A Canon EOS 850D camera.

CANON EOS 850D

Ndërmerrni hapin tjetër: përmirësojeni fotografinë me anë të modelit të ri "Canon EOS 850D"

Zbuloni një DSLR që do t'ju shpjerë krijimtarinë në lartësi të reja: Canon EOS 850D. Qoftë nëse kërkoni për poza cilësore të udhëtimeve, apo portrete të bukura që tregojnë identitetin e vërtetë të subjektit tuaj, Canon EOS 850D do t'ju mbështesë në zhvillimin tuaj si fotograf.

Përplot me funksionet cilësore mes të cilave lidhjen me pajisjet inteligjente, mundësinë për të regjistruar video në 4K dhe "Dual Pixel CMOS AF", të gjitha bashkë me çmimin tërheqës për një fotograf amator, Canon EOS 850D do t'ju ndihmojë ta kaloni fotografinë tuaj një shkallë më tej.

Vetëfokusim i jashtëzakonshëm

Vetëfokusimi në EOS 850D është mahnitës, duke ju mundësuar të shkrepni pamje me detaje të bukura, si p.sh. këtë portret të një burri në veshjen tradicionale të maorëve teksa kryen vallëzimin "haka" në Zelandën e Re.
Në mjedise të egra e të ashpra ju duhet një kamerë që mund ta mbani lehtë me vete – dhe në vetëm 515 g, modeli peshëlehtë EOS 850D nuk do t'ju rëndojë aspak.

Qoftë nëse doni të nxirrni pamje të bukura të peizazheve, plane të afërta me detaje apo poza aksioni të shpejtë, Canon EOS 850D ia del mbanë më së miri. Sensori 24.1MP APS-C bën që të arrini qartësi, detaje dhe performancë mahnitëse – edhe në ndriçim të ulët. Vetëfokusimi i kamerës është gjithashtu i shpejtë dhe i besueshëm: EOS 850D ofron "Dual Pixel CMOS AF", 45 pika vetëfokusimit të gjitha të tipit kryq, plus iTR AF për fokus e gjurmim të përpiktë, çka e bën më të lehtë se ndonjëherë arritjen e pozave që dëshironi, në çdo rast.

Trup peshëlehtë

Artikujt e lidhur
A landscape shot of a tree on the side of a hill, in front of a purple sky.

FOTOGRAFI PEIZAZHI

Këshilla kryesore për peizazhet

Zbuloni teknikat e fotografimit për t'ju ndihmuar t'i shpini fotot tuaja të peizazhit në nivel tjetër.

A woman in a summer dress and sunhat holds the Canon EOS R10 up to her face to look through the viewfinder, as she stands in front of detailed Spanish architecture.

FOTOGRAFIA E UDHËTIMEVE

Një shëtitje në Sevilje me EOS R10

Blogerja, Diana Millos, zbulon pse kjo kamerë krijuese është shoqëruesja e përsosur e udhëtimit.

Photographer Tom Bing takes a picture of a dirt bike rider.

SHPEJTËSIA E SHKREHËSIT

Zotëroni shpejtësinë e shkrehësit

Këto 5 këshilla bazë do t'ju ndihmojnë të zotëroni shpejtësinë e shkrehësit për të kapur subjektet në lëvizje dhe për të përmirësuar fotografinë tuaj të aksionit.

Canon EOS 850D mund të shkrepë deri në shtatë kuadro në sekondë, ndaj është ideal për shkrepjen e pozave të aksionit.

Qoftë nëse shkrepni kujtime gjatë udhëtimit më të bukur që keni bërë ndonjëherë, apo nëse thjesht shkrepni një ditë të vrullshme në zona rurale, do të donit një kamerë peshëlehtë që nuk ju rëndon. Canon EOS 850D përbëhet nga aliazh i dhëmbëzuar alumini dhe rrëshirë polikarbonati, si dhe peshon vetëm 515 g. Madje është edhe i shpejtë, mund të shkrepë deri në shtatë kuadro në sekondë, çka e bën ideal për fotografimin e natyrës, sporteve apo realizimin e pozave të aksionit për t'i lënë shoqërinë pa fjalë.

Komandat e pasme të renditura në mënyrë logjike të Canon EOS 850D dhe rrotulla e sipërme e bëjnë të lehtë në përdorim, ndërsa inkuadruesi optik ju lidhi drejtpërdrejt me subjektet tuaja.

Video në 4K, por pa çmimin e zakonshëm

Impresiononi shoqërinë me skenat mahnitëse që hasni në udhëtimet tuaja – EOS 850D mund ta lidhni me një pajisje inteligjente përmes "Bluetooth" apo "Wi-Fi".

Gjithnjë e më shumë fotografë po i zgjerojnë aftësitë profesionale duke u marrë edhe me xhirime tanimë përveç fotografimit. Një nga funksionet më mbresëlënëse të Canon EOS 850D është mundësia për të shkrepur filmime të pasura në 4K. Qoftë nëse regjistroni pushimet jashtë shtetit, krijoni video për punë apo thjesht provoni dorën me videografinë, Canon EOS 850D mund t'i bëjë të gjitha. Mbase jeni videobloger që kërkoni të modernizoni aksesorët? Kur shkrepni në "Live View" ekrani me kënd të ndryshueshëm me prekje ofron vetëfokusim të syve, duke gjetur e gjurmuar sytë e subjektit tuaj, edhe sikur të jenë duke lëvizur. DIGIC 8 siguron performancë të shpejtë, reaguese dhe "Movie Digital IS" me 5 akse redukton dridhjet e kamerës gjatë filmimit. Canon EOS 850D nxjerr filmime me finicion profesional, pa qenë nevoja dhe për çmime profesionale.

Lidhni

Canon EOS 850D mund ta lidhni me pajisjen tuaj inteligjente përmes "Bluetooth®" dhe "Wi-Fi", duke ju mundësuar t'i ndani pozat në rrjetet sociale ose t'i eksportoni drejtpërdrejt në kompjuter. Këto mundësi lidhjeje ju bëjnë gjithashtu të mundur dhe përdorimin e celularit për të shkrepur në distancë me ndihmën e aplikacionit "Canon Camera Connect".

Nëse dëshironi të mësoni më shumë rreth kamerës suaj, nga të kuptuarit e veprimeve bazë deri te mënyra e përdorimit për të zhvilluar teknika të reja fotografike, përdorni aplikacionin "Canon Photo Companion". Dhe kur të vijë çasti për printim, dërgojini pamjet drejtpërdrejt te printerët "Canon Compact Photo" dhe "PIXMA" përmes teknologjisë me valë.

Canon EOS 850D ofron një modernizim të gjithanshëm dhe ju jep kontrollin krijues. Shpjereni fotografinë një hap më tej me një model të avancuar DSLR që do t'ju ndihmojë të arrini çdo herë rezultate mahnitëse.

Shkruar nga Will Salmon

Produktet e lidhura

Artikujt e lidhur

"Get Inspired" është burimi juaj kryesor i këshillave të dobishme të fotografisë, udhëzuesve të blerësit dhe intervistave inteligjente - gjithçka që ju nevojitet për të gjetur kamerën më të mirë ose printerin më të mirë dhe të krijoni ide të ardhshme krijuese.

Kthehu tek të gjithë artikujt