Objektiva për DSLR

Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM

Merrni detaje interesante të imëta dhe më afër me një lente makro nga Canon që mund t'i shtojë dritë subjektit tuaj.

Shikoni në detaje

Zbuloni se si ju afron më shumë lentja EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM

Afrohuni sa më shumë dhe kapni detaje të mrekullueshme

Me një distancë pune minimale prej 3 cm, objektet mund të riprodhohen me zmadhime me përmasa reale dhe me detaje të mrekullueshme.

Canon Camera
Canon Camera

Ndriçimi i integruar i kontrollueshëm dhe i lehtë në përdorim

Kapni detajet me qartësi, duke i ndriçuar subjektet me një Macro Lite me LED të integruar në fundin e lentes tuaj.

Një cilësi e shkëlqyer e imazhit, edhe kur regjistroni me kamerën në duar

Regjistroni me kamerën në duar pa u shqetësuar për dridhjet e kamerës, falë një Stabilizuesi optik të imazhit me IS hibrid.

Një lente e gjithanshme për të gjitha llojet e fotografisë

EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM është një lente e shkëlqyer për portretet dhe fotografinë e rrugës po ashtu, duke ju siguruar të njëjtin kënd shikimi si një lente 56mm f/2.8 në një kamerë me kuadër të plotë.

Canon Camera
Canon Camera

E mirë edhe për filma

Regjistroni filmime të mrekullueshme nga afër me video, duke përdorur fokusin automatik të motorit STM thuajse në heshtje për të krijuar kalime me tërheqje të buta të fokusit.

Stabilizimi hibrid i imazhit

Ekuilibron dridhjet e kamerës për video pa ndërprerje

Fokusimi automatik i motorit STM

Fokusi automatik i butë dhe i qetë për video


 

Canon Camera

Specifikimet

 • 35mm

  Gjatësia vatrore

 • IS

  me 5 ndalesa

 • Motori

  Fokusi automatik

 • f/2.8

  Apertura maks.

 • Macro Lite

  Porta e integruar

 • 1x

  Zmadhimi maks.

 • 69,2 x 55,8

  Diametri x gjatësia maksimale (mm)

 • 190

  Pesha (g)

Aksesorët

 • Kapaku i lentes Canon EF-S35

  Mbroni lenten tuaj Canon kur nuk e përdorni

 • Kapaku i lentes Canon ES-27

  Mos lejoni që shkëlqimi i padëshiruar të prishë fotot tuaja

 • Çanta e lentes Canon LP1014

  Mbroni lenten tuaj Canon kur nuk e përdorni

Produktet përkatëse

Mëso më shumë për fotografinë makro

Eksploroni botën e fotografisë nga afër dhe zbuloni se si mund të nxirrni detajet më të imëta edhe në subjektet më të vogla.

Duar që mbajnë një aparat fotografik Canon EOS R dhe një objektiv Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM.

Mund t'ju ndihmojmë të zgjidhni lenten tjetër?

Përzgjedhësi i lenteve do t'ju drejtojë në një gamë të tërë të lenteve dhe do t'ju ndihmojë të gjeni lenten më të përshtatshme për ju dhe kamerën tuaj.