KALIMI TE MODELET PA PASQYRË

Mos iu ndani vrullit tuaj krijues

Edhe pse vjen përplot me teknologji të re, EOS R7 do të ndihet i njohur dhe komod për këdo që ka përdorur më parë një Canon EOS DSLR. Dhe nëse nuk e keni bërë, ne e dimë që do t'ju pëlqejë njësoj.
Canon EOS R7 - Kalimi te modelet pa pasqyrë, mos e ndërprisni fluksin tuaj.

Një kalim në sistemin EOS R pa pasqyrë sjell përfitime të mëdha krijuese, duke ju mundësuar të shkrepni në mënyra që nuk mund të bënit më parë. Është një ndryshim i madh, por të jeni të sigurt: kompleti juaj ekzistues do të funksionojë mirë me EOS R7.

Dritarja juaj drejt botës

Inkuadruesi elektronik i kamerës prej 2.36 milionë pikash është i madh, i ndritshëm dhe i detajuar, duke ofruar mbulim 100 për qind dhe duke parë saktësisht se si do të duket një foto kur shkrepet - duke përfshirë ekspozimin, balancën e së bardhës, stilin e figurës dhe rrezen e qartësisë. Vonesa dhe ndërprerja e inkuadruesit janë eliminuar plotësisht, duke ju lënë një përvojë natyrale dhe gjithëpërfshirëse.

Canon EOS R7 - Dritarja juaj drejt botës

Është komod për t'u përdorur, edhe për periudha të gjata kohore, falë zmadhimit 1.15x dhe pikës së syrit 22mm që është larguar nga trupi i kamerës. Shpejtësia e rifreskimit është e shpejtë me 120fps2, duke dhënë një pamje natyrale të objekteve në lëvizje. Kjo mund të ndërrohet midis modalitetit të kursimit të energjisë ose mënyrës së qetë, për performancën më të lartë.

Avantazhi i APS-C

Kur ju duhet të afroheni, por nuk mund të afroheni më, EOS R7 ju jep një avantazh të madh. Kamera është ndërtuar rreth një sensori me madhësi APS-C, i cili u jep objektivave tuaja 1.6x më shumë shtrirje telefoto krahasuar me të njëjtën gjatësi fokale të përdorur në një kamerë kuadërplotë.

Ky është një përmirësim masiv për fotografinë e kafshëve të egra, sportive dhe të aksionit, ku mbushja e kuadrit nga distanca është gjithçka. Merrni imazhe si profesionistët me pajisje që janë shumë më të lehta dhe më të lëvizshme, që të mos ju ngadalësojë.

Canon EOS R7 - Krahasimi APS-C me kuadërplotat

DSLR praktike

Atyre që vijnë te EOS R7 nga bota e DSLR-ve nuk do t'u duhet shumë kohë për t'u mësuar me kamerën e re. Komandat janë aty ku do të prisni t'i gjenit dhe shfletimi në faqet e menysë do të duket i njohur– por me përmirësime. Ka madje dhe një modalitet OVF Assist që simulon përvojën e një inkuadruesi optik – që përdor teknologjinë HDR për të zbuluar detaje në hijet e errëta dhe pikat kryesore të ndritshme – në vend që të shikoni paraprakisht efektet e figurës.

Canon EOS R7 - Krahasim me OVF Assist

Objektivat EF dhe EF-S të Canon janë të pajtueshëm me EOS R7 nëpërmjet një adaptori objektivi (ka tre në gamë). AF, AE, IS dhe shumica e teknologjive të tjera të objektivave funksionojnë ashtu siç i mbani mend.

EOS R7 përdor gjithashtu të njëjtën familje baterish LP-E6 siç paraqitet në shumë nga DSLR-të tona, duke përfshirë serinë EOS 7D dhe EOS 70D, EOS 80D dhe EOS 90D – duke e bërë të lehtë ndërrimin e baterive mes trupave të kamerës.1

Komanda intuitive

Çdo kamerë EOS është një evolucion në projektim, duke u bazuar në kamerat që dolën përpara, duke shtuar gjithashtu veçori të reja. Për shembull, EOS R7 përmban një levë për zgjedhjen e pikës AF që rrethohet nga një rrotullë kontrolli - një kombinim i dy komandave klasike EOS. Këtë do ta gjeni pranë inkuadruesit të kamerës, pikërisht aty ku qëndron gishti i madh kur e mbani, perfekt për shkrepje të shpejtë dhe instiktive.

Canon EOS R7 - Komanda intuitive

Një çelës i modalitetit të fokusit ndodhet në pjesën e përparme të kamerës dhe është i lehtë për t'u gjetur me kamerën në sy. Kjo i lejon fotografët të kalojnë lehtësisht mes vetëfokusimit dhe atij manual, edhe me objektiv që nuk kanë çelësin e tyre të fokusit. Në qendër të çelësit është një buton funksioni të personalizueshëm që mund të programohet për të kryer një sërë rolesh të ndryshme.

Canon EOS R7 - Komandat

Siç do të prisnit nga një kamerë EOS, shumë nga komandat e saj janë të personalizueshme, ndaj dhe mund të programohen të funksionojnë sipas dëshirës. Sistemi i menysë kryesore përmban një ekran të personalizueshëm të My Menu që përmbledh së bashku komandat tuaja më të përdorura në një vend dhe tre mënyra të personalizuara fotografimi ju lejojnë të kujtoni menjëherë mënyrën tuaj të preferuar të punës.

Një ekran me prekje me kënd të ndryshueshëm i lejon fotografët të kompozojnë dhe shkrepin nga kënde të pazakonta dhe këndvështrime të reja dhe u mundëson përdoruesve të videove të shkrepin komod dhe me stabilitet maksimal.

Cilësi ndërtimi që frymëzon besim

EOS R7 i reziston pluhurit, papastërtive dhe ujit falë konstruksionit të tij të fortë me aliazh magnezi dhe dhjetëra izolimeve mbrojtëse prej gome3. Nëse jeni duke punuar në mjedise sfiduese, ose nëse moti ndryshon për keq, mund të vazhdoni të xhironi me besim - dhe të mos humbisni asnjë moment.

Por kjo cilësi e fortë ndërtimi nuk e bën EOS R7 të rëndë për t'u mbajtur. Në fakt, është më i lehtë dhe më i lëvizshëm se EOS 7D Mark II, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyer për fotografët në lëvizje.

Canon EOS R7 - Izolimi

Dyfishi i ruajtjes, dyfishi i sigurisë

Foletë dyshe të kartave të memories UHS-II SD të EOS R7 ju lejojnë të shkrepni me siguri kur jeni nën presion. Ato mund të konfigurohen në disa mënyra.

For automatic backup - një opsion i shkëlqyeshëm kur regjistroni ngjarje të rëndësishme dhe keni nevojë për një kusht sigurie në rast se ju ndodh më e keqja. Një taktikë e preferuar për fotografët e udhëtimeve.

Overflow – Kur një kartë është plot, kamera do të ruajë automatikisht fotot në të dytën, që të mos ju duhet të ndaloni shkrepjen për asnjë moment. Ideale për dasma, kafshët e egra dhe aktivitetet sportive kur nuk doni të humbisni asnjë sekondë.

JPEG to one card; RAW to another – ruani një sërë kandidatësh veçmas në skedarët RAW që do të përdorni për redaktim.

Movies to one card; photos to another – Qëndroni të organizuar me përmbajtjen tuaj ose përdorni një kartë më të madhe për video dhe një më të vogël për fotografi. Ideale për xhirime hibride në aktivitete ose në projekte dokumentare.

Canon EOS R7 - Dyfishi i hapësirës ruajtëse

Pika e fiksimit të pajisjeve shtesë

EOS R7 ka një mbërthyese të re e të avancuar për lidhjen e shpejtë dhe të lehtë të pajisjeve dhe aksesorëve të rinj. Këto përfshijnë një mikrofon digjital dhe një adaptor mikrofoni XLR, për kolonat zanore që meritojnë filmat tuaj. Speedlite dhe transmetuesit e zgjedhur Speedlite gjithashtu lidhen me kamerën në këtë mënyrë, që të merrni kontrollin mbi ndriçimin.

Canon EOS R7 - Mbërthyesja e aksesorëve
 1. Me LP-E6NH / LP-E6N, mbështetet karikimi përmes USB. Me bateri LP-E6 ose joorigjinale, karikimi me USB nuk mbështetet. Bateritë mund të mos karikohen nëse niveli i mbetur i baterisë nuk është i ulët.
 2. Shpejtësia maksimale e kuadrove gjatë AF, gjysmështypja e butonit të shkrehjes ose shkrepja e vazhdueshme është 59.94 fps. Kini parasysh se shpejtësia e kuadrove të ekranit mund të jetë më e ulët në varësi të objektivit që përdorni dhe kushteve të shkrepjes.
 3. Megjithëse kamera është projektuar që të jetë rezistente ndaj pluhurit dhe lagështisë, ajo nuk mund të garantojë përjashtimin e plotë të pluhurit, papastërtive, ujit, kripës etj. nga hyrja. Shikoni specifikimet për detaje

Artikujt e lidhur

 • PËRFITIMET

  Vetëfokusim i gjeneratës së re

  Ne i kemi dhënë EOS R7 teknologjinë e vetëpërmirësimit të thelluar programatik dhe iTR AF që do të gjeni në kamerat tona EOS R3, EOS R5 dhe EOS R6.

 • PËRFITIMET

  Shpejtësia dhe rendimenti

  Momenti i përsosur fotografik mund të zgjasë vetëm sa hap e mbyll sytë, kjo është arsyeja pse ne projektuam EOS R7 të jetë jashtëzakonisht i shpejtë.

 • PËRFITIMET

  Cilësia e Imazhit

  Pavarësisht nëse jeni duke shkrepur foto ose video, sensori CMOS 32.5-megapikselësh i EOS R7 dhe procesi i imazhit DIGIC X japin rezultate mahnitëse.

 • PËRFITIMET

  Fotostabilizim i një niveli tjetër

  Imagjinoni sikur jeni në gjendje të shkrepni foto me ekspozim të gjatë në dorë, duke turbulluar qëllimisht subjektet në lëvizje pa u zgjatur për të kapur stativin.

 • PËRFITIMET

  Lidhuni me publikun tuaj

  EOS R7 është një kamerë e lidhur, e aftë për të punuar krah për krah me smartfonin, tabletën ose kompjuterin tuaj nëpërmjet programit Canon Camera Connect.

 • BULETINI

  Frymëzohuni, regjistrohuni tani

  Mos i humbisni ofertat e fundit nga "Canon", këshillat e udhëzimet, lajmet dhe ftesat për në aktivitetet vendore.