Kamera DSLR

Canon EOS 77D

Shkrepni fotografi me personalitet, me veçori dhe kontrolle që e vënë kreativitetin në majë të gishtave tuaj.

Shprehni veten tuaj me EOS 77D

Shikoni se si EOS 77D mund t'i japë fotografive tuaja një rritje kreative

Realizoni potencialin tuaj si fotograf

Eksploroni subjekte të reja dhe mënyra të reja shkrepjeje. AF e teknologjisë më të fundit e vë mprehtësinë kritike saktësisht aty ku duhet të jetë, qoftë nëse po përdorni pamorin optik të kamerës apo ekranin me prekje me rezolucion të lartë. Shkrepja e vazhdueshme deri në 6 fps ju lejon të kapni edhe shprehitë më të rrufeshme.

Performancë e fuqishme

Një sensor APS-C i gjeneratës së re prodhon foto të mbushura me detaje mahnitëse, edhe në vende të shndritshme dhe në hije të errëta. Sistemi më i shpejtë në botë i autofokusit Live View* siguron rezultate të mprehta gjilpërë edhe kur shkrepni subjekte që lëvizin shpejt.

Canon Camera

CMOS AF me Piksela Dyshe

Fokusimi me shikim live më i shpejtë në botë për fotografi. Efekte fokusimi jashtëzakonisht të bukura për filmat.
Canon Camera

Bëhuni kreativ edhe me filmat

Shkrepni filma mahnitës Full HD, me riprodhimin dinamik të lëvizjeve në 60 fps dhe efektet e fokusit kinematografik. Dual Pixel CMOS AF i mban subjektet tuaja të qarta ndërsa ndryshoni pozicion, dhe stabilizimi dixhital i integruar me 5 akse siguron që filmimet tuaja të mbeten të qëndrueshme.

Canon Camera

Interval kohor

Eksplorim i intervaleve kohore të reja

Canon Camera

Stabilizim dixhital me 5 akse

Zbutni dridhjet

Canon Camera
Canon Camera

Merrni në dorë fotografinë tuaj

Kur merrni EOS 77D, veçoritë si rrota e pasme e kontrollit dhe ekrani me prekje me kënd të lëvizshëm ju japin më shumë kontroll dhe liri kreative. Një ekran LCD i sipërm ju tregon konfigurimet e kamerës me një vështrim.

Canon Camera
Canon Camera

Ndani imagjinatën tuaj me botën

Një kombinim i teknologjive Wi-Fi, Bluetooth® dhe NFC e bëjnë lidhjen me pajisjet e pajtueshme smart iOS dhe Android më të lehtë se kurrë. Kontrolloni kamerën nga larg, duke përfshirë shikimin live në smartfonin ose tabletin tuaj, dhe ndani imazhet me miqtë përmes cloud.

Canon synon të arrijë emetime neto zero të CO2 nga aktivitetet e veta të biznesit deri në vitin 2050

Ne do ta arrijmë këtë duke ofruar një përmirësim mesatar prej 3% në vit në indeksin e përmirësimit të emetimeve të CO2 të ciklit jetësor për produkt. I cili nëse do të ruhej do të sillte një ulje prej rreth 50% nga nivelet e vitit 2008 deri në vitin 2030. Ne e pranojmë se kjo është në përputhje me nivelin e reduktimit të kërkuar nga Marrëveshja e Parisit.

Ne do të vazhdojmë të kryejmë rishikime të objektivit nga një këndvështrim afatgjatë, si një mënyrë për të kontrolluar kontributin tonë në arritjen e një shoqërie me karbon të ulët.

Photographer looking down view finder

Aplikacioni Canon Photo Companion

Partneri i përsosur për çdo rrëfimtar të historive vizuale, aplikacioni ynë Photo Companion app ju ofron akses në përmbajtje dhe njohuri profesionale e të personalizuara, atëherë kur ju duhen më shumë - që t'u jepni vërtet jetë historive tuaja.

Canon Camera

Specifikimet

 • 24,2 megapikselë

  Kënaquni me detajet dhe qartësinë mahnitëse

 • DIGIC 7

  Për performancë të shpejtë, reaguese

 • 45 pika AF

  Fokusoni shpejt dhe me siguri

 • CMOS AF me Piksela Dyshe

  I shpejtë për fotografi; i qetë për video

 • Video Full HD

  Video të shkëlqyera, on-line dhe në shtëpi

 • IS me 5 akse

  Pakëson dridhjet e kamerës

 • Wi-Fi dhe NFC

  Kontrolli i thjeshtë i kamerës në distancë

 • Bluetooth®

  Lidhje me valë gjithmonë aktive

Çfarë ka në kuti

 • Trupi i kamerës dixhitale EOS 77D

 • Kupë Syri EF

 • Kapak Kamere R-F-3

 • Rripi i gjerë EW-100DBV

 • Karikues baterie LC-E17E

 • Njësia e baterisë LP-E17

 • Kabëll energjie

 • Paketa e manualit të përdoruesit

Lentet e rekomanduara

Aksesorët e përputhshëm

 • Pakoja e baterisë Canon LP-E17

  Një bateri rezervë ose këmbimi origjinale nga "Canon" për kamerën tuaj të pajtueshme.

 • Canon BR-E1 Wireless Remote Control

  Një telekomandë e besueshme, praktike për kamerat EOS që mbështesin "Bluetooth", ideale për ekspozime dhe makrofotografi

 • Canon Speedlite 430EX III-RT Flash

  Një blic portativ dhe i fuqishëm Speedlite, i cili është i lehtë në përdorim - në kamerë dhe jashtë saj

 • SanDisk Extreme PRO SDXC UHS-I C10 Memory Card, 64GB

  Krijuar për përdorim personal me kapacitet të shpejtë e të lartë ruajtës.

 • Canon Speedlite MR-14EX II Macro Ring Lite Flash

  Ndriçimi i botës makro

 • Canon ST-E3-RT Speedlite Transmitter

  Një shkrehës blici me radiofrekuencë i synuar për fotografët profesionistë që përdorin blic jashtë kamere

 • Produktet përkatëse

  1. *Në kamerat dixhitale me lente të ndërrueshme me sensor të madhësisë APS-C me vetëfokusimin (AF) me zbulimin e diferencave të fazës në planin e imazhit në datën 14 shkurt 2017, bazuar në kërkimet e Canon.

   Matur me udhëzimet në përputhje me standardin CIPA dhe metodën e brendshme të matjes me lenten EF-S18-55mm F4-5.6 IS STM të montuar dhe të caktuar në 55mm me 1-Point AF (Vetëfokusimi me 1 pikë) me pikën qendrore të zgjedhur, vetëfokusimin me një shkrepje, Pamjen e drejtpërdrejtë me regjistrimin e imazhit me butonin e obturatorit. Modalitetet manuale në përdorim, EV12 (ISO 100 në temperaturën e dhomës).
  2. **Fjala dhe logot Bluetooth® janë marka tregtare të regjistruara që zotërohen nga Bluetooth SIG, Inc. dhe çdo përdorim i këtyre markave nga Canon Inc. bëhet me licencë. Markat tregtare dhe emrat tregtarë të tjerë janë të pronarëve të tyre përkatës. Kërkon që pajisja inteligjente të jetë e pajisur me Bluetooth të versionit 4.0 (ose më të ri). Kërkon po ashtu që pajisja inteligjente të përdorë sistemin operativ iOS 8.4 (ose të mëvonshëm) ose Android 5.0 (ose të mëvonshëm)