm për kapjen e mometeve nga sportet, natyra, fauna e egër, që më parë ishin të paarritshme.

NJË VËSHTRIM MË I IMTËSISHËM I OBJEKTIVIT RF 200-800MM F6.3-9 IS USM

Zbuloni veçoritë dhe teknologjitë kryesore që e bëjnë objektivin RF 200-800mm F6.3-9 IS USM të garantojë një zmadhim supertelefoto kaq praktik dhe të fuqishëm.

ZMADHIM I FUQISHËM ME RREZE MAHNITËSE

Zbuloni shumëllojshmërinë e skenarëve ku ky objektiv mund t'ju sigurojë fotografi mbresëlënëse si asnjëherë më parë.

 • Fauna e egër

  Afrohuni më pranë subjekteve të ndrojtura pa e shqetësuar habitatin e tyre.

 • Natyrë

  Përdorni fillimisht një fokus prej 0,8 m dhe më pas prej 800 mm, për imazhe mbresëlënëse si nga afër, ashtu edhe nga larg.

 • Sporte

  Kapni të gjithë aksionin nga një pozicion anësor, sikur të ishit në qendër.

 • Peizazh

  Përdorni në mënyrë kreative kompresimin telefoto për të zgjedhur detajet në një pamje.

FUQI PA LIMITE

RF 200-800mm F6.3-9 IS USM
RF 200-800mm F6.3-9 IS USM

800MM

200mm

RF 200-800mm F6.3-9 IS USM

Arrini të paarritshmen

Kapni imazhe që nuk do ta mendonit kurrë se ishin të mundura, nga ato të faunës së egër e deri tek ato të sporteve. Falë një gjatësie fokale maksimale 800 mm1 dhe përputhshmërisë së zgjatuesit me të gjithë zonën AF2, objektivi RF 200-800mm F6.3-9 IS USM ka një kapacitet të pabesueshëm për të përfshirë edhe subjektet më të vogla brenda kuadrit, duke filluar nga ato në një afërsi prej 0,8 m.

Krijoni lehtësisht impakt

Lini përshtypje dhe kapni me lehtësi imazhe që tërheqin vëmendjen. Me stabilizimin optik të imazhit me deri në 5,5-nivele3 mund të shkrepni me aparat në dorë, duke pasur mundësi të reagoni shpejt ndaj situatave që paraqiten.

RF 200-800mm F6.3-9 IS USM
RF 200-800mm F6.3-9 IS USM

Fotografojini subjektet me qartësi më të madhe

Në brendësi, tri lentet UD korrigjojnë devijimin kromatik ndërkohë që një veshje Super Spectra ul hijezimin dhe njollat e dritës. Motori "Nano USM" i mban subjektet në lëvizje në fokus të mprehtë, duke ofruar AF të shpejtë, pa zhurmë dhe të saktë ndërkohë që një aperturë me nëntë fletë ju siguron një pamje të bukur të sfondit.

STABILIZUES I FUQISHËM IMAZHI

Përdorni niveluesin për të parë se si stabilizuesi optik i imazhit me 5,5 nivele mund të realizojë shkrepje pa lëkundje.

RF 200-800mm F6.3-9 IS USM
RF 200-800mm F6.3-9 IS USM

STABILIZUESI I IMAZHIT AKTIV

STABILIZUESI I IMAZHIT JOAKTIV

Vazhdoni të shkrepni edhe në kushte të ndryshueshme

Edhe gjatë një ecjeje ku elemente të ndryshme mund t'ju pengojnë, realizoni shkrepjen që dëshironi, me rezistencë ndaj pluhurit dhe lagështisë si ajo e objektivave tanë profesionale të serisë L, si dhe me veshje me bojë të bardhë në pjesën e jashtme për performancë të mirë optike gjatë shkrepjes nën dritën e diellit.

RF 200-800mm F6.3-9 IS USM
RF 200-800mm F6.3-9 IS USM

Prakticitet shtesë për më shumë kontroll

Balanconi kamerën dhe objektivin për të siguruar komoditet, duke përdorur qaforen e stativit trekëmbësh kur qëndroni në pozicion të palëvizshëm për periudha të zgjatura. Butonat e funksioneve të objektivit ju ndihmojnë të bëni shkrepje spontane, ndërkohë që rregullimi i forcës së rrotullimit të unazës së zmadhimit dhe kombinimi i unazës së fokusimit dhe të komandimit ju lejojnë të bëni shkrepje më inteligjente.

Specifikimet

 • Zmadhim supertelefoto 200-800 mm1

  Një rreze më e madhe me fleksibilitet dhe lirshmëri.

 • Dizajn kompakt, rezistent ndaj kushteve atmosferike

  Peshë 2050 g, gjatësi 314 mm.

 • Stabilizimi optik i imazhit

  5.5-stops Optical

 • Motor "Nano USM"

  Për vetëfokusim praktik, të shpejtë dhe pa zhurmë.

 • Kombinim i unazës së fokusimit dhe komandimit

  Për kontroll të lehtë të cilësimeve të kamerës ose fokusimit manual.

 • Elemente objektivi UD

  Për cilësi të lartë të imazhit dhe reduktim të devijimit kromatik.

RF 200-800MM F6.3-9 IS USM KRAHASUAR

RF 200-800mm F6.3-9 IS USM

RF 200-800mm F6.3-9 IS USM

RF 100-500MM F4.5-7.1 L IS USM

RF 100-500MM F4.5-7.1 L IS USM

Madhësia e Imazhit

Kuadër i plotë
Kuadër i plotë

Gjatësia vatrore

200-800 mm
100-500 mm

Hapja maksimale e diafragmës

f/6.3-9
f/4.5-7.1

Ndërtimi i objektivit (elemente/grupe)

17/11
20/14

Pjesë speciale optike

3x UD
1x element Super UD, 6x element UD

Nr. i teheve të diafragmës

9
9

Distanca më e afërt e fokusimit

0,8 m
0,9 m

Zmadhimi maksimal

0.25x
0,33 x

Unaza e komandimit

Po
Po

Rregullimi i forcës rrotulluese të unazës së zmadhimit

Po
Jo

Stabilizuesi optik i imazhit1

5,5 nivele
5 nivele

Motor AF

Nano USM
Dual Nano USM

Fluor

Jo
Po

Izolim nga pluhuri/lagështia2

Po
Po

Veshje e jashtme

E bardhë
Veshje rezistente ndaj nxehtësisë

Diametri i Filtrit

95
77

Diametri x gjatësia maks. (mm)3

102,3 x 314,1
93.8 x 207.6

Pesha (g)

2050
1530

Diametri i filtrit (mm)

Po
Po

Përputhshmëria e zgjatuesit

 1. Testuar sipas standardeve CIPA
 2. Objektivët rezistentë ndaj pluhurit/lagështisë janë të pajisur me një unazë prej gome në mbërthyesen e objektivit, e cila mund të shkaktojë një gërryerje të vogël te mbërthyesja e kamerës. Kjo nuk ndikon në asnjë mënyrë te objektivi ose rendimenti i kamerës.
 3. Përmasat e objektivit kur është i mbledhur
RF 200-800mm F6.3-9 IS USM

Çfarë ka në kuti

Gjithçka që ju duhet për t'i përfshirë subjektet tuaja brenda kuadrit

 • Objektiv RF 200-800mm F6.3-9 IS USM

 • Qafore objektivi ET-101

 • Kapak pluhuri për objektiv RF

 • Kapaku i lentes E-95

 • Rrip objektivi 40

 • Manuali i përdorimit

AKSESORË TË NGJASHËM

Shtojini objektivit këta aksesorë Canon për edhe më shuë kapacitet dhe prakticitet.

 • Objektiva për DSLR

  RF 1.4x

  Zgjatuesi RF 1.4x ofron mprehtësi dhe fleksibilitet me zmadhim të mëtejshëm 1.4x për të përforcuar rrezen e objektivave të pajtueshëm RF telefoto dhe zmadhues.
 • Objektiva për DSLR

  RF 2x

  Zgjatuesi RF 2x ofron mprehtësi dhe fleksibilitet me zmadhim të mëtejshëm 2x për të dyfishuar rrezen e objektivave të pajtueshëm RF telefoto dhe zmadhues.
 • RF 200-800mm F6.3-9 IS USM

  Aksesor objektivi

  Çantë objektivi LZ1438

KAMERA TË NGJASHME

 • Kamerat pa pasqyra

  EOS R6 Mark II

  Foto apo video, aksion apo portret – ndërthurja e rendimentit me cilësinë e figurës te Canon EOS R6 Mark II jua lë të lirë krijimtarinë
 • Kamerat pa pasqyra

  EOS R7

  Eksploroni natyrën me një kamerë që vjen me shpejtësi dhe cilësi sensacionale figure në një trup portativ APS-C të projektuar për të ardhmen.
 • Kamerat pa pasqyra

  EOS R5

  Rimendoni se çfarë dini për kamerat pa pasqyrë. Performanca pa kompromis e EOS R5 do të revolucionarizojë fotografinë dhe filmimet tuaja.
 • Kamerat pa pasqyra

  EOS R3

  Me shpejtësinë si element kryesor, kjo është kamera pa pasqyra për të cilën kanë pritur fotografët profesionistë të sporteve, lajmeve dhe natyrës.
 • Kamerat pa pasqyra

  EOS R8

  Kaloni në fotografinë dhe videon kuadërplotë dhe realizoni ambiciet tuaja krijuese.
 • OBJEKTIVA TË NGJASHËM

 • Objektivat RF

  RF 100-500MM F4.5-7.1 L IS USM

  RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM ofron qartësi e fleksibilitet me fuqi mahnitëse supertelefoto dhe fotostabilizim 5-nivelësh në një trup kompakt.
 • Objektiv zmadhues me telefoto

  RF 100-400mm F5.6-8 IS USM

  Një objektiv fleksibël, kompakt dhe peshëlehtë RF 100-400mm me fotostabilizim 5.5-nivelësh për shkrepjen e natyrës dhe të aksionit pa u rënduar nga pesha.
 • Objektivat RF

  RF 600mm F11 IS STM

  Një objektiv revolucionar supertelefoto që është kompakt e peshëlehtë, ideal për natyrën e egër, udhëtimet në natyrë apo fotografët që gjurmojnë trenat.
 • Objektivat RF

  RF 800mm F11 IS STM

  Një objektiv kompakt, peshëlehtë dhe i fuqishëm supertelefoto synuar kryesisht për të apasionuarit pas natyrës së egër që kërkojnë rrezen më të mirë të mundshme.
 • Lentet RF-S

  RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM

  Afrohuni edhe më me këtë zmadhues telefoto, peshëlehtë, fleksibël, APS-C dhe gjeni një plan të ri për shkrepjen e udhëtimeve, sporteve, familjeve dhe kafshëve shtëpiake.
 • ARTIKUJ TË NGJASHËM

  Shikoni se si punon objektivi RF 200-800mm F6.3-9 IS USM në duart e të apasionuarve të Canon.

 • FOTOGRAFIA E NATYRËS

  Objektivat më të mirë për natyrën

  Shkrepni imazhe mahnitëse të kafshëve dhe shpendëve të egra me këta objektiva fiksë dhe zmadhues.

 • FOTOGRAFIA E NATYRËS

  Këshilla për fotografimin e faunës së egër

  Fotografja profesioniste, Dani Connor, tregon këshillat e saj më të mira për sukses profesional me një aspirant të ri të fotografisë së faunës së egër.

 • FOTOGRAFIA E NATYRËS

  Nga çmimfituesit te profesionistët

  Dy fitues të çmimit Young Wildlife Photographer of the Year rrëfejnë se çfarë kuptimi ka pasur për ta suksesi i hershëm.

 • FOTOGRAFIA E NATYRËS

  Fauna e egër në ndriçim të ulët

  Zbuloni jetët e fshehta të kafshëve me këshillat tona kryesore për fotografinë e natës

 • FAUNËN E EGËR

  Si të fotografoni zogjtë

  Këshilla dhe kompleti më i mirë fillestar për fotografinë e shpendëve.

  1. 1280mm with APS-C cameras.
  2. When using this lens with an RF 1.4x Extender and one of the following cameras: EOS R3 / R5 / R6 / R6 Mark II / EOS R8 / R7 / R10 / R50 / R100, the camera's AF area is reduced to approximately 90% horizontal and 100% vertical coverage of the image area.

   When using this lens with an RF 2x Extender and one of the following cameras: EOS R3 / R5 / R6 / R6 Mark II / EOS R8, the camera's AF area is reduced to approximately 40% horizontal and 60% vertical coverage of the image area.

   When using this lens with an RF 2x Extender and one of the following cameras: EOS R7 / R10 / R50 / R100, the camera's AF area is reduced to approximately 60% horizontal and 80% vertical coverage of the image area.