EOS 800D

Canon EOS 800D

Jepini një impuls fotografisë tuaj, me një kamerë DSLR të sofistikuar që është e lehtë në përdorim.

Teknologjia DSRL e gjeneratës së ardhshme, e bërë më e thjeshtë

Duke e bërë më të lehtë se ndonjëherë më parë fotografinë me cilësi të shkëlqyer, kamera EOS 800D ju lejon të regjistroni fotografi dhe video të mrekullueshme të momenteve të rëndësishme në jetën tuaj. Dhe duke qenë një kamerë DSLR, do t'ju pëlqejë vërtet inkuadruesi i saj i ndritshëm optik që e tregon botën ashtu siç është në të vërtetë.

Shikoni specifikimet e plota

EOS 800D

Cilësia që meriton fotografia juaj

Një sensor 24,2 megapikselë i gjeneratës së ardhshme me madhësi APS-C arrin të kapë detaje të mrekullueshme, edhe në kushte të vështira.

Jini spontan. Bëhuni krijues

Kamera EOS 800D është mjaft e shpejtë në përdorim, me regjistrimin e vazhdueshëm me 6 kuadro në sekondë dhe një inkuadrues optik të ndritshëm që e tregon botën në kohë reale. Kur kompozoni fotografitë në ekranin me kënd të ndryshueshëm të kamerës, sistemi AF i pamjes së drejtpërdrejtë më i shpejtë në botë* fokusohet për deri në 0,03 sekonda, për rezultate jashtëzakonisht të qarta.

Jashtëzakonisht e shpejtë në përdorim

Reagimi me një reagim të lartë dhe regjistrimi i vazhdueshëm me 6 kuadro/sek ju lejon të kapni edhe momentet më fluturake.

EOS 800D
Nxjerrë me EOS 800D
  • f/4.0
  • 1/400
  • 3200

Zgjeroni këndvështrimin tuaj

Regjistroni fotografi dhe video nga sa më poshtë ose mbi kokë, duke përdorur ekranin me prekje me kënd të ndryshueshëm të kamerës EOS 800D për kompozimin e skenës. Fokusoni dhe regjistroni me një trokitje të vetme.

EOS 800D
EOS 800D

Videot janë më të lehta

Videot Full HD me stabilizimin e imazhit duken të shkëlqyera në ueb dhe në televizorin tuaj, me objektet në lëvizje që qëndrojnë në fokus të qartë.

Shikoni videon

Kontrolli dhe ndarja pa tela me lehtësi

Lidheni në çast me smartfonin ose tabletin tuaj për ndarjen e imazheve dhe kontrollin e kamerës në largësi.

EOS 800D

Eksperimentoni me krijimtarinë

Një ndërfaqe përdorimi me udhëzime ju mëson se si funksionojnë parametrat e kamerës, ndërkohë që ju lejojnë të realizoni fotografi të shkëlqyera në të njëjtën kohë.

EOS 800D

Mirë se vini në sistemin EOS

Kamera EOS 800D është pjesë e një sistemi kamerash, lentesh dhe aksesorësh të besuar nga fotografët kudo në botë.

Eksploroni tani

EOS 800D

Aplikacioni Canon Photo Companion

Partneri i përsosur për çdo rrëfimtar të historive vizuale, aplikacioni ynë Photo Companion app ju ofron akses në përmbajtje dhe njohuri profesionale e të personalizuara, atëherë kur ju duhen më shumë - që t'u jepni vërtet jetë historive tuaja.

Zbuloni më shumë

Canon Photo Companion app

Specifikimet

EOS 800D

24,2 MP

Sensori APS-C

EOS 800D

45

pika AF të tipit të kryqëzuar

EOS 800D

Dual Pixel

Dual Pixel CMOS AF

EOS 800D

Wi-Fi

Wi-Fi, NFC dhe Bluetooth®

EOS 800D

Inkuadruesi

Inkuadruesi optik

EOS 800D

Full HD

Video Full HD në 60p

EOS 800D

6 kuadro/sek

Regjistrimi i vazhdueshëm me 6 kuadro/sek

EOS 800D

Me kënde të ndryshme

Ekrani me prekje me kënde të ndryshme

Shikoni specifikimet e plota

EOS 800D
EOS 800D

Çfarë ka në kuti

Trupi i kamerës EOS 800D

Kupë syri Ef

Kapak kamere R-F-3

Rripi i gjerë EW-400D

Njësia e baterisë LP-E17

Karikuesi i baterisë LC-E17E

Kablloja elektrike AC (Eur)

Paketa e manualit të përdoruesit

Lentet e rekomanduara

Aksesorët e përputhshëm

Produktet përkatëse

*Në kamerat dixhitale me lente të ndërrueshme me sensor të madhësisë APS-C me fokusin automatik (AF) me zbulimin e diferencave të fazës në planin e imazhit në datën 14 shkurt 2017, bazuar në kërkimet e Canon.

Matur me udhëzimet në përputhje me standardin CIPA dhe metodën e brendshme të matjes me lenten EF-S18-55mm F4-5.6 IS STM të montuar dhe të caktuar në 55mm me 1-Point AF (Fokusi automatik me 1 pikë) me pikën qendrore të zgjedhur, fokusin automatik me një shkrepje, Pamjen e drejtpërdrejtë me regjistrimin e imazhit me butonin e obturatorit. Modalitetet manuale në përdorim, EV12 (ISO 100 në temperaturën e dhomës).

**Fjala dhe logot Bluetooth® janë marka tregtare të regjistruara që zotërohen nga Bluetooth SIG, Inc. dhe çdo përdorim i këtyre markave nga Canon Inc. bëhet me licencë. Markat tregtare dhe emrat tregtarë të tjerë janë të pronarëve të tyre përkatës. Kërkon që pajisja inteligjente të jetë e pajisur me Bluetooth të versionit 4.0 (ose më të ri). Kërkon po ashtu që pajisja inteligjente të përdorë sistemin operativ iOS 8.4 (ose të mëvonshëm) ose Android 5.0 (ose të mëvonshëm)