Canon Club

Martin Bissig Paracaktime për udhëtime

Transformoni imazhet tuaja në mënyrë të pamundimshme me 5 paracaktimet e editimit të dizajnuara nga ambasadori i Canon. Fuqizoni instinktet tuaja krijuese me Canon.

PAS NË KOHË

Paracaktimet “Pas në kohë” ju transportojnë në një epokë të vjetër, duke rikthyer të shkuarën e pasur të Sri Lankës në bardhezi. Zhysni fotot tuaja në kontrast të lartë dhe zhurmë të qëllimshme, duke i dhënë imazheve një pamje të vjetruar nga koha që pëshpërit përralla nga e shkuara. Për rezultate optimale, mbiekspozojini fotot tuaja në Lightroom dhe shihini të shndërrohen në kryevepra magjepsëse dhe të përjetshme.

PARA

PAS

ËNDRRA KALIFORNIANE

Zhysni veten tuaj në verën e përjetshme kaliforniane me paracaktimin “ëndrra kaliforniane”. Ky pluhur magjik dixhital mbulon imazhet tuaja me nuanca të ngrohta pastel, duke balancuar në mënyrë perfekte rrezet e ndezura të diellit dhe hijet e buta. Përqafoni stilin e jetës së qetë kaliforniane me çdo klikim, duke i transformuar fotot tuaja në pamje të puthura nga dielli të bregut ikonik perëndimor.

PARA

PAS

DITË ME PLUHUR

Përqafoni bukurinë e zhytur në diell dhe të thatë të Arabisë Saudite me paracaktimin “Ditë me pluhur”. Ky mjet unik shkrin shkrepjet tuaja me një paletë të ngrohtë të kuqe në kafe, ideale për peizazhe, portrete dhe histori tërheqëse. Pavarësisht dritës së fortë të diellit, “Ditë me pluhur” garanton që fotografitë tuaja të rrezatojnë me joshjen magjepsëse të peizazheve të shkretëtirës.

PARA

PAS

NGRIRËSI

Filloni një udhëtim vizual në zemrën e akullt të Greonlandës me paracaktimin "Ngrirësi". Ky mjet unik i thekson fotografitë tuaja me të bardha të pastra dhe kontrast të mrekullueshëm në pjesët e theksuara, duke ruajtur gjallërinë e ngjyrave pa mbingarkuar pjesët më të lehta. Kapni bukurinë e ngurtë të Arktikut, ku ngjyra të ndezura kërcejnë në një kanavacë të bardhë të pastër dhe të akullt.

PARA

PAS

PELEGRINI

Zhysni pamjet tuaja në gjallërinë shpirtërore të Tibetit me paracaktimin "Pelegrini". Krijuar për të pasuruar ngjyrat dhe pasqyruar nuancat e shndritshme të flamujve të lutjeve, banesave të lashta dhe pyjeve të harlisura tropikale, ky paracaktim zbulon detaje të fshehura në foto më të errëta me të zeza të ekspozuara me mjeshtëri. Përjetoni paletën e ndezur të Tibetit, duke i kthyer imazhet tuaja në kronika të detajuara dhe plot ngjyra të tokës mistike.

PARA

PAS

Canon Ambassador Martin Bissig.

AMBASADOR I CANON

Martin Bissig

Mësoni më shumë rreth karrierës së Martin dhe çfarë ka në çantën e tij të pajisjeve Canon.